HISTORIE

Inleiding

Deze pagina is voor het laatst aangepast op 25-sep-2009. De bedoeling was om op deze pagina in te gaan op de historie van schaakvereniging Het Houten Paard. Met de rijke geschiedenis die de vereniging heeft, moet het niet moeilijk zijn om hier veel over te schrijven. Echter.... dit gaat tijd kosten, heel veel tijd.
Deze pagina zal in de toekomst aangevuld moeten worden met diverse artikelen, die geschreven zullen gaan worden door diverse mensen.
Als opzetter geef ik heel in het kort enige feiten:
Oprichting en heuglijke feiten
Locaties en speelavond
Jubileum 25 jaar
Jubileum 40 jaar
Interne competitie
Externe competitie

Oprichting en heuglijke feiten

citaat van Dick Kegge, zie ook bij het HHP 40 jaar jubileum rapid-toernooi, dat op 17 september 2005 is gehouden.
In 1965 werd door een aantal mensen besloten, dat er op ons mooie eiland een schaakvereniging moest worden opgericht. Nadat er eerst een poging werd ondernomen om in Hellevoetsluis of in Spijkenisse een club op te richten, werd de aandacht al snel gericht op Oostvoorne. Een aantal erg enthousiaste mensen, zoals Jan ´t Mannetje, Henk Meesters, Jaap Staal, Isaac van Reek en ongetwijfeld een aantal mensen die ik nu vergeet, richtte op 15 september 1965 de schaakvereniging Het Houten Paard op.
In de afgelopen 40 jaar hebben we natuurlijk een groot aantal successen met onze club geboekt, maar het gaat in het kader van dit artikel te ver om al deze gebeurtenissen te belichten. Hoogtepunten in de afgelopen jaren die niet onbelicht mogen blijven zijn onder andere, het organiseren van het Nederlands Jeugdkampioenschap, het Nederlands Schoolschaak Kampioenschap en tal van toernooien die we heden ten dagen nog steeds organiseren. Vernieuwend zijn we door alle jaren zeker geweest. Geen enkele schaakclub haalt het in ons klimaat in zijn hoofd om een jaarlijks terugkerend openlucht toernooi te organiseren, HHP doet dit echter al 22 jaar (in 2009). Een grandprix toernooi voor de jeugd bedenken, wij hebben dat gedaan en inmiddels wordt dit in tal van andere provincies ook georganiseerd, het Kampioenschap der Kampioenen door HHP bedacht, wordt tot in Friesland inmiddels ook georganiseerd, en ga zo maar door. Trots zijn we ook op al onze talenten die we de afgelopen jaren op onze club hebben mogen opleiden. Deze voormalige HHP-ers spelen heden ten dagen overal in het land nog steeds in tal van schaakverenigingen. Een recent voorbeeld hiervan is Wim Koster die in 2005 Rotterdams Kampioen is geworden.
Zonder andere tekort te willen doen, wil ik in het bijzonder mensen als Jan ´t Mannetje en Joop Knipscheer vermelden, want zij zijn de grote jeugdleiders van HHP geweest in de afgelopen 40 jaar. Een organisatie valt en staat met de bereidheid van een bestuur, om altijd maar weer klaar te staan om alle ideeėn uit te voeren. Een typerend voorbeeld hiervan was het organiseren van het Nederlands Kampioenschap Schoolschaak. Toen Joop Knipscheer, Dick Kegge en Ruud Bosch op een toernooi in Baarn hoorde dat er wat problemen waren met de locatie van dat kampioenschap, keken we elkaar eens aan en zonder dat er over gesproken hoefde te worden, meldde we ons bij de voorzitter van de KNSB als gastheer aan. Tot aan dat jaar werd er ieder jaar een enorm bedrag door de KNSB gegeven aan de organiserende club van dit toernooi, maar wij vertelden de voorzitter dat we het toernooi zouden organiseren zonder dat de KNSB financieel hoefde bij te springen. Nadat we ter plekke te horen kregen dat we, indien we geen financiėle vergoeding bedongen, we het toernooi mochten organiseren, moesten we alleen nog maar ons eigen bestuur vertellen wat we nu weer hadden bedacht. Dat ons bestuur geen enkel woord van kritiek op de feitelijk ongehoorde actie van ons drietal liet horen en alleen maar medewerking heeft verleend, tekent in feite de sfeer binnen onze club. Binnen 2 maanden werd Esso Nederland als sponsor binnen gehaald en werd er een draaiboek gemaakt voor dit toernooi, dat heden ten dagen nog nooit elders werd verbeterd.

Locaties en speelavond

Via de Brandweerkazerne, gebouw De Toren en Dorpscentrum De Man is de vereniging in 2002 verhuisd van Oostvoorne naar Brielle. Daar wordt sinds januari 2010 in de huidige locatie De Infirmerie gespeeld. De eerste locatie in Brielle was de lerarenkamer van het Maerlant College (de oude R.S.G. Brielle).
De speelavond is in het verleden op dinsdag geweest en vanaf 1972 tot en met 2009 op donderdag. Sinds de huidige locatie is dit op vrijdag.

25 jaar HHP

Ter ere van het 25 jarig bestaan werd een speciale editie van het clubblad gemaakt. Dit clubblad is een pdf-bestand (5,7 Mb).
Hetzelfde clubblad maar dan in de hoogste kwaliteit (29 Mb).
U kunt beide bestanden openen met het gratis programma Acrobat Reader.

40 jaar HHP

Ter ere van het 40 jarig bestaan werd het al eerder genoemde HHP 40 jaar jubileum rapid-toernooi gehouden.

Interne competitie van HHP

De basis van iedere vereniging is de interne competitie. Vanaf seizoen 2002-2003 t/m heden staat deze geheel bijgewerkt op deze website. Eerdere seizoenen zullen nog aangevuld moeten worden.

Deelname aan de externe competitie van de R.S.B.

Het Houten Paard heeft sinds haar oprichting meegespeeld in de competitie van de Rotterdamse Schaak Bond. Op dit moment met slechts 1 achttal, in het verleden zelfs met 4. Teams zijn vele malen gepromoveerd en bijna even zo vele malen gedegradeerd. Het regionale niveau zijn we echter nooit ontstegen.
Gedetailleerde overzichten vanaf 2001 t/m heden staan op het HHP Extern overzicht.
Met dankzegging aan de heer Arrian Rutten, die voor de R.S.B. eindstanden vanaf 1968 heeft gedigitaliseerd, kunt u hieronder een overzicht vinden van de gehele R.S.B.-competitie vanaf het jaar 1968 t/m 2008. Lees ook de leeswijzer van Arrian , met nog meer informatie over de R.S.B.-competitie historie.

Overzichten van de HHP-Teams binnen de RSB-competitie

Seizoen Team HHP1 Team HHP2 Team HHP3 Team HHP4
1965-1966 nog niet uitgezocht
1966-1967 nog niet uitgezocht
1967-1968 nog niet uitgezocht
1968-1969 2A 4A Kamp    
1969-1970 2D 3A 4B  
1970-1971 2C 3A 4D  
1971-1972 2C 3C 4C  
1972-1973 2A 3E 4E  
1973-1974 2B 3D 4C Kamp 4D
1974-1975 2C 3F 3B  
1975-1976 2D Degr 3E 3D  
1976-1977 3D 3E 3A 4F
1977-1978 3C 3F 3A 4E
1978-1979 3A Kamp 3D 3F 4D
1979-1980 2D 3D 3F Degr  
1980-1981 2B Degr 3A    
1981-1982 3A 3B    
1982-1983 3C 3B    
1983-1984 3B 3G Degr    
1984-1985 3C 4C    
1985-1986 3H Kamp 4B Kamp 4A  
1986-1987 2A 3A 4C  
1987-1988 2C Prom 3A 4F  
1988-1989 1A 3C 4B  
1989-1990 1B Degr 3A Degr 3B Degr  
1990-1991 2B 4A Prom    
1991-1992 2C Degr 3A Degr    
1992-1993 3G Kamp      
1993-1994 2A      
1994-1995 2D      
1995-1996 2D      
1996-1997 2A      
1997-1998 2A      
1998-1999 2A Degr      
1999-2000 3D Kamp      
2000-2001 2A      
2001-2002 2A Degr      
2002-2003 3A Kamp      
2003-2004 2D      
2004-2005 2D Kamp      
2005-2006 1A Degr      
2006-2007 2D      
2007-2008 2A      
2008-2009 2D Degr      
2009-2010 3D Prom      
2010-2011 2C      
2011-2012 2A Degr      
2012-2013 3A      
2013-2014 3B      
2014-2015 3A      
2015-2016 3B Prom      
2016-2017 2B Degr      
2017-2018 3C Prom?      

Overzichten van de RSB-competitie

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1968/1969
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. H.V.O. 1              7  14  47½ K      1. Schiebroek 1          7  13  42½ K      1. Europoort 3           7  14  44½ K
2. Rotterdam 3           7  11  40½        2. Messemaker 1          7  12  44         2. Hillegersberg 1       7  10  38½
3. Overschie 1           7   9  41         3. Maassluis 1           7   8  36½        3. Dordrecht 2           7   9  38½
4. Schiedam 1            7   6  34½        4. Wilhelm Steinitz 2    7   7  31½        4. Charlois 3            7   7  36½
5. Het Westen Regina 1   7   6  34         5. N.R.S.G. 1            7   6  33½        5. Spangen 2             7   6  37
6. De Zwarte Dame 1      7   6  33½        6. Berkel 1              7   4  33         6. Het Westen Regina 2   7   5  30½
7. RSR Ivoren Toren 1    7   4  28  D      7. H.V.O. 2              7   4  30 D       7. Eeuwig Schaak 1       7   3  25½ D
8. Shell 1               7   0  21  D      8. Spangen 3             7   2  29 D       8. De Zwarte Pion 1      7   2  29½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Europoort 4           7  11  49  K      1. Schaak '67 1          7  12  46½ K      1. Capelle 1             8  15  50½ K
2. Overschie 2           7  11  47½        2. Wilhelm Steinitz 3    7  12  43½        2. Dordrecht 3           8  12  48½
3. Charlois 4            7   9  38½        3. Krimpen a/d IJssel 1  7   9  39         3. Gambiet 1             8  10  50
4. Het Houten Paard 1    7   9  38         4. Rotterdam 4           7   8  36½        4. G.E.B. 1              8  10  41½
5. Spijkenisse 1         7   8  38½        5. Spangen 4             7   6  32½        5. Hillegersberg 2       8   9  38½
6. RSR Ivoren Toren 2    7   4  29½        6. Messemaker 2          7   4  29         6. Europoort 5           8   6  36½
7. Schiedam 2            7   2  25         7. De Zwarte Dame 2      7   4  29         7. Papendrecht 1         8   6  36½
8. Schaak '67 2          7   0  12  D      8. Hermandad 1           7   1  24  D      8. Spangen 5             8   4  31½ D
                                                                                      9. Lombardijen 1         8   0  26½ D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Sliedrecht 1          7  11  47½ K      1. Reeuwijk 1            6  12  41  K      1. Overschie 3           7  14  41  K
2. Unilever 1            7  11  44         2. W.S.V. 1              6   9  41         2. Schiebroek 2          7  12  43½
3. Hendrik-Ido-Ambacht 1 7   9  36½        3. Rotterdam 5           6   8  34½        3. Berkel 2              7   9  37½
4. E.B.S.V. 1            7   7  35½        4. Krimpen a/d IJssel 2  6   7  33½        4. RSR Ivoren Toren 3    7   8  37
5. Stokvis 1             7   7  35         5. De IJssel 1           6   4  25         5. Papendrecht 2         7   6  32½
6. Onesimus 1            7   6  34         6. G.E.B 2               6   2  21½        6. H.V.O. 4              7   4  28
7. H.V.O. 3              7   3  22½        7. Hermandad 2           6   0  13½        7. Hillegersberg 3       7   2  27½
8. De Zwarte Pion 2      7   1  24  D                                                 8. Spangen 6             7   1  26½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Vierde klasse A
1. Shell 2               6  12  42½ K      1. Grostacon 1           6  10  44  K      1. Het Houten Paard 2    5  10  32½ K
2. Het Westen Regina 3   6  10  35         2. Unilever 2            6  10  37½        2. Charlois 6            5   6  30
3. Eeuwig Schaak 2       6   6  32½        3. Dordrecht 4           6   9  34½        3. Gambiet 3             5   4  21½
4. Europoort 7           6   5  20½        4. Charlois 5            6   8  39         4. De Zwarte Dame 3      5   4  21½
5. Papendrecht 3         6   4  27½        5. Sliedrecht 2          6   8  35         5. Lombardijen 2         5   3  23
6. Dordrecht 5           6   3  28         6. Europoort 6           6   6  37½        6. Spijkenisse 3         5   3  21½
7. Sliedrecht 3          6   2  21         7. Gambiet 2             6   5  31

Vierde klasse B

1. Schiebroek 3          6  12  36  K
2. Reeuwijk 2            6   8  34½
3. Spijkenisse 2         6   6  33½
4. Capelle 2             6   6  33
5. Het Westen Regina 4   6   6  28
6. Stokvis 2             6   4  29
7. Lombardijen 3         6   0  16

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1969/1970
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Overschie 1           7  13  45  K      1. Spangen 2             7  12  40½ K      1. Hillegersberg 1       7  13  43  K
2. Het Westen Regina 1   7  11  39½        2. Charlois 3            7  11  41½        2. RSR Ivoren Toren 1    7  10  40½
3. H.V.O. 1              7   9  43         3. NRSG W. Steinitz 2    7   7  37         3. Capelle 1             7   9  38
4. Schiebroek 1          7   9  39         4. Dordrecht 2           7   7  33½        4. NRSG W. Steinitz 3    7   8  37
5. Rotterdam 3           7   7  36         5. Sliedrecht 1          7   6  30½        5. Maassluis 1           7   6  32
6. Schiedam 1            7   3  29½        6. Het Westen Regina 2   7   5  32½        6. Berkel 1              7   5  32½
7. Europoort 3           7   3  24½ D      7. Schaak '67 1          7   5  30  D      7. Messemaker 1          7   4  31  D
8. De Zwarte Dame 1      7   1  23½ D      8. Europoort 4           7   3  31½ D      8. Shell 1               7   1  26  D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Messemaker 2          7  13  42  K      1. Unilever 1            8  12  46½ K      1. Dordrecht 3           7  11  45  K
2. G.E.B. 1              7  11  46½        2. Krimpen a/d IJssel 1  8  12  45         2. De Zwarte Pion 1      7  11  41
3. NRSG W. Steinitz 4    7  11  40         3. Tediro 1              8  11  47         3. Eeuwig Schaak 1       7   9  39
4. Onesimus 1            7   9  38½        4. E.B.S.V. 1            8   9  40½        4. Papendrecht 1         7   7  33½
5. Spangen 4             7   6  40         5. Reeuwijk 1            8   8  37½        5. Grostacon 1           7   6  33
6. Hillegersberg 2       7   4  32½        6. Rotterdam 4           8   7  38         6. Europoort 5           7   6  32½
7. Shell 2               7   2  22  D      7. H.V.O. 2              8   6  35         7. Spangen 3             7   5  33
8. H.V.O. 3              7   0  18½ D      8. RSR Ivoren Toren 2    8   4  35½ D      8. Hendrik-Ido-Ambacht 1 7   1  23  D
                                           9. Overschie 3           8   3  35  D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Charlois 4            7  12  46½ K      1. Lombardijen 1         7  10  43  K      1. Charlois 5            7  13  46½ K
2. Gambiet 1             7  12  42½        2. Het Houten Paard 2    7  10  42½        2. Rock 1                7  10  43
3. Overschie 2           7   8  37         3. De Zwarte Pion 2      7   9  41½        3. Papendrecht 2         7   8  36½
4. Spijkenisse 1         7   8  36½        4. Dordrecht 5           7   9  41         4. Sliedrecht 2          7   7  35
5. Schiedam 2            7   6  34½        5. Gambiet 2             7   9  39         5. Eeuwig Schaak 2       7   6  35½
6. Het Houten Paard 1    7   6  33½        6. Hermandad 1           7   5  30½        6. Tediro 2              7   6  30½
7. Stokvis 1             7   4  30         7. RSR Ivoren Toren 3    7   4  28         7. Berkel 2              7   2  28
8. De Zwarte Dame 2      7   0  19½ D      8. Schaak '67 2          7   0  14½ D      8. Europoort 6           7   2  23½

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Vierde klasse A
1. Schiebroek 2          6  10  44½ K      1. W.S.V. 1              6  12  47½ K      1. Spijkenisse 2         6  11  39  K
2. S.I.O. 1              6  10  35  P      2. Schiebroek 3          6  10  35         2. IJsselmonde 1         6   8  37  P
3. Groenoord 1           6   9  36½        3. Spangen 5             6   7  33½        3. Capelle 2             6   8  35
4. Dordrecht 4           6   7  37         4. Het Westen Regina 3   6   6  29½        4. Schiebroek 4          6   7  31
5. Hermandad 2           6   2  20         5. Unilever 2            6   5  29½        5. Charlois 7            6   4  28
6. Europoort 7           6   2  18½        6. Krimpen a/d IJssel 2  6   1  20         6. Reeuwijk 2            6   4  25½
7. Papendrecht 3         6   2  18½        7. De IJssel 1           6   1  16½        7. Unilever 3            6   0  14½
   Sliedrecht 3 teruggetrokken

Vierde klasse B

1. Charlois 6            6   9  38  K
2. Lombardijen 2         6   9  33
3. Westmaas 1            6   7  29½
4. Rock 2                6   6  31
5. Het Houten Paard 3    6   5  29½
6. Numansdorp 1          6   5  28½
7. Gambiet 3             6   1  20½

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1970/1971
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Charlois 2            7  12  49  K      1. RSR Ivoren Toren 1    7  14  44½ K      1. Europoort 3           7  12  40½ K
2. Het Westen Regina 1   7  10  36½        2. Charlois 4            7   9  37½        2. Charlois 3            7  11  42½
3. Schiedam 1            7   9  37½        3. NRSG W. Steinitz 2    7   8  36½        3. Maassluis 1           7  11  42
4. H.V.O. 1              7   8  36         4. Messemaker 1          7   8  36         4. Dordrecht 2           7   8  35
5. Spangen 2             7   7  32½        5. Capelle 1             7   7  36½        5. Het Westen Regina 2   7   6  32½
6. Schiebroek 1          7   5  32½        6. Shah Mata 1           7   6  35½        6. NRSG W. Steinitz 3    7   4  31
7. Rotterdam 3           7   4  32         7. Sliedrecht 1          7   4  35½        7. Unilever 1            7   3  28  D
8. Hillegersberg 1       7   1  24  D      8. Dordrecht 3           7   0  18  D      8. Berkel 1              7   1  28½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. W.S.V. 1              7  11  46  K      1. Tediro 1              7  14  45  K      1. Spijkenisse 1         7  13  44½ K
2. Europoort 4           7  11  40         2. Rotterdam 4           7  11  37         2. H.V.O. 2              7  11  41
3. Reeuwijk 1            7   8  34         3. Lombardijen 1         7   7  36½        3. Schaak '67 1          7   9  35½
4. Spangen 3             7   7  36½        4. Charlois 5            7   6  31½        4. Schiedam 2            7   6  32½
5. Shah Mata 2           7   7  36½        5. S.I.O. 1              7   5  34         5. Shell 1               7   6  35
6. E.B.S.V. 1            7   6  33½        6. Papendrecht 1         7   5  29½        6. Spangen 4             7   3  28½
7. Schiebroek 2          7   4  28½        7. Onesimus 1            7   4  32         7. Het Houten Paard 1    7   3  28½
8. Messemaker 2          7   2  25  D      8. Shell 2               7   0  24½ D      8. Hillegersberg 2       7   1  24½ D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Overschie 2           7  12  46½ K      1. Overschie 3           7  11  38½ K      1. Rock 1                7  11  37  K
2. De Zwarte Pion 1      7  12  38½        2. Groenoord 1           7  10  32½        2. Wester Toren 1        7  11  34½ P
3. Eeuwig Schaak 1       7  10  40½        3. RSR Ivoren Toren 2    7  10  32½        3. Het Westen Regina 3   7  10  30
4. Krimpen a/d IJssel 1  7   9  43         4. Hermandad 1           7   8  30½        4. Tediro 2              7   8  30½
5. NRSG W. Steinitz 4    7   5  32         5. Het Houten Paard 2    7   7  28½        5. Schiebroek 3          7   6  28
6. Europoort 5           7   4  29½        6. S.D.K. 1              7   6  24         6. Charlois 6            7   6  26½
7. Grostacon 1           7   2  26         7. H.V.O. 3              7   2  20½        7. De Zwarte Pion 2      7   2  20½
8. G.E.B. 1              7   2  24  D      8. Shah Mata 4           7   2  17  D      8. Papendrecht 3         7   2  17  D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Vierde klasse A
1. Shah Mata 3           7  13  36  K      1. IJsselmonde 1         8  16  46  K      1. W.S.V. 2              7  10  35  P (*)
2. Spijkenisse 2         7  11  33½        2. Eeuwig Schaak 2       8  14  40  P      2. N.N.P.V 1             8  12  38½
3. Unilever 2            7   8  29½        3. Hendrik-Ido-Ambacht 1 8  10  35½        3. NRSG W. Steinitz 5    8  12  37½
4. Hillegersberg 3       7   8  27½        4. RSR Ivoren Toren 3    8   9  31½        4. Schiedam 3            8  10  36
5. Lekkerkerk 1          7   7  29         5. Europoort 6           8   7  27½        5. Wester Toren 2        8   7  35
6. De IJssel 1           7   5  29         6. Papendrecht 2         8   6  31         6. Rock 2                8   7  27½
7. Spangen 5             7   3  25½        7. Krimpen a/d IJssel 2  8   4  27         7. Het Westen Regina 4   8   5  28
8. Berkel 2              7   1  13½ D      8. Sliedrecht 2          8   3  28         8. Reeuwijk 2            7   4  23½ (*)
                                           9. Dordrecht 4           8   3  21½ D      9. Groenoord 2           8   3  18½
                                                                                         (*) 7 wedstrijden gespeeld

Vierde klasse B                            Vierde klasse C                            Vierde klasse D

1. Capelle 2             8  16  45½ K      1. Capelle 3             8  15  43½ K      1. Heyplaat 1               12      K
2. Alblasserdam 1        8  14  50  P      2. Lombardijen 2         8  12  38½        2. Numansdorp 1              8
3. Grostacon 2           8   9  31½        3. Alblasserdam 2        8  10  34         3. Het Houten Paard 3        *
4. Schiedam 4            8   8  29         4. Sliedrecht 3          8   9  35½        -  Schaak '67 2              *
5. Westmaas 1            8   7  29½        5. Krimpen a/d IJssel 3  8   7  31         -  Westmaas 2                *
6. Spijkenisse 3         8   7  28½        6. Shah Mata 5           8   6  31         -  't Springende Peert 1     *
7. Overschie 4           8   6  28½        7. Spijkenisse 4         8   5  26         -  Ontspanning 1             *
8. Unilever 3            8   4  24         8. IJsselmonde 2         8   5  25         *  Te weinig gespeeld om een
9. Eeuwig Schaak 3       8   1  21½        9. Papendrecht 4         8   3  23½           stand te kunnen opmaken.

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1971/1972
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Schiebroek 1          7  14  42½ K      1. Maassluis 1           7  14  44½ K      1. Messemaker 1          7  13  44½ K
2. Europoort 3           7   9  36         2. Shah Mata 1           7   9  37½        2. W.S.V. 1              7  13  42½
3. RSR Ivoren Toren 1    7   8  36         3. Dordrecht 2           7   8  36½        3. Capelle 1             7   7  38
4. Het Westen Regina 1   7   7  34½        4. Charlois 3            7   8  36         4. Hillegersberg 1       7   7  34
5. Schiedam 1            7   7  34         5. NRSG W. Steinitz 2    7   7  36½        5. NRSG W. Steinitz 3    7   7  33½
6. H.V.O. 1              7   7  34         6. Spijkenisse 1         7   6  35½        6. Het Westen Regina 2   7   4  28
7. Spangen 2             7   3  34½ D      7. Overschie 2           7   4  35½ D      7. Charlois 4            7   3  30½ D
8. Rotterdam 3           7   1  28½ D      8. Sliedrecht 1          7   0  18  D      8. Tediro 1              7   2  29  D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. De Zwarte Pion 1      7  11  43½ K      1. Dordrecht 3           7  11  44½ K      1. Europoort 4           7  10  40½ K
2. Rock 1                7  11  39½        2. Grostacon 1           7  10  42         2. Het Houten Paard 1    7   9  37
3. Wester Toren 1        7  10  43½        3. IJsselmonde 1         7   8  36½        3. H.V.O. 2              7   9  35
4. Eeuwig Schaak 1       7   8  42         4. Rotterdam 4           7   8  34½        4. Shell 1               7   7  40½
5. Onesimus 1            7   7  32½        5. Unilever 1            7   7  35         5. Schiedam 2            7   7  33½
6. Ashtapada 1           7   6  30½        6. Shah Mata 2           7   6  33½        6. Overschie 3           7   6  35½
7. Spangen 4             7   3  26½        7. Papendrecht 1         7   6  32         7. Spangen 3             7   5  31
8. Shah Mata 3           7   0  22  D      8. Eeuwig Schaak 2       7   0  22  D      8. Schiebroek 2          7   3  26½ D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Krimpen a/d IJssel 1  7  14  46½ K      1. Messemaker 2          7  13  37½ K      1. RSR Ivoren Toren 2    7  13  40½ K
2. Europoort 5           7  10  38         2. W.S.V. 2              7  11  33         2. Europoort 6           7  11  33
3. Berkel 1              7   8  39½        3. Capelle 2             7  10  36½        3. G.E.B. 1              7  10  36
4. Reeuwijk 1            7   8  39         4. Lekkerkerk 1          7   9  28½        4. Hermandad 1           7   7  29
5. E.B.S.V. 1            7   7  35½        5. De IJssel 1           7   5  24         5. Capelle 3             7   7  25½
6. NRSG W. Steinitz 4    7   5  29½        6. Tediro 2              7   4  24½        6. De Zwarte Pion 2      7   4  28½
7. Lombardijen 1         7   3  32         7. Schiebroek 3          7   3  20         7. Hillegersberg 3       7   4  21½
8. Charlois 5            7   1  20  D      8. Krimpen a/d IJssel 2  7   1  20  D      8. Charlois 6            7   0  10½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Vierde klasse A
1. Groenoord 1           7  12  39  K      1. Alblasserdam 1        7  14  43  K      1. Industromontaza 1     7  14  46½ K
2. Heyplaat 1            7  10  32½        2. Hillegersberg 2       7  10  32         2. Overschie 4           7  12  37½
3. Spijkenisse 2         7   9  31½        3. Spangen 5             7   9  28½        3. Berkel 2              7  10  35
4. H.V.O. 3              7   6  26½        4. Hendrik-Ido-Ambacht 1 7   8  32½        4. Het Westen Regina 4   7   5  26
5. Het Houten Paard 2    7   6  25         5. Sliedrecht 2          7   6  25         5. Spijkenisse 4         7   5  24½
6. Shell 2               7   5  24½        6. S.D.K. 1              7   4  22½        6. Onesimus 3            7   4  19½
7. Het Westen Regina 3   7   5  23         7. RSR Ivoren Toren 3    7   3  21         7. Shah Mata 5           7   3  18½
8. Unilever 2            7   3  22  D      8. Papendrecht 2         7   2  19½ D      8. Unilever 3            7   3  16½

Vierde klasse B                            Vierde klasse C                            Vierde klasse D

1. Grostacon 2           7  14  42½ K      1. Ontspanning 1         7  11  33½ K      1. Onesimus 2            6   9  31½ K
2. Dordrecht 4           7  12  42  P      2. Ashtapada 2           7  10  35  P      2. Schoonhoven 1         6   9  30½ P
3. Vierpolders 1         7   8  31½        3. Wester Toren 2        7  10  33         3. Shah Mata 4           6   9  29½
4. Eeuwig Schaak 3       6   7  24  (*)    4. Maassluis 2           7   8  30½        4. N.N.P.V 1             6   6  26
5. Beijerland 2          7   6  26         5. Schiedam 4            7   8  29½        5. Reeuwijk 2            6   6  21
6. 't Springende Peert 1 6   3  20½ (*)    6. Spijkenisse 3         7   7  31½        6. W.S.V. 3              6   3  20
7. Alblasserdam 3        7   2  17         7. Lombardijen 2         7   1  16         7. Lekkerkerk 2          6   0  10
8. Westmaas 2 (-2)       7  -2  12½        8. Het Houten Paard 3    7   1  15
   (*) 6 wedstrijden gespeeld

Vierde klasse E                            Vierde klasse F
1. Beijerland 1          6  10  30  K      1. Schiedam 3            7  14  42½ K
2. Maasdam 1             6   9  28½ P      2. Rock 2                7  12  36½ P
3. Westmaas 1            6   8  27         3. Europoort 7           7  10  37½
4. Sliedrecht 3          6   7  25½        4. Hermandad 2           7   6  28
5. Alblasserdam 2        6   5  22         5. Wester Toren 3        7   6  23½
6. Numansdorp 1          6   2  22½        6. IJsselmonde 2         7   6  22
7. Papendrecht 3         6   1  12½        7. Het Westen Regina 5   7   2  16
                                           8. Krimpen a/d IJssel 3  7   0  18

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1972/1973
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Het Westen Regina 1   7  12  45  K      1. Charlois 3            7  14  49½ K      1. Shah Mata 1           7  12  40½ K
2. Messemaker 1          7  11  38½        2. Capelle 1             7   9  36½        2. NRSG W. Steinitz 2    7  11  41
3. H.V.O. 1              7   9  34         3. NRSG W. Steinitz 3    7   9  36         3. Hillegersberg 1       7  10  38½
4. Europoort 2           7   8  39         4. W.S.V. 1              7   7  38         4. Spangen 2             7   7  34
5. Maassluis 1           7   6  36½        5. Dordrecht 3           7   5  29         5. De Zwarte Pion 1      7   6  35½
6. Schiedam 1            7   4  31½        6. Spijkenisse 1         7   4  32         6. Dordrecht 2           7   5  33
7. RSR Ivoren Toren 1    7   4  31  D      7. Rotterdam 3           7   4  30  D      7. Europoort 4           7   5  32  D
8. Europoort 3           7   2  24½ D      8. Krimpen a/d IJssel 1  7   4  29  D      8. Het Westen Regina 2   7   0  23½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Groenoord 1           7  13  47  K      1. Charlois 4            7  14  48½ K      1. Eeuwig Schaak 1       7  13  44  K
2. Overschie 2           7  11  46½        2. Wester Toren 1        7  11  38         2. Sliedrecht 1          7  12  47
3. Shell 1               7   8  35         3. RSR Ivoren Toren 2    7  10  37½        3. Grostacon 1           7  10  39
4. Het Houten Paard 1    7   6  32½        4. Berkel 1              7   8  34½        4. NRSG W. Steinitz 4    7   7  35
5. Unilever 1            7   6  26½        5. E.B.S.V. 1            7   5  35         5. Alblasserdam 1        7   6  35
6. Spangen 3             7   5  31         6. Overschie 3           7   5  33         6. Rotterdam 4           7   4  31
7. Shah Mata 2           7   4  32         7. IJsselmonde 1         7   4  26½        7. Papendrecht 1         7   4  28
8. Onesimus 1            7   3  29  D      8. H.V.O. 2              7   1  25  D      8. Spangen 4             7   0  20½ D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Messemaker 2          7  12  41½ K      1. Industromontaza 1     7  13  37½ K      1. W.S.V. 2              6  13  40½ K
2. Ashtapada 1           7  11  47         2. Eeuwig Schaak 2       7  11  33         2. Schiedam 3            6  11  33
3. Schiedam 2            7   9  39½        3. Sliedrecht 2          7  10  36½        3. Schoonhoven 1         6  10  36
4. Tediro 1              7   8  38         4. Schiebroek 3          7   9  28½        4. Lekkerkerk 1          6   7  29
5. Reeuwijk 1            7   6  31½        5. Ashtapada 2           7   5  24         5. De IJssel 1           6   7  25½
6. Rock 1                7   4  31½        6. Hendrik-Ido-Ambacht 1 7   4  24½        6. Shah Mata 3           6   4  28½
7. Europoort 5           7   4  25  D      7. Grostacon 2           7   3  20         7. Onesimus 2            6   4  21½ D
8. Lombardijen 1         7   2  26  D      8. Tediro 2              7   1  20  D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Spangen 5             6  12  39  K      1. Beijerland 1          7  14  43  K      1. Hermandad 1           6  14  46½ K
2. Dordrecht 4           6  10  32½        2. Capelle 2             7  10  32         2. Spijkenisse 2         6  12  37½
3. Schiebroek 2          6   9  31½        3. Heyplaat 1            7   9  28½        3. Ontspanning 1         6  10  35
4. Capelle 3             6   6  26½        4. Hillegersberg 2       7   8  32½        4. Overschie 4           6   5  26
5. Rock 2                6   6  25         5. Het Westen Regina 3   7   6  25         5. Het Houten Paard 2    6   5  24½
6. Shell 2               6   5  24½        6. RSR Ivoren Toren 3    7   4  22½        6. Charlois 5            6   4  19½
7. Europoort 6           6   5  23  D      7. De Zwarte Pion 2      7   3  21         7. H.V.O. 3              6   3  18½ D
                                           8. Maasdam 1             7   2  19½ D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C

1. Shah Mata 4           7  11  32½ K      1. W.S.V. 3              7  14  45  K      1. Maassluis 2           7  12  38  K
2. Unilever 3            7  10  34½        2. Messemaker 3          7  10  37½        2. Unilever 2            7  11  34  P
3. 't Springende Peert 1 7   8  30½ P      3. Hermandad 2           7  10  34         3. Groenoord 2           7   8  33
4. Beijerland 2          7   8  30         4. Reeuwijk 2            7  10  30         4. Tediro 3              7   7  24½
5. Lombardijen 2         7   8  28         5. Berkel 2              7   6  26         5. H.V.O 4               7   5  26
6. Charlois 6            7   6  28         6. Het Westen Regina 4   7   4  18         6. Vierpolders 1         7   5  26
7. Schiedam 5            7   4  22         7. Krimpen a/d IJssel 3  7   2  20½        7. Spijkenisse 3         7   5  24½
8. Wester Toren 3        7   1  18½        8. Schiebroek 5          7   0  13½        8. Shah Mata 5           7   3  18

Vierde klasse D                            Vierde klasse E                            Vierde klasse F
1. Sliedrecht 3          7  11  35  K      1. Schiedam 4            6  11  30½ K      1. Krimpen a/d IJssel 2  6  12  35  K
2. Papendrecht 2         7  10  29½        2. Het Houten Paard 3    6   8  29½        2. Wester Toren 2        6   8  27
3. Industromontaza 2     6   8  30  (*)    3. Ashtapada 3           6   7  29         3. W.S.V. 4              6   8  27
4. Numansdorp 1          6   7  24½ (*)    4. Europoort 7           6   7  25         4. Schiebroek 4          6   6  23
5. Westmaas 1            6   6  27½ (*)    5. Dordrecht 5           6   6  26½        5. Papendrecht 3         6   4  22½
6. Eeuwig Schaak 3       6   6  27  (*)    6. Vierpolders 2         6   3  14½        6. E.B.S.V. 2            6   4  18
7. Alblasserdam 2        7   2  17½        7. Spijkenisse 4         6   0  14         7. N.N.P.V 1             6   0  15½
8. Grostacon 3           7   2  17½           Onesimus 3 teruggetrokken                  IJsselmonde 2 teruggetrokken
   (*) 6 wedstrijden gespeeld

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1973/1974
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Messemaker 1          8  14  51½ K      1. Groenoord 1           7  12  39 K       1. W.S.V. 1              7  12  37½ K
2. Charlois 3            8  14  48         2. De Zwarte Pion 1      7  10  40         2. Messemaker 2          7  10  38
3. Rotterdam 2           8  12  46½        3. RSR Ivoren Toren 1    7   9  39½        3. Charlois 4            7   9  39
4. Europoort 2           8   7  38         4. Spangen 2             7   8  37         4. Europoort 3           7   8  40½
5. Schiedam 1            8   7  37         5. Eeuwig Schaak 1       7   8  35½        5. NRSG W. Steinitz 2    7   6  39
6. Het Westen Regina 1   8   6  37½        6. Capelle 1             7   6  37½        6. Dordrecht 2           7   5  32½ D
7. Maassluis 1           8   6  36½ D      7. Dordrecht 3           7   2  25  D      7. Hillegersberg 1       7   5  30½ D
8. Shah Mata 1           8   2  28  D      8. NRSG W. Steinitz 3    7   1  26  D      8. Spijkenisse 1         7   0  22½ D
9. H.V.O. 1              8   2  27  D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Sliedrecht 1          7  14  50½ K      1. Overschie 2           7  13  48  K      1. Industromontaza 1     7  11  47½ K
2. Unilever 1            7   9  37         2. Shell 1               7   9  35         2. Ashtapada 1           7  11  39
3. Grostacon 1           7   7  38½        3. Beijerland 1          7   9  33         3. Berkel 1              7  10  38
4. Europoort 4           7   7  36         4. Rotterdam 3           7   8  37½        4. E.B.S.V. 1            7   8  35
5. Rock 1                7   7  34         5. Het Houten Paard 1    7   7  33½        5. NRSG W. Steinitz 4    7   6  32½
6. Alblasserdam 1        7   5  28         6. IJsselmonde 1         7   4  32         6. Overschie 3           7   4  30
7. Papendrecht 1         7   5  28         7. Schiedam 2            7   4  30         7. Het Westen Regina 2   7   4  27½ D
8. Hermandad 1           7   2  28  D      8. Spangen 3             7   2  31  D      8. Spangen 4             7   2  30  D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Krimpen a/d IJssel 1  7  14  48  K      1. Schiebroek 2          7  12  38½ K      1. Dordrecht 4           7  12  33  K
2. Wester Toren 1        7  10  40½        2. Onesimus 1            7  12  38½        2. Krimpen a/d IJssel 2  7  10  31½
3. Shah Mata 2           7   7  38         3. Capelle 3             7   9  29½        3. Sliedrecht 2          7   9  29
4. Reeuwijk 1            7   7  35½        4. Ashtapada 2           7   8  28½        4. Ommoord 1             7   7  31
5. RSR Ivoren Toren 2    7   7  33         5. RSR Ivoren Toren 3    7   5  24½        5. Grostacon 2           7   7  29½
6. Tediro 1              7   5  31         6. Het Westen Regina 3   7   4  22½        6. Eeuwig Schaak 2       7   7  29½
7. Rotterdam 4           7   4  27  D      7. Sliedrecht 3          7   4  19½        7. Schoonhoven 1         7   4  25
8. W.S.V. 2              7   2  27  D      8. Spangen 5             7   2  22½ D      8. Lekkerkerk 1          7   0  15½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Europoort 5           7  10  31½ K      1. Schiedam 3            7  13  36½ K      1. H.V.O. 2              7  10  35  K
2. De IJssel 1           7  10  30         2. Lombardijen 1         7   7  29         2. Maassluis 2           7   9  33½
3. Schiedam 4            7   9  30½        3. Ontspanning 1         7   7  28         3. Spijkenisse 2         7   9  30
4. Shah Mata 3           7   9  29½        4. Unilever 2            7   6  27         4. Schiebroek 3          7   8  28½
5. Overschie 4           7   7  28½        5. De Zwarte Pion 2      7   6  26½        5. Charlois 5            7   7  27½
6. W.S.V. 3              7   6  27½        6. Het Houten Paard 2    7   6  25½        6. Hillegersberg 2       7   7  26
7. Capelle 2             7   5  29½        7. 't Springende Peert 1 7   6  24         7. Shell 2               7   4  23
8. Rock 2                7   0  17  D      8. Heyplaat 1            7   5  27½        8. Shah Mata 4           7   0  20

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C

1. Messemaker 3          7  13  37½ K      1. Wester Toren 2        8  13  39½ K      1. Het Houten Paard 3    7  13  37½ K
2. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7  12  39½ P      2. Krimpen a/d IJssel 3  8  12  41  P      2. Strijen 1             7  13  36
3. Reeuwijk 2            7  10  30         3. Papendrecht 3         8  11  36½ P      3. Vierpolders 1         7   7  29½
4. Ommoord 2             7   6  31½        4. Europoort 6           8  10  37½        4. Spijkenisse 3         7   6  27
5. Krimpen a/d IJssel 5  7   4  23         5. Schiebroek 5          8   9  29½        5. Numansdorp 1          7   6  25
6. De IJssel 2           7   4  22½        6. Schiedam 5            8   8  34         6. Beijerland 3          7   5  23½
7. Schoonhoven 2         7   4  19½        7. De Juiste Zet 1       8   4  25½        7. 't Hussie 1           7   4  22½
8. W.S.V. 4              7   3  20½        8. Berkel 3              8   4  21½        8. 't Springende Peert 2 7   2  23
                                           9. Shah Mata 6           8   1  23

Vierde klasse D                            Vierde klasse E                            Vierde klasse F
1. Groenoord 2           7  14  46  K      1. Hillegersberg 3       6  10  32½ K      1. Tediro 2              7  11  37  K
2. H.V.O. 3              7   9  30½        2. Krimpen a/d IJssel 4  6  10  29         2. Ashtapada 3           7  10  34½ P
3. Unilever 3            7   8  29½        3. Schiebroek 4          6  10  28         3. Industromontaza 2     7  10  34  P
4. Zwarte Paard 1        7   8  28½        4. Lombardijen 2         6   6  23½        4. Berkel 2              7  10  31
5. Spijkenisse 4         7   6  26½        5. Hermandad 2           6   4  21         5. E.B.S.V. 2            7   5  22
6. Maassluis 3           7   6  26         6. Charlois 6            6   2  19½        6. Onesimus 2            7   4  23½
7. Het Houten Paard 4    7   4  23½        7. Ommoord 3             6   0  14½        7. Wester Toren 3        7   3  23½
8. Shah Mata 5           7   1  13                                                    8. De Juiste Zet 2       7   3  18½

Vierde klasse G
1. Dordrecht 5           7  11  37½ K
2. Beijerland 2          7  10  34
3. Eeuwig Schaak 3       7  10  34
4. Grostacon 3           7   7  31
5. Alblasserdam 2        7   7  27½
6. Papendrecht 2         7   5  26½
7. 't Springende Peert 3 7   4  17½
8. Numansdorp 2          7   2  16

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1974/1975
Promotieklasse                              Eerste klasse A                            Eerste klasse B
 1. Charlois 2           10  18  67½ K      1. Krimpen a/d IJssel 1  7  11  42  K      1. Overschie 2           7  12  44  K
 2. NRSG W. Steinitz 1   10  16  57         2. Spangen 2             7  10  41         2. Shah Mata 1           7   9  35
 3. Rotterdam 2          10  12  51         3. RSR Ivoren Toren 1    7  10  35½        3. Capelle 1             7   8  36½
 4. Groenoord 1          10  11  53½        4. Europoort 3           7   8  42         4. Sliedrecht 1          7   7  37
 5. Europoort 2          10  10  54         5. Industromontaza 1     7   8  33½        5. Charlois 4            7   7  34½
 6. Schiedam 1           10  10  50         6. H.V.O. 1              7   5  31         6. Messemaker 2          7   7  34½
 7. Schiebroek 1         10  10  45         7. NRSG W. Steinitz 2    7   2  29  D      7. Eeuwig Schaak 1       7   6  32½ D
 8. Messemaker 1         10   9  51½        8. Maassluis 1           7   2  25½ D      8. De Zwarte Pion 1      7   0  26  D
 9. Het Westen Regina 1  10   9  46½
10. W.S.V. 1             10   5  42  D
11. Charlois 3           10   0  32  D

Tweede klasse A                             Tweede klasse B                            Tweede klasse C

 1. Hillegersberg 1       7  13  45½ K      1. Spijkenisse 1         7  12  40½ K      1. Dordrecht 2           7  12  46½ K
 2. IJsselmonde 1         7  11  41         2. E.B.S.V. 1            7  11  37         2. Berkel 1              7  11  44½
 3. Ashtapada 1           7   9  37½        3. Europoort 4           7   7  37½        3. Het Houten Paard 1    7  10  41
 4. Grostacon 1           7   7  38½        4. RSR Ivoren Toren 2    7   7  35½        4. Schiebroek 2          7   9  36½
 5. Rotterdam 3           7   7  39         5. Papendrecht 1         7   6  34         5. Unilever 1            7   7  32½
 6. Overschie 3           7   4  28         6. Shah Mata 2           7   5  32½        6. NRSG W. Steinitz 3    7   5  30
 7. Dordrecht 4           7   3  28  D      7. Schiedam 3            7   5  31½        7. Tediro 1              7   2  27½ D
 8. Reeuwijk 1            7   2  25½ D      8. Shell 1               7   3  31½ D      8. Europoort 5           7   0  21½ D

Tweede klasse D                             Derde klasse A                             Derde klasse B
 1. Schiedam 2            7  13  43½ K      1. Het Westen Regina 2   7  14  37½ K      1. Rotterdam 4           7  14  39  K
 2. Wester Toren 1        7   9  36         2. Groenoord 2           7  11  32½        2. Lombardijen 1         7  12  37½
 3. H.V.O. 2              7   8  38         3. Onesimus 1            7  10  35         3. Krimpen a/d IJssel 2  7  10  31½
 4. Rock 1                7   8  35½        4. Unilever 2            7   7  31½        4. W.S.V. 3              7   8  31½
 5. Alblasserdam 1        7   7  37         5. Shah Mata 3           7   6  28         5. Het Houten Paard 3    7   5  27
 6. Beijerland 1          7   6  36         6. Schoonhoven 1         7   5  25½        6. Tediro 2              7   4  20½
 7. Dordrecht 3           7   5  37½        7. Hillegersberg 3       7   3  22         7. Capelle 3             7   3  22
 8. NRSG W. Steinitz 4    7   0  16½ D      8. Charlois 5            7   0  12  D      8. Ashtapada 3           7   0  15  D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
 1. Spangen 3             7  14  44  K      1. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7  12  35 K       1. Ommoord 1             7  13  34  K
 2. Hillegersberg 2       7  10  33         2. Krimpen a/d IJssel 3  7   9  31½        2. Messemaker 3          7  11  32½
 3. De IJssel 1           7  10  29         3. Eeuwig Schaak 2       7   8  31         3. Overschie 4           7   9  30½
 4. Het Westen Regina 3   7   8  27½        4. Schiebroek 3          7   7  30         4. 't Springende Peert 1 7   8  30
 5. Sliedrecht 2          7   6  26½        5. Capelle 2             7   6  26         5. W.S.V. 2              7   7  29
 6. Shah Mata 4           7   4  28         6. Ashtapada 2           7   6  24½        6. Spijkenisse 2         7   4  25½
 7. Dordrecht 5           7   3  18½ D      7. Ontspanning 1         7   5  21½        7. RSR Ivoren Toren 3    7   3  20½
 8. De Zwarte Pion 2      7   1  17½ D      8. Spangen 4             7   3  24½ D      8. Wester Toren 2        7   1  22  D


Derde klasse F                              Vierde klasse A                            Vierde klasse B
 1. Schiedam 4            7  12  35½ K      1. Het Westen Regina 4   6   8  28½ K      1. Krimpen a/d IJssel 4  7  13  39  K
 2. Maassluis 2           7   9  29½        2. Spangen 5             6   7  26½        2. Eeuwig Schaak 3       7  11  34½ P
 3. Het Houten Paard 2    7   8  32½           Shah Mata 6           6   7  26½        3. Europoort 6           7  10  34½
 4. Grostacon 2           7   8  30         4. Unilever 3            6   6  26         4. Numansdorp 1          7   8  31½
 5. Heyplaat 1            7   7  30         5. Onesimus 2            6   4  21         5. Grostacon 3           7   4  23
 6. Papendrecht 2         7   6  23         6. Schiebroek 5          6   4  21         6. IJsselmonde 2         7   4  21
 7. Sliedrecht 3          7   4  29½        7. De Juiste Zet 2       6   4  18½        7. Alblasserdam 3        7   3  21
 8. Industromontaza 2     7   2  14  D                                                 8. Spijkenisse 4         7   3  19½

Vierde klasse C                             Vierde klasse D                            Vierde klasse E
 1. Krimpen a/d IJssel 6  6  12  41  K      1. Het Zwarte Paard 1    7  12  37  K      1. Schiebroek 4          6  11  32½ K
 2. Messemaker 4          6   8  30         2. H.V.O. 3              7  12  34½ P      2. Berkel 2              6   9  25½
 3. De IJssel 2           6   7  24         3. Maassluis 3           7  10  34½        3. Krimpen a/d IJssel 5  6   7  25½
 4. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 6   5  19         4. Shell 2               7   9  33½        4. Ommoord 2             6   4  23
 5. Reeuwijk 2            6   4  23         5. E.B.S.V. 2            7   6  26         5. De Juiste Zet 1       6   4  21½
 6. Schoonhoven 2         6   4  15½        6. Groenoord 3           7   4  26         6. Shah Mata 5           6   4  20½
 7. Ommoord 3             6   2  15½        7. Schiedam 5            7   2  22         7. Overschie 5           6   3  19½
                                            8. Berkel 3              7   1  10½

Vierde klasse F                             Vierde klasse G

 1. Alblasserdam 2        6  12  33½ K      1. Vierpaarden 1         5  10  32½ K
 2. Rock 2                6   9  31½        2. Beijerland 2          5   8  24½ P
 3. 't Springende Peert 2 6   8  30         3. Spijkenisse 3         5   6  20
 4. Lombardijen 2         6   7  28         4. 't Hussie 1           5   3  18½
 5. Europoort 7           6   4  21         5. 't Springende Peert 3 5   3  14
 6. Beijerland 3          6   2  13½        6. Numansdorp 2          5   0  11½
 7. Shah Mata 7           6   0  10½

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1975/1976
Promotieklasse                              Eerste klasse A                            Eerste klasse B
 1. Overschie 2           9  16  55  K      1. Spangen 2             7  13  46½ K      1. Dordrecht 2           7  12  39½ K
 2. Volmac-Rotterdam 2    9  15  51         2. Hillegersberg 1       7  10  45½        2. Shah Mata 1           7  10  40
 3. Messemaker 1          9  10  51         3. Messemaker 2          7  10  41         3. Europoort 3           7   9  38
 4. Groenoord 1           9   9  43½        4. H.V.O. 1              7   8  38         4. RSR Ivoren Toren 1    7   9  38
 5. Europoort 2           9   8  45½        5. Schiedam 2            7   6  32         5. Charlois 3            7   6  34
 6. NRSG W. Steinitz 1    9   8  43         6. W.S.V. 1              7   5  33½ D      6. Sliedrecht 1          7   6  34
 7. Krimpen a/d IJssel 1  9   7  42½        7. Industromontaza 1     7   4  30½ D      7. Capelle 1             7   4  29½ D
 8. Schiebroek 1          9   7  42  D      8. Charlois 4            7   0  13  D      8. Spijkenisse 1         7   0  27  D
 9. Schiedam 1            9   6  39½ D
10. Het Westen Regina 1   9   4  37  D

Tweede klasse A                             Tweede klasse B                            Tweede klasse C

 1. Alblasserdam 1        7  12  42  K      1. Volmac-Rotterdam 4    7  12  42  K      1. Volmac-Rotterdam 3    7  12  46½ K
 2. Eeuwig Schaak 1       7  10  39         2. E.B.S.V. 1            7   9  39         2. RSR Ivoren Toren 2    7  11  37
 3. Zwijndrecht 1         7   8  37½        3. Overschie 3           7   9  38         3. Wester Toren 1        7  10  38½
 4. Shah Mata 2           7   8  35         4. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   7  34½        4. NRSG W. Steinitz 2    7   8  40½
 5. IJsselmonde 1         7   5  33         5. Schiebroek 2          7   7  34         5. Spangen 3             7   7  35½
 6. Dordrecht 3           7   5  32½        6. NRSG W. Steinitz 3    7   6  33         6. Unilever 1            7   6  33
 7. Papendrecht 1         7   4  31½ D      7. Berkel 1              7   4  32½        7. Het Westen Regina 2   7   2  27½ D
 8. Rock 1                7   4  29½ D      8. Ommoord 1             7   2  27  D      8. Schiedam 4            7   0  21½ D

Tweede klasse D                             Derde klasse A                             Derde klasse B
 1. Maassluis 1           7  14  41½ K      1. Krimpen a/d IJssel 2  7  13  35½ K      1. Krimpen a/d IJssel 5  7  13  43  K
 2. De Zwarte Pion 1      7   9  37         2. Eeuwig Schaak 2       7  10  34½        2. Messemaker 3          7  13  38½
 3. H.V.O. 2              7   9  35         3. Capelle 2             7   9  30½        3. Schoonhoven 1         7   8  31½
 4. Europoort 4           7   6  34½        4. Zwijndrecht 2         7   8  29         4. De IJssel 1           7   8  29
 5. Ashtapada 1           7   6  33½        5. Dordrecht 4           7   7  29         5. Reeuwijk 1            7   4  26½
 6. Beijerland            7   5  36         6. Papendrecht 2         7   5  25½        6. Het Westen Regina 3   7   4  22½
 7. Schiedam 3            7   4  32  D      7. Alblasserdam 2        7   4  22         7. Capelle 3             7   4  17½ D
 8. Het Houten Paard 1    7   3  30½ D      8. Sliedrecht 2          7   0  18  D      8. W.S.V. 3              7   2  15½ D

Derde klasse C                              Derde klasse D                             Derde klasse E
 1. Shell 1               7  14  40½ K      1. Vierpaarden 1         7  14  33½ K      1. Krimpen a/d IJssel 3  7  13  36  K
 2. Overschie 4           7  11  30         2. Spijkenisse 2         7  10  33½        2. Lombardijen 1         7  11  37½
 3. Groenoord 2           7   7  31½        3. Ashtapada 2           7   8  28         3. Het Houten Paard 2    7  10  32½
 4. Het Zwarte Paard 1    7   7  27½        4. 't Springende Peert 1 7   6  30         4. Eeuwig Schaak 3       7   7  30½
 5. Maassluis 2           7   6  26½        5. Het Houten Paard 3    7   6  27         5. Europoort 5           7   5  24
 6. Schiebroek 4          7   5  24         6. Shah Mata 3           7   6  25½        6. Shah Mata 4           7   5  23
 7. Hillegersberg 3       7   4  25         7. Ontspanning 1         7   4  24         7. RSR Ivoren Toren 3    7   3  23½ D
 8. NRSG W. Steinitz 4    7   2  19  D      8. Beijerland 2          7   2  22½ D      8. Sliedrecht 3          7   2  17  D


Derde klasse F                              Vierde klasse A                            Vierde klasse B
 1. Onesimus 1            7  13  40  K      1. Rock 2                5  10  28  K      1. Numansdorp 1          6  11  30½ K
 2. Schiebroek 3          7   9  30         2. Shah Mata 7           5   7  22½        2. De Zwarte Pion 2      6   7  28
 3. Hillegersberg 2       7   8  30         3. Spijkenisse 4         5   5  20½        3. 't Springende Peert 2 6   7  26
 4. H.V.O. 3              7   7  27½        4. 't Springende Peert 3 5   4  19½        4. 't Hussie 1           6   7  24½
 5. Unilever 2            7   6  26½        5. Lombardijen 3         5   3  18         5. De Pionier 1          6   7  22½
 6. Krimpen a/d IJssel 4  7   5  25         6. Vierpaarden 2         5   1  10½        6. Spijkenisse 5         6   3  19
 7. W.S.V. 2              7   4  24½                                                   7. Ashtapada 3           6   0  17½
 8. Het Westen Regina 4   7   4  20½ D

Vierde klasse C                             Vierde klasse D                            Vierde klasse E
 1. Messemaker 4          6  11  32  K      1. E.B.S.V. 2            6   9  30  K      1. Zwijndrecht 3         6   9  29  K
 2. Schoonhoven 2         6   9  30         2. Shell 2               6   8  28         2. Onesimus 2            6   8  25½
 3. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 6   8  27         3. Maassluis 3           6   8  24½        3. De Alblasserwaard 1   6   6  27
 4. Reeuwijk 2            6   6  26½        4. Groenoord 4           6   8  23½        4. Ommoord 2             6   6  25½
 5. De IJssel 2           6   4  17½        5. Schiedam 5            6   6  27½        5. Shah Mata 5           6   5  23
 6. Lekkerkerk 1          6   3  19         6. H.V.O. 4              6   3  22         6. IJsselmonde 2         6   5  19
 7. Krimpen a/d IJssel 6  6   1  16         7. Berkel 2              6   0  12½        7. Numansdorp 2          6   3  19

Vierde klasse F                             Vierde klasse G

 1. Groenoord 3           7  11  35½ K      1. Volmac-Rotterdam 5    6  11  33  K
 2. Caballo Blanco 1      7  10  34         2. Spangen 4             6  11  30
 3. RSR Ivoren Toren 4    7  10  31½        3. Spijkenisse 3         6   7  27
 4. Overschie 5           7   9  29½        4. Caballo Blanco 2      6   5  19½
 5. Spangen 5             7   7  28         5. Lombardijen 2         6   4  20
 6. Schiebroek 5          7   5  27         6. Shah Mata 6           6   2  20½
 7. De Juiste Zet 1       7   4  21½        7. Ommoord 3             6   2  18
 8. Wester Toren 2        7   0  17

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1976/1977
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Spangen 2             7  10  43  K      1. Messemaker 2          7  11  39  K      1. Het Westen Regina 1   7  13  46  K
2. Volmac-Rotterdam 2    7  10  38         2. Schiebroek 1          7   9  38½        2. Schiedam 1            7  12  40
3. Krimpen a/d IJssel 1  7   9  42         3. H.V.O. 1              7   8  39½        3. Shah Mata 1           7   9  36½
4. NRSG W. Steinitz 1    7   7  34½        4. Charlois Europoort 5  7   7  32½        4. Sliedrecht 1          7   8  37½
5. Charlois Europoort 4  7   6  30½        5. Hillegersberg 1       7   6  37         5. RSR Ivoren Toren 1    7   6  33½
6. Groenoord 1           7   5  32         6. Maassluis 1           7   6  32         6. Volmac-Rotterdam 3    7   4  34
7. Dordrecht 2           7   5  28½ D      7. Volmac-Rotterdam 4    7   5  32  D      7. Alblasserdam 1        7   2  27  D
8. Messemaker 1          7   4  31½ D      8. Schiedam 2            7   4  29½ D      8. Charlois Europoort 6  7   2  25½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Eeuwig Schaak 1       7  12  43½ K      1. E.B.S.V. 1            7  10  44½ K      1. Capelle 1             7  14  45½ K
2. IJsselmonde 1         7  11  41         2. Berkel 1              7  10  42½        2. Shell 1               7  10  39½
3. Krimpen a/d IJssel 3  7   7  31½        3. Schiebroek 2          7  10  38½        3. Spangen 3             7   8  36
4. Overschie 3           7   6  35½        4. W.S.V. 1              7   8  39         4. Krimpen a/d IJssel 2  7   6  39
5. Zwijndrecht 1         7   6  33         5. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   8  36½        5. H.V.O. 2              7   6  33
6. Shah Mata 2           7   5  33         6. NRSG W. Steinitz 3    7   4  26½        6. Wester Toren 1        7   6  30½
7. Dordrecht 3           7   5  33         7. Charlois Europoort 7  7   3  27  D      7. RSR Ivoren Toren 2    7   4  30
8. Onesimus 1            7   4  29½ D      8. Krimpen a/d IJssel 4  7   3  25½ D      8. Unilever 1            7   2  26½ D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Vierpaarden 1         7  14  44  K      1. Volmac-Rotterdam 5    7  12  35½ K      1. Capelle 2             7  13  36  K
2. NRSG W. Steinitz 2    7  10  42½        2. Rock 1                7  11  34         2. Schoonhoven 1         7  12  31½
3. Spijkenisse 1         7  10  41½        3. Alblasserdam 2        7   9  34½        3. Reeuwijk 1            7   9  32
4. De Zwarte Pion 1      7   9  43½        4. Zwijndrecht 2         7   8  25         4. Ommoord 1             7   6  27
5. Ashtapada 1           7   7  39½        5. Eeuwig Schaak 2       7   6  30         5. Het Westen Regina 3   7   5  26
6. Beijerland 1          7   4  30         6. Het Houten Paard 3    7   5  23         6. W.S.V. 2              7   5  25
7. Charlois Europoort 8  7   2  24½ D      7. Papendrecht 2         7   4  19         7. Messemaker 4          7   4  26
8. Industromontaza 1     7   0  14½ D      8. Dordrecht 4           7   3  23  D      8. De IJssel 1           7   2  20½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Messemaker 3          6  12  30  K      1. 't Springende Peert 1 7  13  40  K      1. Lombardijen 1         7  11  32  K
2. Groenoord 2           6   8  26½        2. Spijkenisse 2         7  10  35½        2. Papendrecht 1         7  10  33
3. Overschie 4           6   8  26½        3. Het Houten Paard 1    7  10  28½        3. Eeuwig Schaak 3       7   9  33½
4. Schiedam 4            6   5  22½        4. Shah Mata 3           7   7  28½        4. Het Westen Regina 2   7   8  33½
5. Maassluis 2           6   4  20½        5. Ashtapada 2           7   7  26½        5. Shah Mata 4           7   7  28
6. Schiebroek 4          6   3  22         6. Numansdorp 1          7   4  24½        6. Rock 2                7   5  26½
7. Het Zwarte Paard 1    6   2  20         7. Ontspanning 1         7   3  22         7. Het Houten Paard 2    7   4  23½
   Spangen 4 na 5e ronde teruggetrokken    8. Charlois Europoort 9  7   2  18½ D      8. Zwijndrecht 3         7   2  14  D

Derde klasse F                             Vierde klasse A                            Vierde klasse B

1. Hillegersberg 2       7  13  40½ K      1. De Zwarte Pion 2      7  12  37  K      1. Reeuwijk 2            7  14  37  K
2. E.B.S.V. 2            7  11  36½        2. 't Hussie 1           7   9  35         2. W.S.V. 3              7  10  35½
3. Schiedam 3            7   9  28½        3. 't Springende Peert 2 7   8  27½        3. Capelle 3             7   9  32
4. Schiebroek 3          7   7  30½        4. Vierpaarden 2         7   7  26         4. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7   7  32
5. Groenoord 3           7   5  27½        5. Beijerland 2          7   6  26         5. Gouda Bloemendaal     7   7  29
6. H.V.O. 3              7   5  23½        6. Numansdorp 2          7   6  24½        6. Lekkerkerk 1          7   6  31
7. Unilever 2            7   2  21½ D      7. Ashtapada 3           7   5  27½        7. De IJssel 2           7   3  20½
8. Krimpen a/d IJssel 5  7   2  15½ D      8. De Pionier 1          7   3  20½        8. Schoonhoven 3         7   0   7

Vierde klasse C                            Vierde klasse D                            Vierde klasse E
1. Caballo Blanco 1      7  14  43½ K      1. De Alblasserwaard 1   7  11  32  K      1. Overschie 5           6  11  32½ K
2. Berkel 2              7  10  28½        2. Shah Mata 5           7  10  32½        2. NRSG W. Steinitz 4    6  10  33
3. H.V.O. 4              7   9  34         3. RSR Ivoren Toren 3    7   8  33         3. Shell 2               6   6  28
4. Groenoord 4           7   7  23½        4. Onesimus 2            7   8  29         4. Spijkenisse 3 (-2)    6   5  25
5. Het Westen Regina 4   7   5  25½        5. Lombardijen 2         7   7  27½        5. Lombardijen 3         6   4  17
6. Wester Toren 2        7   4  26         6. Schoonhoven 2         7   5  24½        6. Spangen 5 (-2)        6   0  21½
7. Schiedam 5            7   4  23         7. Ommoord 3             7   4  25         7. De Juiste Zet 1 (-2)  6   0  11
8. Het Zwarte Paard 2    7   3  20         8. IJsselmonde 2         7   3  20½

Vierde klasse F                            Vierde klasse G
1. Westmaas 1            7  14  37½ K      1. Moerkapelle 1         6  10  34  K
2. Barendrecht 1         7  12  39         2. Shell 3               6   8  29
3. Spijkenisse 4         7   8  32½        3. Messemaker 5          6   7  19
4. Ashtapada 4           7   7  29½        4. Sliedrecht 2          6   6  24
5. Het Houten Paard 4    7   6  28         5. RSR Ivoren Toren 4    6   6  23½
6. 't Springende Peert 3 7   6  21½        6. Ommoord 2             6   3  23
7. Vierpaarden 3 (-2)    7   0  20½        7. Charlois Europoort 10 6   2  15½
8. De Pionier 2          7   0  15½

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1977/1978
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Spangen 2             7  10  37½ K      1. Schiedam 1            7  11  43  K      1. Dordrecht 2           7  12  41½ K
2. Charlois Europoort 3  7   9  39         2. Messemaker 2          7  10  38         2. Eeuwig Schaak 1       7  12  40½
3. Krimpen a/d IJssel 1  7   9  37         3. E.B.S.V. 1            7   8  38         3. Volmac-Rotterdam 3    7   9  38½
4. NRSG W. Steinitz 1    7   9  36½        4. Capelle 1             7   8  34         4. RSR Ivoren Toren 1    7   7  37
5. Schiebroek/W.Regina 1 7   8  37         5. Maassluis 1           7   7  36½        5. Shah Mata 1           7   7  36½
6. Groenoord 1           7   6  32         6. H.V.O. 1              7   5  33         6. Vierpaarden 1         7   6  35
7. Messemaker 1          7   3  30½ D      7. Schiebroek/W.Regina 2 7   4  27½ D      7. Sliedrecht 1          7   3  29½ D
8. Charlois Europoort 4  7   2  30½ D      8. Hillegersberg 1       7   3  30  D      8. Charlois Europoort 5  7   0  21½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Overschie 3           7  14  48½ K      1. Dordrecht 3           7   9  40½ K      1. Krimpen a/d IJssel 3  7  13  44½ K
2. Schiedam 2            7  10  40         2. Zwijndrecht 1         7   9  39½        2. Volmac-Rotterdam 4    7  10  41
3. Shell 1               7   8  37         3. De Zwarte Pion 1      7   9  38½        3. NRSG W. Steinitz 2    7  10  40
4. Berkel 1              7   8  32½        4. 't Springende Peert 1 7   7  35½        4. Wester Toren 1        7   7  35½
5. H.V.O. 2              7   7  37         5. Beijerland 1          7   6  33         5. W.S.V. 1              7   6  37
6. Schiebroek/W.Regina 3 7   5  30½        6. Spijkenisse 1         7   6  31½        6. Messemaker 3          7   6  30½
7. RSR Ivoren Toren 2    7   3  31½ D      7. Volmac-Rotterdam 5    7   6  31         7. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   4  28½
8. Hillegersberg 2       7   1  23  D      8. Alblasserdam 1        7   4  30½ D      8. Capelle 2             7   0  23  D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Spangen 3             7  13  44  K      1. Het Zwarte Paard 1    7  14  39½ K      1. Schoonhoven 1         7  12  36½ K
2. IJsselmonde 1         7  12  44½        2. Unilever 1            7  12  37½        2. Moerkapelle 1         7  12  35
3. Charlois Europoort 6  7   9  35½        3. Het Houten Paard 3    7   9  29         3. Krimpen a/d IJssel 4  7   8  27
4. Shah Mata 2           7   6  32½        4. Schiebroek/W.Regina 4 7   8  32½        4. E.B.S.V. 2            7   7  29
5. Lombardijen 1         7   6  32½        5. H.V.O. 3              7   5  27½        5. Messemaker 4          7   5  24½
6. Krimpen a/d IJssel 3  7   6  31½        6. Schiedam 4            7   4  20         6. Reeuwijk 2            7   4  25½
7. Ashtapada 1           7   3  30½ D      7. Groenoord 3           7   3  22½        7. W.S.V. 2              7   4  23½
8. NRSG W. Steinitz 3    7   1  29  D      8. Maassluis 2           7   1  15½ D      8. Ommoord 1             7   4  23  D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Eeuwig Schaak 2       7  14  44  K      1. Groenoord 2           7  14  39  K      1. Rock 1                6  11  29 K
2. Het Houten Paard 1    7  10  35         2. Schiedam 3            7  10  33½        2. Overschie 4           6  10  34
3. Ashtapada 2           7   7  25½        3. Schiebroek/W.Regina 5 7   8  29½        3. Reeuwijk 1            6   8  30½
4. Spijkenisse 2         7   7  25         4. Rock 2                7   7  27½        4. Onesimus 1            6   7  26
5. De Zwarte Pion 2      7   6  29         5. NRSG W. Steinitz 4    7   6  25         5. Shah Mata 4           6   4  19½
6. Numansdorp 1          7   6  26½        6. Overschie 5           7   4  26         6. Charlois Europoort 7  6   2  16
7. Westmaas 1            7   4  20         7. Shah Mata 3           7   4  22½        7. Schiebroek/W.Regina 6 6   0  13
8. Ontspanning 1         7   2  19  D      8. Caballo Blanco 1      7   3  21  D         Papendrecht 2 teruggetrokken

Derde klasse F                             Vierde klasse A                            Vierde klasse B

1. Papendrecht 1         6   9  30  K      1. Gouda Bloemendaal 1   6  10  29  K      1. Lekkerkerk 1          6  11  36  K
2. Zwijndrecht 2         6   9  29         2. Reeuwijk 3            6   8  25½        2. De IJssel 1           6  10  32½
3. Het Houten Paard 2    6   8  28         3. Berkel 2              6   7  26         3. Schoonhoven 2         6   7  23
4. De Alblasserwaard 1   6   7  23½        4. Zevenhuizen 1         6   6  24         4. Capelle 3             6   5  20½
5. Eeuwig Schaak 3       6   5  22         5. Ommoord 2             6   5  21½        5. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 6   5  19
6. Barendrecht 1         6   4  23         6. De IJssel 2           6   4  22½        6. Lombardijen 3         6   2  19
7. Alblasserdam 2        6   0  12½ D      7. Moerkapelle 2         6   2  19½        7. Gouda Bloemendaal 2   6   2  18
   SWR 7 na 5e ronde teruggetrokken

Vierde klasse C                            Vierde klasse D                            Vierde klasse E
1. Dordrecht 4           6  12  37  K      1. Rokado 1              6   9  28½ K      1. A.S.V. Indus 1        6  11  34½ K
2. Lombardijen 2         6   7  26½        2. Beijerland 2          6   9  28         2. Vierpaarden 2         6   9  32
3. De Juiste Zet 1       6   7  26½        3. 't Hussie 1           6   8  28         3. Ashtapada 3           6   9  29
4. IJsselmonde 2         6   7  25         4. 't Springende Peert 2 6   8  26         4. Spijkenisse 3         6   6  24
5. Pionier/H.I.Ambacht 1 6   4  20½        5. Dordrecht 5           6   4  25½        5. Het Houten Paard 4    6   4  21
6. Barendrecht 2         6   3  16         6. Numansdorp 2          6   3  20         6. De Pionier 2          6   3  17½
7. 't Springende Peert 3 6   2  16½        7. Vierpaarden 3         6   1  12         7. Groenoord 4           6   0  10

Vierde klasse F                            Vierde klasse G
1. Het Zwarte Paard 2    6  10  27½ K      1. NS-Rotterdam 1        5   8  23½ K
2. Unilever 2            6   9  27         2. De Pionier 1          5   6  24
3. Shell 2               6   7  26½        3. Unilever 3            5   6  21½
4. H.V.O. 4              6   7  24½        4. Shell 3               5   6  20
5. Wester Toren 2        6   5  24½        5. RSR Ivoren Toren 3    5   4  20½
6. Lombardijen 4         6   3  18         6. Ashtapada 4           5   0  10½
7. Shah Mata 5           6   1  20            Spangen 4 na 5e ronde teruggetrokken


Eindstanden RSB-competitie seizoen 1978/1979
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Krimpen a/d IJssel 1  7  14  47½ K      1. Messemaker 1          7  13  47  K      1. Krimpen a/d IJssel 2  7  12  48  K
2. Charlois Europoort 3  7   9  39½        2. Volmac-Rotterdam 3    7  10  37½        2. Eeuwig Schaak 1       7  11  40½
3. NRSG W. Steinitz 1    7   8  32         3. H.V.O. 1              7   9  37½        3. Shah Mata 1           7   9  34½
4. Groenoord 1           7   7  36½        4. Overschie 3           7   8  36½        4. Messemaker 2          7   8  38
5. Schiebroek/W.Regina 1 7   6  32½        5. E.B.S.V. 1            7   6  34½        5. Dordrecht 3           7   8  37½
6. Spangen 2             7   5  31½        6. Maassluis 1           7   5  33½        6. Vierpaarden 1         7   4  30
7. Schiedam 1            7   4  29  D      7. RSR Ivoren Toren 1    7   4  29  D      7. Capelle 1             7   3  25  D
8. Dordrecht 2           7   3  31½ D      8. Spangen 3             7   1  24½ D      8. Charlois Europoort 4  7   1  26½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Groenoord 2           7  12  43½ K      1. W.S.V. 1              7  14  48  K      1. Sliedrecht 1          7  12  47  K
2. Shell 1               7  12  43         2. Hillegersberg 1       7  11  44½        2. IJsselmonde 1         7  11  43½
3. Wester Toren 1        7   7  36½        3. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   9  36½        3. Zwijndrecht 1         7   8  40
4. Het Zwarte Paard 1    7   7  33         4. Berkel 1              7   8  33         4. Eeuwig Schaak 2       7   8  39½
5. H.V.O. 2              7   6  36½        5. Messemaker 3          7   5  31         5. Papendrecht 1         7   7  39
6. Schiedam 2            7   6  29½        6. Krimpen a/d IJssel 3  7   4  31½        6. NRSG W. Steinitz 2    7   7  37½
7. Schiebroek/W.Regina 2 7   4  34½        7. Schoonhoven 1         7   3  27½ D      7. 't Springende Peert 1 7   2  19½ D
8. Volmac-Rotterdam 5    7   2  20½ D      8. Schiebroek/W.Regina 3 7   2  28  D      8. Charlois Europoort 6  7   1  14  D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Volmac-Rotterdam 4    7  14  49½ K      1. Het Houten Paard 1    7  14  43½ K      1. Reeuwijk 2            7  12  37½ K
2. De Zwarte Pion 1      7  12  43½        2. Overschie 4           7  11  31½        2. Moerkapelle 1         7  12  37
3. Spijkenisse 1         7   6  35         3. NRSG W. Steinitz 3    7   9  32         3. W.S.V. 2              7  11  36
4. Shah Mata 2           7   6  31½        4. H.V.O. 3              7   7  27         4. Schiebroek/W.Regina 4 7   9  30
5. Lombardijen 1         7   6  29         5. Schiedam 3            7   6  27½        5. Krimpen a/d IJssel 4  7   6  26½
6. Charlois Europoort 5  7   5  33½        6. Het Zwarte Paard 2    7   6  25½        6. Gouda Bloemendaal 1   7   4  22½
7. Rock 1                7   4  30½        7. Groenoord 3           7   2  20½        7. Messemaker 4          7   2  21
8. Beijerland 1          7   3  27½ D      8. Schiebroek/W.Regina 6 7   1  16½ D      8. Capelle 2 (-2)        7  -2  13½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Reeuwijk 1            7  14  41  K      1. Ashtapada 1           7  14  37  K      1. Zwijndrecht 2         7  12  35½ K
2. De IJssel 1           7  10  34         2. A.S.V. Indus 1        7  12  35½        2. Dordrecht 4           7  11  33½
3. Overschie 5           7   8  29½        3. Het Houten Paard 2    7   9  31½        3. Barendrecht 1         7   9  28
4. NS-Rotterdam 1        7   5  26         4. Numansdorp 1          7   6  29         4. Alblasserdam 1        7   7  30
5. E.B.S.V. 2            7   5  26         5. Spijkenisse 2         7   6  28         5. De Alblasserwaard 1   7   5  30½
6. Hillegersberg 2       7   5  23½        6. De Zwarte Pion 2      7   4  25         6. Eeuwig Schaak 3       7   5  26½
7. Schiebroek/W.Regina 5 7   5  21         7. Westmaas 1            7   3  17         7. Lekkerkerk 1          7   5  22½
8. RSR Ivoren Toren 2    7   4  25  D      8. Rokado 1              7   2  21  D      8. Shah Mata 4           7   2  17½ D

Derde klasse F                             Vierde klasse A                            Vierde klasse B

1. Unilever 1            7  13  38½ K      1. Ommoord 2             7  12  34½ K      1. H.V.O. 4              7  14  35½ K
2. Ashtapada 2           7  13  35½        2. Schoonhoven 2         7  11  32         2. Wester Toren 2        7  12  36
3. Onesimus 1            7   9  34         3. W.S.V. 3              7   7  30         3. Unilever 2            7   9  30
4. Het Houten Paard 3    7   8  28½        4. Moerkapelle 2         7   7  27½        4. Lombardijen 2         7   6  29
5. Alblasserdam 2        7   7  32         5. Reeuwijk 3            7   5  23½        5. Caballo Blanco 1      7   5  26
6. Shah Mata 3           7   4  24         6. Zevenhuizen 1         7   4  27         6. Het Zwarte Paard 3    7   5  23½
7. Rock 2                7   2  19         7. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7   4  25½        7. De IJssel 2           7   3  22½
8. Schiedam 4 (-2)       7  -2  12½ D      8. Gouda Bloemendaal 2   7   4  24         8. IJsselmonde 3         7   2  21½

Vierde klasse C                            Vierde klasse D                            Vierde klasse E
1. Ommoord 1             6  12  34  K      1. Vierpaarden 2         6  10  29½ K      1. IJsselmonde 2         6  10  29½ K
2. Berkel 2              6   9  26½        2. Ontspanning 1         6   7  25½        2. De Juiste Zet 1       6   9  27
3. De Pionier 1          6   8  26½        3. 't Hussie 1           6   7  25         3. Pionier/H.I.Ambacht 1 6   8  27½
4. H.V.O. 5              6   6  23½        4. Spijkenisse 3         6   7  25         4. Onesimus 2            6   5  27
5. Ashtapada 4           6   5  23½        5. Ashtapada 3           6   6  25         5. 't Springende Peert 2 6   4  23
6. Shell 2               6   1  17         6. De Pionier 2          6   3  21         6. Lombardijen 3         6   4  16½
7. Maassluis 2           6   1  17         7. Het Houten Paard 4    6   2  17         7. Ommoord 3             6   2  17½

Vierde klasse F
1. Groothoofd 1          7  13  43  K
2. Dordrecht 5           7  10  37½
3. Papendrecht 2         7   8  27½
4. Numansdorp 2          7   7  30
5. Barendrecht 2         7   7  28½
6. Lombardijen 4         7   5  23½
7. Pionier/H.I.Ambacht 2 7   3  18½
8. 't Springende Peert 3 7   3  15½

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1979/1980
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Dordrecht 1           8  16  53½ K      1. Volmac Rotterdam 3    7  14  46½ K      1. H.V.O. 1              7  14  41½ K
2. Charlois Europoort 3  8  14  47         2. Sliedrecht 1          7   9  37½        2. Volmac Rotterdam 4    7  10  37½
3. Messemaker 1          8   9  40½        3. E.B.S.V. 1            7   9  37         3. Dordrecht 2           7   8  36
4. NRSG W. Steinitz 1    8   8  39         4. W.S.V. 1              7   7  36         4. Groenoord 2           7   7  34
5. Groenoord 1           8   7  38½        5. Shah Mata 1           7   5  32         5. Vierpaarden 1         7   6  36½
6. Schiebroek/W.Regina 1 8   7  37½        6. Messemaker 2          7   5  31½        6. Overschie 3           7   6  32½
7. Krimpen a/d IJssel 2  8   6  38½        7. Eeuwig Schaak 1       7   5  31½ D      7. Maassluis 1           7   3  32  D
8. Spangen 2             8   5  35  D      8. Dordrecht 3           7   2  27½ D      8. Schiedam 1            7   2  30  D
9. Overschie 2           8   0  30½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. H.V.O. 2              7  13  39½ K      1. Hillegersberg 1       7  12  49  K      1. Zwijndrecht 1         7  12  45  K
2. Wester Toren 1        7   8  38         2. Berkel 1              7  11  39½        2. IJsselmonde 1         7  10  43
3. RSR Ivoren Toren 1    7   8  35½        3. Krimpen a/d IJssel 3  7   9  38½        3. Reeuwijk 1            7   8  40½
4. Schiedam 2            7   7  36½        4. NRSG W. Steinitz 2    7   8  34         4. Rock 1                7   7  33
5. Het Zwarte Paard 1    7   7  33½        5. Capelle 1             7   7  34         5. Charlois Europoort 5  7   6  34½
6. Shell 1               7   6  35½        6. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   5  32         6. Papendrecht 1         7   6  33½
7. Schiebroek/W.Regina 2 7   5  32         7. Messemaker 3          7   4  32  D      7. Lombardijen 1         7   5  32½
8. Unilever 1            7   2  29½ D      8. Reeuwijk 2            7   0  21  D      8. Eeuwig Schaak 2       7   2  18  D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Charlois Europoort 4  7  14  53  K      1. Het Zwarte Paard 2    7  13  35  K      1. Moerkapelle 1         7  14  43  K
2. De Zwarte Pion 1      7  11  42½        2. H.V.O. 3              7  12  34½        2. W.S.V. 2              7  10  34½
3. Ashtapada 1           7   6  32½        3. Groenoord 3           7   9  30½        3. De IJssel 1           7  10  32
4. Zwijndrecht 2         7   6  31         4. Schiebroek/W.Regina 3 7   9  29½        4. Schoonhoven 1         7   7  31½
5. Spangen 3             7   6  30½        5. Ommoord 1             7   5  26½        5. Krimpen a/d IJssel 4  7   7  27
6. Het Houten Paard 1    7   5  31½        6. E.B.S.V. 2            7   4  27         6. Lekkerkerk 1          7   6  28
7. Spijkenisse 1         7   4  31  D      7. Overschie 5           7   3  22         7. Gouda Bloemendaal 1   7   1  14½ D
8. Shah Mata 2           7   4  28  D      8. Schiedam 3            7   1  19  D      8. Messemaker 4          7   1  13½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Volmac Rotterdam 5    7   9  29½ K      1. Spijkenisse 2         7  12  33  K      1. Groothoofd 1          7  14  41½ K
2. NRSG W. Steinitz 3    7   8  31½        2. 't Springende Peert 1 7  11  38½        2. De Alblasserwaard 1   7   8  31
3. Hillegersberg 2       7   8  30         3. Numansdorp 1          7  11  34         3. Dordrecht 4           7   8  30
4. Overschie 4           7   8  29½        4. Westmaas 1            7   7  26½        4. Barendrecht 1         7   8  28
5. Schiebroek/W.Regina 5 7   8  26         5. A.S.V. Indus 1        7   6  28½        5. Beijerland 1          7   7  28½
6. H.V.O. 4              7   5  26         6. Het Houten Paard 2    7   5  24         6. Wester Toren 2        7   6  27
7. Ommoord 2             7   5  26         7. De Zwarte Pion 2      7   2  22½        7. Alblasserdam 2        7   2  18½
8. NS-Rotterdam 1        7   5  25½ D      8. Vierpaarden 2         7   2  17  D      8. Schiebroek/WR 4 (-2)  7   1  19½ D

Derde klasse F                             Vierde klasse A                            Vierde klasse B

1. Onesimus 1            7  14  37½ K      1. W.S.V. 3              7  13  36  K      1. Groothoofd 2          6  10  37½ K
2. Alblasserdam 1        7  10  37         2. Schoonhoven 2         7  10  31½        2. Papendrecht 2         6  10  29
3. IJsselmonde 2         7   8  30         3. De IJssel 2           7   8  31½        3. Sliedrecht 2          6   8  27
4. Charlois Europoort 6  7   8  30         4. Capelle 2             7   8  28½        4. Dordrecht 5           6   6  25
5. Rock 2                7   6  25½        5. Moerkapelle 2         7   7  31½        5. 't Springende Peert 2 6   6  21
6. Ashtapada 2           7   4  20         6. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7   5  26         6. Barendrecht 2         6   2  15½
7. Shah Mata 3           7   3  24         7. Krimpen a/d IJssel 5  7   5  25         7. Pionier/H.I.Ambacht 2 6   0  13
8. Het Houten Paard 3    7   3  20  D      8. Reeuwijk 3            7   0  14

Vierde klasse C                            Vierde klasse D                            Vierde klasse E
1. Rokado 1              5   9  29½ K      1. Ashtapada 3           6   9  29  K      1. Charlois Europoort 8  6   9  30  K
2. De Pionier 1          5   8  27½        2. De Paradijssel 1      6   8  26½        2. Lombardijen 2         6   9  28
3. Ontspanning 1         5   6  19         3. Unilever 2            6   6  24½        3. Pionier/H.I.Ambacht 1 6   8  30
4. Numansdorp 2          5   5  22         4. RSR Ivoren Toren 2    6   6  22½        4. Ommoord 3             6   6  23½
5. A.S.V. Indus 2        5   2  14         5. Caballo Blanco 1 (-2) 6   5  26½        5. Onesimus 2            6   5  25½
6. Vierpaarden 3         5   0   8         6. Shell 2               6   3  22         6. Shah Mata 4           6   5  20½
   't Hussie 1 teruggetrokken (opgeheven)  7. Charlois Europoort 7  6   3  17         7. De Juiste Zet 2       6   0  10½
                                                                                         IJsselmonde 3 na 3e ronde teruggetrokken

Vierde klasse F                            Vierde klasse G
1. De Juiste Zet 1       7  12  36  K      1. H.V.O. 5              5  10  30  K
2. Berkel 2              7  12  33½        2. Spijkenisse 3         5   8  22
3. Spijkenisse 4         7   8  30½        3. Wester Toren 3        5   6  20½
4. Zevenhuizen 1         7   7  30         4. Maassluis 2           5   4  15½
5. Ommoord 4             7   6  28         5. Schiedam 4            5   2  18
6. Lombardijen 3         7   6  24½        6. Het Zwarte Paard 3    5   0  14
7. Schiebroek/W.Regina 6 7   3  24            Spangen 4 na 1e ronde teruggetrokken
8. Moerkapelle 3         7   2  17½

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1980/1981
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Volmac Rotterdam 3    7  13  41½ K      1. Spangen 2             7  13  46  K      1. Overschie 2           7  12  41½ K
2. Messemaker 1          7  11  41         2. Dordrecht 2           7  12  43½        2. Charlois Europoort 4  7  11  40
3. Charlois Europoort 3  7   8  37½        3. Sliedrecht 1          7  10  43½        3. H.V.O. 2              7   7  38½
4. H.V.O. 1              7   8  37         4. Zwijndrecht 1         7   9  38½        4. E.B.S.V. 1            7   7  36½
5. Krimpen a/d IJssel 2  7   6  32½        5. Messemaker 2          7   6  30½        5. Shah Mata 1           7   7  34
6. Schiebroek/W.Regina 1 7   5  31½        6. Volmac Rotterdam 4    7   4  29         6. Vierpaarden 1         7   6  33½
7. NRSG W. Steinitz 1    7   4  28½ D      7. W.S.V. 1              7   2  30½ D      7. Hillegersberg 1       7   5  33  D
8. Groenoord 1           7   1  30½ D      8. Overschie 3           7   0  18½ D      8. Groenoord 2           7   1  23  D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Groothoofd 1          7  14  53  K      1. Schiedam 2            7  10  36½ K      1. Reeuwijk 1            7  14  49½ K
2. Schiedam 1            7  10  41         2. Spijkenisse 1         7   9  41½        2. Schiebroek/W.Regina 2 7   9  39
3. Krimpen a/d IJssel 3  7   7  35½        3. De Zwarte Pion 1      7   9  38         3. Dordrecht 3           7   8  37½
4. Het Zwarte Paard 1    7   6  31½        4. H.V.O. 3              7   8  34         4. Berkel 1              7   8  34½
5. Spangen 3             7   6  31         5. Charlois Europoort 5  7   6  34         5. Papendrecht 1         7   6  31½
6. Lombardijen 1         7   5  32½        6. Onesimus 1            7   6  34         6. Shell 1               7   5  30½
7. Zwijndrecht 2         7   4  28  D      7. Het Houten Paard 1    7   5  31  D      7. NRSG W. Steinitz 2    7   4  28½ D
8. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   4  27½ D      8. Maassluis 1           7   3  31  D      8. Ashtapada 1           7   2  29  D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Moerkapelle 1         7  11  42  K      1. De Pionier 1          7  12  36  K      1. Hillegersberg 2       7  12  34  K
2. Wester Toren 1        7  10  41½        2. Numansdorp 1          7  12  34         2. Volmac Rotterdam 5    7  12  32½
3. IJsselmonde 1         7  10  37         3. Spijkenisse 3         7  10  33½        3. Krimpen a/d IJssel 4  7   8  31½
4. RSR Ivoren Toren 1    7   8  37½        4. Rokado 1              7   7  29         4. Ashtapada 2           7   8  27½
5. Capelle 1             7   7  36½        5. De Zwarte Pion 2      7   5  29         5. Lombardijen 2         7   6  29
6. Eeuwig Schaak 1       7   6  34         6. Het Houten Paard 2    7   5  23½        6. W.S.V. 2              7   6  25½
7. Rock 1                7   4  30½ D      7. Ashtapada 3           7   4  20½        7. Wester Toren 2        7   3  23½
8. Het Zwarte Paard 2    7   0  21  D      8. Ontspanning 1         7   1  20½ D      8. Capelle 3             7   1  20½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Berkel 2              7  13  38½ K      1. De Juiste Zet 1       7  12  35  K      1. Messemaker 3          7  12  36½ K
2. Charlois Europoort 7  7  10  32½        2. Dordrecht 4           7  12  33         2. Schiebroek/W.Regina 3 7  11  38½
3. H.V.O. 4              7   7  31         3. Spijkenisse 2         7   9  34½        3. Groothoofd 2          7  10  31½
4. Spijkenisse 4         7   7  26½        4. Overschie 4           7   6  28         4. 't Springende Peert 1 7   9  31
5. Unilever 2            7   7  25½        5. IJsselmonde 2         7   6  26½        5. Zevenhuizen 1         7   5  25½
6. E.B.S.V. 2            7   5  23½        6. Schiebroek/W.Regina 4 7   5  26½        6. Overschie 5           7   5  24½
7. Reeuwijk 2            7   4  23½        7. NRSG W. Steinitz 3    7   4  24         7. Gouda Bloemendaal 1   7   4  23½
8. W.S.V. 3              7   3  23  D      8. Groenoord 3 (-2)      7   0  16½ D      8. H.V.O. 5              7   0  13  D

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. Unilever 1            7  13  36  K      1. Schoonhoven 1         7  10  33  K      1. De IJssel 1           7  14  40  K
2. Alblasserdam 1        7  11  37         2. Eeuwig Schaak 2       7   9  30½        2. Pionier/H.I.Ambacht 1 7  10  34½
3. Barendrecht 1         7   8  30         3. A.S.V. Indus 1        7   8  32½        3. Shah Mata 2           7  10  31
4. De Alblasserwaard 1   7   7  30½        4. Lekkerkerk 1          7   8  26         4. Capelle 2             7   7  30½
5. Westmaas 1            7   7  24½        5. Beijerland 1          7   7  29         5. Ommoord 1             7   6  29
6. Papendrecht 2         7   5  25½        6. Charlois Europoort 6  7   7  26½        6. Rock 2                7   6  25½
7. Sliedrecht 2          7   5  24½        7. De IJssel 2           7   6  24½        7. Schoonhoven 2         7   3  21½
8. Shah Mata 3           7   0  16  D      8. Ommoord 2             7   1  22  D      8. Alblasserdam 2        7   0  12  D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. Caballo Blanco 1      6  10  30½ K      1. Vierpaarden 2         5  10  23  K      1. Zwijndrecht 3         7  12  36½ K
2. Charlois Europoort 8  6  10  27½        2. Numansdorp 2          5   8  23         2. NS-Rotterdam 1        7  12  33½ P
3. Schiedam 3            6   8  27         3. De Pionier 2          5   6  23         3. 't Springende Peert 2 7   9  32
4. Het Zwarte Paard 3    6   7  25½        4. Ashtapada 4           5   4  20         4. Pionier/H.I.Ambacht 2 7   6  26
5. Moerkapelle 3         6   3  20½        5. Spijkenisse 5         5   2  18½        5. Beijerland 2          7   5  26
6. Ommoord 4             6   2  19         6. A.S.V. Indus 2        5   0  12½        6. Groothoofd 3          7   4  27
7. Fokker 1              6   2  18            Shell 2 na 3e ronde teruggetrokken      7. Rokado 2              7   4  21
   Shah Mata 4 na 3e ronde teruggetrokken                                             8. Barendrecht 2         7   3  21

Vierde klasse D                            Vierde klasse E
1. Onesimus 2            6  10  33½ K      1. RSR Ivoren Toren 2    7  14  44  K
2. Jugoslavija 1         6  10  32½ P      2. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7  11  35  P
3. Krimpen a/d IJssel 5  6   8  27         3. Rock 3                7   9  32
4. Ommoord 3             6   7  22         4. Schiebroek/W.Regina 5 7   7  30½
5. Moerkapelle 2         6   4  18½        5. Lombardijen 3         7   7  26
6. Reeuwijk 3            6   2  20½        6. De Juiste Zet 2       7   4  19½
7. Messemaker 4          6   1  14         7. S.G.V. 1              7   4  18½
                                           8. Vierpaarden 3         7   0  18½

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1981/1982
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. H.V.O. 1              7  14  45  K      1. NRSG W. Steinitz 1    7  12  42½ K      1. Sliedrecht 1          7  13  44½ K
2. Charlois Europoort 3  7  10  40½        2. Shah Mata 1           7   8  38½        2. Groothoofd 1          7  12  40
3. Schiebroek/W.Regina 1 7   9  35½        3. Reeuwijk 1            7   7  36         3. Charlois Europoort 4  7   8  36
4. Krimpen a/d IJssel 2  7   8  38         4. H.V.O. 2              7   7  34½        4. Zwijndrecht 1         7   8  34
5. Messemaker 1          7   7  38½        5. Volmac Rotterdam 4    7   7  33         5. Vierpaarden 1         7   6  34
6. Dordrecht 2           7   3  29         6. Schiedam 1            7   5  35½        6. Groenoord 1           7   5  36½
7. Overschie 2           7   3  28½ D      7. E.B.S.V. 1            7   5  32½ D      7. Wester Toren 1        7   4  32  D
8. S.O.'81 2             7   2  25  D      8. Messemaker 2          7   5  27½ D      8. Moerkapelle 1         7   0  23  D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Capelle 1             7  13  45½ K      1. RSR Ivoren Toren 1    7  11  39½ K      1. Spijkenisse 1         7  13  48½ K
2. Krimpen a/d IJssel 3  7  10  38         2. Eeuwig Schaak 1       7  10  40½        2. Schiebroek/W.Regina 2 7  12  44½
3. S.O.'81 3             7   8  40½        3. W.S.V. 1              7   9  39         3. IJsselmonde 1         7   9  36½
4. Lombardijen 1         7   8  40½        4. De IJssel 1           7   8  35         4. De Zwarte Pion 1      7   9  34
5. Overschie 3           7   7  36         5. Berkel 1              7   6  34½        5. De Pionier 1          7   5  31
6. H.V.O. 3              7   5  35         6. Schiedam 2            7   6  33½        6. Onesimus 1            7   4  32
7. Berkel 2              7   5  29½ D      7. Schoonhoven 1         7   5  33½ D      7. Hillegersberg 1       7   2  29  D
8. De Juiste Zet 1       7   0  23  D      8. Messemaker 3          7   1  24½ D      8. Numansdorp 1          7   2  24½ D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Papendrecht 1         7  12  48½ K      1. Beijerland 1          7  11  34½ K (*)  1. A.S.V. Indus 1        7  11  34  K
2. Het Zwarte Paard 1    7  12  47         2. 't Springende Peert 1 7  11  34½   (*)  2. Maassluis 1           7  10  32½
3. Charlois Europoort 5  7   9  39½        3. Shah Mata 2           7  10  33½        3. Charlois Europoort 6  7  10  30½
4. Shell 1               7   7  30         4. Ashtapada 2           7   7  27½        4. H.V.O. 4              7   7  29
5. Unilever 1            7   6  34½        5. Het Houten Paard 1    7   6  26½        5. Spijkenisse 2         7   5  27½
6. Hillegersberg 2       7   5  30½        6. Spijkenisse 3         7   4  24         6. Het Houten Paard 2    7   5  26
7. Dordrecht 3           7   4  31½ D      7. De Zwarte Pion 2      7   4  22         7. Rokado 1              7   4  24
8. Groenoord 2           7   1  18½ D      8. Vierpaarden 2         7   3  21½ D      8. Ashtapada 3           7   4  20½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Rock 1                7  13  37  K      1. Spijkenisse 4         7  13  36½ K      1. Groothoofd 2          7  13  38  K
2. NRSG W. Steinitz 2    7  12  34½        2. Ashtapada 1           7  11  33½        2. Caballo Blanco 1      7  12  34
3. Reeuwijk 2            7   9  29         3. Jugoslavija 1         7  10  32½        3. Barendrecht 1         7  11  38
4. Gouda Bloemendaal 1   7   8  30         4. Schiebroek/W.Regina 3 7   8  31½        4. Dordrecht 4           7   7  24½
5. W.S.V. 2              7   4  25½        5. Charlois Europoort 7  7   4  26         5. Onesimus 2            7   5  29
6. Overschie 5           7   4  25         6. S.O.'81 4             7   4  24         6. Numansdorp 2          7   4  21½
7. Zevenhuizen 1         7   4  23         7. Capelle 2             7   4  23½        7. Zwijndrecht 3         7   2  20
8. Charlois Europoort 8  7   2  20  D      8. NS-Rotterdam 1        7   2  16½ D      8. IJsselmonde 2         7   2  19  D

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. Schiebroek/W.Regina 4 7  11  37  K      1. De Alblasserwaard 1   7  13  37  K      1. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7  13  37  K
2. Volmac Rotterdam 5    7  11  33         2. Alblasserdam 1        7  10  35½        2. Pionier/H.I.Ambacht 1 7  12  38½
3. Papendrecht 2         7   9  29         3. Zwijndrecht 2         7  10  31½        3. Lekkerkerk 1          7   6  29
4. Het Zwarte Paard 2    7   8  28         4. Rock 2                7   8  29         4. Eeuwig Schaak 2       7   6  26
5. Sliedrecht 2          7   6  27         5. RSR Ivoren Toren 2    7   7  29½        5. Wester Toren 2        7   6  26
6. E.B.S.V. 2            7   4  24½        6. Westmaas 1            7   3  21         6. De IJssel 2           7   5  21½
7. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7   4  22         7. Krimpen a/d IJssel 4  7   3  21         7. Unilever 2            7   4  26½
8. Overschie 4           7   3  23½ D      8. Lombardijen 2         7   2  19½ D      8. Schoonhoven 2         7   4  19½ D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. Capelle 3             7  12  35½ K      1. De Pionier 2          7  13  41½ K      1. Groothoofd 3          7  14  44  K
2. Maassluis 2           7  10  30½ P      2. Stellendam 1          7  11  32½ P      2. Alblasserdam 2        7   8  27
3. Rock 3                7   9  34         3. A.S.V. Indus 2        7  10  32½        3. Beijerland 2          7   7  28
4. S.O.'81 5             7   8  31½        4. Oostflakkee 1         7   8  32½        4. Rokado 2              7   7  27
5. Reeuwijk 3            7   6  26½        5. Ashtapada 4           7   6  25         5. Pionier/H.I.Ambacht 2 7   7  27
6. Lombardijen 3         7   5  21½        6. Spijkenisse 5         7   5  27½        6. 't Springende Peert 2 7   5  25½
7. Fokker 1              7   4  23½        7. Wester Toren 3        7   2  20         7. Capelle 4             7   4  23½
8. Moerkapelle 3         7   2  21         8. S.G.V. 1              7   1  12½        8. Volmac Rotterdam 6    7   4  22

Vierde klasse D                            Vierde klasse E
1. Onesimus 3            7  11  34  K      1. Het Zwarte Paard 3    7  13  40  K      (*) 3A: Beijerland wint beslissings-
2. Shah Mata 3           7   8  33         2. H.V.O. 5              7  12  41½ P              wedstrijd
3. Schiebroek/W.Regina 5 7   8  32         3. Schiebroek/W.Regina 6 7   8  30
4. Moerkapelle 2         7   7  26         4. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 7   7  25
5. Messemaker 4          7   7  25½        5. Groenoord 3           7   6  25½
6. Krimpen a/d IJssel 5  7   6  26         6. Schiedam 3            7   6  24
7. S.O.'81 6             7   5  23½        7. S.O.'81 7             7   2  20
8. Spijkenisse 6         7   4  24         8. De Juiste Zet 2       7   2  18

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1982/1983
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Volmac Rotterdam 3    7  12  43½ K      1. Groothoofd 1          7  14  45½ K      1. Charlois Europoot 4   7  11  44½ K
2. S.O.'81 1             7  12  42½        2. Spijkenisse 1         7  10  39         2. Overschie 2           7  10  40½
3. Krimpen a/d IJssel 2  7  10  39½        3. Groenoord 1           7   8  38         3. Zwijndrecht 1         7   9  37
4. Schiebroek/W.Regina 1 7   7  33         4. Capelle 1             7   8  37         4. Shah Mata 1           7   8  35
5. Dordrecht 2           7   5  31         5. S.O.'81 2             7   7  35½        5. Reeuwijk 1            7   7  36
6. Messemaker 1          7   4  31½        6. Volmac Rotterdam 4    7   6  33         6. Schiedam 1            7   6  29½
7. Sliedrecht 1          7   4  31  D      7. Vierpaarden 1         7   3  27½ D      7. RSR Ivoren Toren 1    7   4  31  D
8. NRSG W. Steinitz 1    7   2  28  D      8. H.V.O. 2              7   0  24½ D      8. Papendrecht 1         7   1  26½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Lombardijen 1         7   9  39  K      1. Charlois Europoort 5  7  13  45  K      1. Het Zwarte Paard 1    7  14  53  K
2. Overschie 3           7   9  38½        2. Schiebroek/W.Regina 2 7  11  40         2. IJsselmonde 1         7  12  44
3. Wester Toren 1        7   8  36½        3. Unilever 1            7  10  37½        3. Groothoofd 2          7  10  43
4. Rock 1                7   8  36         4. Krimpen a/d IJssel 3  7   9  36½        4. Messemaker 2          7   5  26
5. Berkel 1              7   7  37½        5. W.S.V. 1              7   4  32½        5. S.O.'81 3             7   4  31½
6. De Pionier 1          7   6  33½        6. Moerkapelle 1         7   4  31         6. Beijerland 1          7   4  27
7. A.S.V. Indus 1        7   5  27  D      7. De IJssel 1           7   3  27½ D      7. Eeuwig Schaak 1       7   4  26  D
8. De Zwarte Pion 1      7   4  32  D      8. De Alblasserwaard 1   7   2  30  D      8. Onesimus 1            7   3  29½ D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. E.B.S.V. 1            7  12  42  K      1. Capelle 3             7  14  39½ K      1. NRSG W. Steinitz 2    7  14  42½ K
2. Hillegersberg 1       7  11  41½        2. Barendrecht 1         7  10  34½        2. Spijkenisse 3         7  10  30½
3. Shell 1               7   7  34         3. Zwijndrecht 2         7   8  31         3. Numansdorp 1          7   9  29½
4. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   6  35½        4. Shah Mata 2           7   8  29         4. De Zwarte Pion 2      7   7  27½
5. Schiebroek/W.Regina 3 7   6  32½        5. Overschie 4           7   6  24½        5. De Pionier 2          7   6  25
6. Spijkenisse 2         7   5  33½        6. Messemaker 3          7   5  25½        6. Het Houten Paard 2    7   5  28
7. H.V.O. 3              7   5  31  D      7. Rokado 1              7   4  21½ D      7. Ashtapada 2           7   3  22  D
8. Schiedam 2            7   4  30  D      8. Rock 2                7   1  18½ D      8. Capelle 2             7   2  19  D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Maassluis 1           7  13  33½ K      1. Alblasserdam 1        7  11  34½ K      1. Schoonhoven 1         6  12  37  K
2. Ashtapada 1           7  12  33½        2. 't Springende Peert 1 7  10  32         2. Gouda Bloemendaal 1   6   9  30½
3. Het Houten Paard 1    7  10  36½        3. Groothoofd 3          7   9  31         3. W.S.V. 2              6   6  23½
4. Spijkenisse 4         7   8  31½        4. Sliedrecht 2          7   7  27½        4. Lekkerkerk 1          6   6  22½
5. Charlois Europoort 6  7   6  30½        5. Hillegersberg 2       7   6  29         5. Zwijndrecht 3         6   5  24
6. Stellendam 1          7   5  23½        6. Dordrecht 4           7   6  27½        6. Onesimus 3            6   4  19
7. Numansdorp 2          7   2  17½ D      7. Papendrecht 2         7   5  26  D      7. De IJssel 2           6   0  11½ D
8. Westmaas 1            7   0  17½ D      8. De Juiste Zet 1       7   2  16½ D         Wester Toren 2 teruggetrokken

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. Het Zwarte Paard 2    7  12  36  K      1. Reeuwijk 2            7  11  36½ K      1. Pionier/H.I.Ambacht 1 7  14  39  K
2. Jugoslavija 1         7  10  33         2. H.V.O. 4              7   9  32         2. Dordrecht 3           7  10  36½
3. RSR Ivoren Toren 2    7   9  32         3. Berkel 2              7   9  26         3. Krimpen a/d IJssel 4  7  10  32½
4. Volmac Rotterdam 5    7   9  30         4. E.B.S.V. 2            7   8  29½        4. Schiebroek/W.Regina 4 7   9  31½
5. Groenoord 2           7   8  30½        5. S.O.'81 4             7   7  27½        5. Het Zwarte Paard 3    7   6  26½
6. Onesimus 2            7   5  24½        6. Zevenhuizen 1         7   6  26         6. Caballo Blanco 1      7   4  21½
7. Eeuwig Schaak 2       7   2  21  D      7. Charlois Europoort 7  7   4  23  D      7. Unilever 2            7   3  21  D
8. H.V.O. 5              7   1  17  D      8. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7   2  23½ D      8. Maassluis 2           7   0  15½ D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. NRSG W. Steinitz 3    7  12  32½ K      1. Schiebroek/W.Regina 5 6  11  33½ K      1. Barendrecht 2         7  11  35  K
2. Tibbab 1              7  11  36  P      2. Pionier/H.I.Ambacht 2 6   9  29½ P      2. 't Springende Peert 2 7   9  31½ P
3. Overschie 5           7   8  27½        3. Gouda Bloemendaal 2   6   7  24         3. De Alblasserwaard 2   7   8  30  P
4. Shah Mata 3           7   7  29         4. Schoonhoven 2         6   5  23         4. Rokado 2              7   7  27
5. NS-Rotterdam 1        7   7  28         5. W.S.V. 3              6   5  21½        5. Fokker 1              7   7  26½
6. S.O.'81 5             7   6  27½        6. S.O.'81 6             6   4  22½        6. Alblasserdam 2        7   5  24½
7. Rock 3                7   3  21         7. Moerkapelle 3         6   1  14         7. Spijkenisse 6         7   5  24
8. Hillegersberg 3       7   2  22½           Lekkerkerk 2 na 4e r. teruggetrokken    8. Groothoofd 4          7   4  25½

Vierde klasse D                            Vierde klasse E                            Vierde klasse F
1. IJsselmonde 2         7  14  44  K      1. Ashtapada 3           5   9  24½ K      1. Groenoord 3           6   9  27  K
2. Krimpen a/d IJssel 5  7  10  35  P      2. RSR Ivoren Toren 3    5   8  27  P      2. Lombardijen 2         6   8  31  P
3. Charlois Europoort 8  7   9  31½ P      3. A.S.V. Indus 2        5   6  22½        3. Vierpaarden 2         6   7  24½
4. Moerkapelle 2         7   9  31         4. Spijkenisse 5         5   4  17½        4. IJsselmonde 3         6   5  23½
5. Lombardijen 3         7   6  22         5. Shah Mata 4           5   2  14½        5. Schiedam 3            6   5  22
6. Papendrecht 3         7   3  20½        6. Onesimus 4            5   1  14         6. Volmac Rotterdam 6    6   4  23½
7. Dordrecht 5           7   3  21            Het Zwarte Paard 4 na 3e ronde          7. Schiebroek/W.Regina 6 6   4  16½
8. Reeuwijk 3            7   2  19                                  teruggetrokken

Vierde klasse G

1. Oostflakkee 1         5   9  27  K
2. De Pionier 3          5   8  29  P
3. Ashtapada 4           5   6  21½
4. Vierpaarden 3         5   3  13½
5. Beijerland 2          5   2  15½
6. S.O.'81 7             5   2  13½
   Spijkenisse 7 teruggetrokken

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1983/1984
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Krimpen a/d IJssel 2  8  13  52  K      1. Het Zwarte Paard 1    7  12  45½ K      1. Shah Mata 1           7  13  41  K
2. Groothoofd 1          8  12  49         2. Capelle 1             7  10  41½        2. Overschie 2           7  12  42½
3. Charlois Europoort 2  8  12  46         3. Spijkenisse 1         7  10  40         3. Schiedam 1            7   8  40½
4. S.O.'81 1             8  12  46         4. Sliedrecht 1          7   9  37         4. S.O.'81 2             7   8  40
5. Schiebroek/W.Regina 1 8   6  38½        5. Reeuwijk 1            7   8  40         5. NRSG W. Steinitz 1    7   7  35
6. Charlois Europoort 3  8   6  37½        6. Volmac Rotterdam 4    7   5  32  D      6. Groenoord 1           7   6  33½
7. Dordrecht 2           8   6  32½ D      7. Zwijndrecht 1         7   4  26  D      7. Lombardijen 1         7   2  25½ D
8. Messemaker 1          8   5  36½ D      8. Charlois Europoort 5  7   0  18  D      8. E.B.S.V. 1            7   0  21  D
9. Charlois Europoort 4  8   0  22  D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Shell 1               7  12  39½ K      1. Krimpen a/d IJssel 3  7  12  45  K      1. Groothoofd 2          7  11  42  K
2. H.V.O. 2              7  10  40½        2. RSR Ivoren Toren 1    7  12  43½        2. Vierpaarden 1         7   9  35
3. Schiebroek/W.Regina 3 7   8  37         3. W.S.V. 1              7   9  37½        3. Spijkenisse 2         7   7  35½
4. S.O.'81 3             7   7  39         4. Schoonhoven 1         7   6  36½        4. Het Zwarte Paard 2    7   7  34
5. Rock 1                7   7  32½        5. Moerkapelle 1         7   6  33½        5. De Pionier 1          7   7  33
6. Reeuwijk 2            7   6  35         6. Messemaker 2          7   5  31         6. Schiebroek/W.Regina 2 7   6  35
7. Overschie 3           7   5  30  D      7. NRSG W. Steinitz 2    7   4  25  D      7. Capelle 2             7   6  33½ D
8. Maassluis 1           7   1  26½ D      8. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   2  28  D      8. Wester Toren 1        7   3  32  D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. IJsselmonde 1         7  12  47  K      1. H.V.O. 3              7  12  37  K      1. 't Springende Peert 1 7  13  36  K
2. Hillegersberg 1       7  10  42½        2. Caballo Blanco 1      7  10  32         2. A.S.V. Indus 1        7  12  35
3. Berkel 1              7  10  37         3. Hillegersberg 2       7   8  31         3. Het Houten Paard 1    7   9  35½
4. Alblasserdam 1        7   7  37½        4. Schiebroek/W.Regina 5 7   8  28½        4. Spijkenisse 4         7   7  29½
5. Unilever 1            7   6  30         5. S.O.'81 4             7   7  28         5. De Zwarte Pion 2      7   7  28½
6. Papendrecht 1         7   5  30½ D      6. Krimpen a/d IJssel 5  7   5  24         6. Ashtapada 2           7   5  24
7. Beijerland 1          7   4  28  D      7. Onesimus 3            7   3  24½ D      7. De Pionier 3          7   3  22  D
8. Pionier/H.I.Ambacht 1 7   2  27½ D      8. Het Zwarte Paard 3    7   3  19  D      8. Charlois Europoort 7  7   0  13½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Onesimus 2            7  13  35½ K      1. Jugoslavija 1         7  11  37½ K      1. Dordrecht 3           7  14  40½ K
2. Schiedam 2            7   9  31½        2. De IJssel 1           7  10  33½        2. De Alblasserwaard 1   7  12  37½
3. Shah Mata 2           7   8  33½        3. Gouda Bloemendaal 1   7   9  28½        3. RSR Ivoren Toren 2    7  10  30
4. W.S.V. 2              7   7  25½        4. Groenoord 2           7   8  29½        4. Volmac Rotterdam 5    7   8  36
5. Ashtapada 1           7   6  30½        5. E.B.S.V. 2            7   7  25½        5. Zwijndrecht 2         7   4  26
6. NRSG W. Steinitz 3    7   5  24½        6. Lombardijen 2         7   7  25½        6. Sliedrecht 2          7   4  23½
7. RSR Ivoren Toren 3    7   5  23½ D      7. Zevenhuizen 1         7   2  22  D      7. Groenoord 3           7   4  18½ D
8. Charlois Europoort 6  7   3  19½ D      8. 't Springende Peert 2 7   2  21  D      8. Pionier/H.I.A. 2 (-2) 7  -2  12  D

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. Eeuwig Schaak 1       7  13  37½ K      1. De Zwarte Pion 1      7  14  39½ K      1. Onesimus 1            7  13  37  K
2. Groothoofd 3          7  11  36         2. Barendrecht 1         7  11  37         2. Krimpen a/d IJssel 4  7  10  31½
3. Dordrecht 4           7  10  34½        3. Numansdorp 1          7   7  28½        3. IJsselmonde 2         7   9  33½
4. Lekkerkerk 1          7   6  28½        4. Oostflakkee 1         7   6  27½        4. Berkel 2              7   7  28
5. Barendrecht 2         7   6  22½        5. Spijkenisse 3         7   5  27         5. Tibbab 1              7   6  24
6. De Alblasserwaard 2   7   4  19½ D      6. De Pionier 2          7   5  21½        6. H.V.O. 4              7   5  22½
7. Messemaker 3 (-2)     7   3  25½ D      7. Het Houten Paard 2    7   4  23½ D      7. Overschie 4           7   4  26½ D
8. Zwijndrecht 3         7   1  18  D      8. Stellendam 1          7   4  19½ D      8. Schiebroek/W.Regina 4 7   2  21  D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. Spijkenisse 6         6  10  31  K      1. De Juiste Zet 1       6  11  33  K      1. Shah Mata 3           6  10  32  K
2. Numansdorp 2          6  10  28  P      2. W.S.V. 3              6   7  24½ P      2. Groothoofd 4          6   9  31½ P
3. Shah Mata 4           6   7  28         3. Moerkapelle 2         6   7  24         3. Dordrecht 5           6   6  24½
4. Westmaas 1            6   7  23½        4. Reeuwijk 3            6   6  24½        4. Papendrecht 2         6   5  23
5. Fokker 1              6   5  24         5. NS-Rotterdam 1        6   6  23         5. Eeuwig Schaak 2       6   5  22
6. Groothoofd 5          6   2  19         6. Rock 2                6   4  20½        6. Beijerland 2          6   4  18½
7. Papendrecht 3         6   1  14½        7. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 6   1  18½        7. Alblasserdam 2        6   3  16½
   Rokado 2 teruggetrokken

Vierde klasse D                            Vierde klasse E                            Vierde klasse F
1. Schoonhoven 2         7  11  30½ K      1. Rokado 1              7  14  39½ K      1. Krimpen a/d IJssel 6  5  10  29  K
2. Hillegersberg 3       7  10  34  P      2. Spijkenisse 5         7  12  38½ P      2. S.O.'81 5             5   8  22½ P
3. Gouda Bloemendaal 2   7   8  29         3. IJsselmonde 3         7  10  32½        3. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 5   6  21½
4. Eeuwig Schaak 3       7   8  28         4. A.S.V. Indus 2        7   7  24         4. Lombardijen 3         5   2  16½
5. Capelle 3             7   6  27½        5. Ashtapada 3           7   5  25½        5. Ashtapada 4           5   2  16
6. De IJssel 2           7   6  27         6. Lombardijen 4         7   4  24         6. Moerkapelle 3         5   2  14½
7. Dordrecht 6           7   4  24         7. Schiedam 3            7   3  25            Schiebroek/W.Regina 6 teruggetrokken
8. S.O.'81 6             7   3  23         8. S.O.'81 8             7   1  15

Vierde klasse G                            Vierde klasse H

1. Unilever 2            5  10  29  K      1. Ashtapada 5           7  11  36½ K
2. Capelle 4             5   7  24½ P      2. NRSG W. Steinitz 4    7  10  34½ P
3. Overschie 5           5   5  16½        3. H.V.O. 5              7   9  30½
4. Spijkenisse 7         5   4  16½        4. Maassluis 2           7   8  30½
5. Volmac Rotterdam 6    5   2  17         5. Vierpaarden 2         7   6  28½
6. Wester Toren 2 (-2)   5   0  16½        6. Groenoord 4           7   5  24½
   Charlois Europoort 8 teruggetrokken     7. S.O.'81 7             7   5  21
                                           8. Shah Mata 5           7   2  18

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1984/1985
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Charlois Europoort 2  8  14  51½ K      1. Capelle 1             7  14  45  K      1. Reeuwijk 1            7  10  39½ K
2. Groothoofd 1          8  14  50½        2. Spijkenisse 1 (-2)    6   7  38         2. Groothoofd 2          7  10  38½
3. Shah Mata 1           8   9  35         3. Shell 1               7   6  34½        3. NRSG W. Steinitz 1    7   9  36½
4. H.V.O. 1              8   8  40½        4. Schiedam 1            7   6  32½        4. Messemaker 1          7   6  35
5. S.O.'81 1             8   7  43         5. Krimpen a/d IJssel 3  6   6  28         5. Sliedrecht 1          7   6  33½
6. Krimpen a/d IJssel 2  8   7  40½        6. Overschie 2           7   5  33½        6. Dordrecht 2           7   6  32½
7. Het Zwarte Paard 1    8   7  37½        7. Charlois Europoort 4  7   5  30  D      7. IJsselmonde 1         7   6  32  D
8. Schiebroek/W.Regina 1 8   4  29  D      8. Groenoord 1           7   3  30½ D      8. S.O.'81 2             7   3  32½ D
9. Charlois Europoort 3  8   2  30½ D         Spijkenisse 1 - Krimpen 3 niet gespeeld

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. S.O.'81 3             7  11  37  K      1. Schoonhoven 1         7  12  41½ K      1. Hillegersberg 1       7  14  42½ K
2. Schiebroek/W.Regina 3 7  10  40½        2. Moerkapelle 1         7  12  41½        2. RSR Ivoren Toren 1    7  11  45
3. Berkel 1              7   8  40½        3. Dordrecht 3           7   7  35½        3. Onesimus 1            7   7  35
4. Unilever 1            7   8  36         4. W.S.V. 1              7   6  35½        4. H.V.O. 2 (-2)         7   6  34½
5. Rock 1                7   7  35         5. Zwijndrecht 1         7   6  32½        5. Schiebroek/W.Regina 2 7   6  34
6. Jugoslavija 1         7   6  35         6. Reeuwijk 2            7   5  32½        6. E.B.S.V. 1            7   5  30
7. Charlois Europoort 5  7   3  30  D      7. Eeuwig Schaak 1       7   4  31½ D      7. 't Springende Peert 1 7   4  32  D
8. H.V.O. 3              7   3  26  D      8. Messemaker 2          7   4  29½ D      8. Het Zwarte Paard 2    7   1  27  D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Volmac Rotterdam 4    7  14  53  K      1. Maassluis 1           7  12  38  K      1. Shah Mata 2           7  13  40½ K
2. Spijkenisse 2         7  11  45         2. RSR Ivoren Toren 2    7   9  30         2. Overschie 3           7  12  34
3. De Pionier 1          7  10  37½        3. Hillegersberg 2       7   9  28         3. NRSG W. Steinitz 3    7   9  29½
4. De Zwarte Pion 1      7   6  38½        4. Spijkenisse 3         7   8  32½        4. Schoonhoven 2         7   6  26½
5. Lombardijen 1         7   5  33½        5. Shah Mata 3           7   8  32         5. Tibbab 1              7   6  25½
6. Onesimus 2            7   5  27½        6. De Pionier 2          7   7  27½        6. Lekkerkerk 1          7   5  27½
7. Alblasserdam 1        7   4  25½ D      7. Lombardijen 2         7   2  18  D      7. Hillegersberg 3       7   3  21  D
8. Vierpaarden 1         7   1  19½ D      8. NRSG W. Steinitz 4    7   1  18  D      8. Caballo Blanco 1      7   2  19½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. IJsselmonde 2         7  11  35½ K      1. Krimpen a/d IJssel 6  7  14  40  K      1. De IJssel 1           7  11  34½ K
2. Krimpen a/d IJssel 4  7  10  31½        2. Wester Toren 1        7  10  33         2. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7  11  33½
3. De Penning 1          7   9  31½        3. H.V.O. 4              7   8  25         3. Gouda Bloemendaal 1   7   9  33
4. Het Houten Paard 1    7   9  30½        4. E.B.S.V. 2            7   6  26½        4. Numansdorp 1          7   7  29
5. NRSG W. Steinitz 2    7   7  26½        5. Berkel 2              7   6  24½        5. Volmac Rotterdam 5    7   6  26½
6. Groenoord 2           7   6  28         6. S.O.'81 4             7   5  27         6. Capelle 3             7   6  26
7. Ashtapada 3           7   2  21½ D      7. Unilever 2            7   4  25  D      7. W.S.V. 3              7   4  18  D
8. Spijkenisse 5         7   2  19  D      8. Schiebroek/W.Regina 4 7   3  23  D      8. Dordrecht 4           7   2  23½ D

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. Capelle 2             7  12  39  K      1. Pionier/H.I.Ambacht 1 6  12  39  K      1. Barendrecht 1         7  11  35  K
2. Sliedrecht 2          7  12  35½        2. Spijkenisse 4         6  10  27½        2. Ashtapada 1           7  11  32
3. Groothoofd 3          7   7  29½        3. Papendrecht 1         6   9  29         3. Beijerland 1          7  10  32
4. Schiedam 2            7   7  26         4. Rokado 1              6   5  23½        4. Groothoofd 4          7   8  30
5. Oostflakkee 1         7   7  25         5. Ashtapada 2           6   4  22½        5. Zwijndrecht 2         7   8  29
6. S.O.'81 5             7   5  23         6. De Zwarte Pion 2      6   3  21         6. De Alblasserwaard 1   7   6  30
7. W.S.V. 2              7   3  25  D      7. Barendrecht 2         6   0  14  D      7. Spijkenisse 6         7   2  15  D
8. De Juiste Zet 1       7   3  21  D         Numansdorp 2 teruggetrokken             8. Krimpen a/d IJssel 5  7   0  21  D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. 't Springende Peert 2 6  10  29½ K      1. Stellendam 1          7  12  38  K      1. Eeuwig Schaak 2       7  12  34½ K
2. Dordrecht 5           6   9  29½ P      2. Charlois Europoort 6  7  12  31  P      2. De Penning 2          7  11  33  P
3. De Alblasserwaard 2   6   9  28½        3. IJsselmonde 3         7   8  33         3. Shah Mata 4           7   9  31½
4. Westmaas 1            6   6  22         4. Spijkenisse 7         7   8  31½        4. Het Houten Paard 2    7   8  32
5. Eeuwig Schaak 3       6   4  24         5. De Penning 3          7   5  26½        5. De Pionier 3          7   6  29
6. Beijerland 2          6   4  22½        6. Vierpaarden 2         7   5  21½        6. Ontspanning 1         7   4  24
7. Alblasserdam 2        6   0  12         7. De Pionier 4          7   4  23         7. Ashtapada 4           7   4  21½
                                           8. Ashtapada 5           7   2  19½        8. S.O.'81 6             7   2  18½

Vierde klasse D                            Vierde klasse E                            Vierde klasse F
1. Papendrecht 2         5   7  20  K      1. Moerkapelle 2         7  12  37½ K      1. Groenoord 3           6  11  30  K
2. De IJssel 2           5   6  23½ P      2. Fokker 1              7  12  37  P      2. Charlois Europoort 7  6  10  28  P
3. Reeuwijk 3            5   6  22         3. Groothoofd 5          7  10  35½        3. Krimpen a/d IJssel 7  6   6  26
4. Moerkapelle 3         5   5  19         4. Dordrecht 6           7   8  30½        4. Maassluis 2           6   6  23½
5. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 5   3  18         5. Schoonhoven 3         7   6  26         5. Lombardijen 3         6   5  21
6. Gouda Bloemendaal 2   5   3  17½        6. Sliedrecht 3          7   5  24         6. H.V.O. 5              6   4  22½
   Pionier/H.I.Ambacht 2 teruggetrokken    7. Papendrecht 3         7   3  17         7. S.O.'81 8             6   0  17
                                           8. Reeuwijk 4 (-2)       7  -2  15½

Vierde klasse G                            Vierde klasse H

1. Volmac Rotterdam 6    5   9  23  K      1. Overschie 4           6  12  34  K
2. Capelle 4             5   6  23½ P      2. Rock 2                6  10  36½ P
3. NS-Rotterdam 1        5   6  20½        3. Schiedam 3            6   8  28
4. Schiebroek/W.Regina 5 5   5  18         4. Groenoord 4           6   6  22
5. RSR Ivoren Toren 3    5   4  22         5. S.O.'81 7             6   4  20½
6. Rock 3                5   0  13         6. Het Zwarte Paard 3    6   2  19
   S.O.'81 9 teruggetrokken                7. Shah Mata 5           6   0   8

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1985/1986
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. S.O.'81 1             7  12  43  K      1. Charlois Europoort 3  7  14  45  K      1. Spijkenisse 1         7  12  43  K
2. Groothoofd 1          7  10  42½ P      2. Sliedrecht 1          7  10  39  P      2. Volmac Rotterdam 4    7  10  40  P
3. Capelle 1             7  10  41½ P      3. Dordrecht 2           7   7  37         3. Schiedam 1            7   8  33  P
4. Krimpen a/d IJssel 2  7   6  34  P      4. Schoonhoven 1         7   6  35         4. Schiebroek/W.Regina 1 7   7  37
5. Het Zwarte Paard 1    7   6  32½ P      5. Messemaker 1          7   6  34½        5. NRSG W. Steinitz 1    7   7  36½
6. H.V.O. 1              7   6  30½        6. Krimpen a/d IJssel 3  7   5  33         6. Shell 1               7   6  32
7. Shah Mata 1           7   4  31         7. Groothoofd 2          7   5  30  D      7. S.O.'81 2             7   4  29½ D
8. Reeuwijk 1            7   2  25         8. Hillegersberg 1       7   3  26½ D      8. Overschie 2           7   2  29  D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Spijkenisse 2         7  12  41  K      1. Capelle 2             7  10  40  K      1. RSR Ivoren Toren 1    7  12  45  K
2. S.O.'81 3             7  10  39  P      2. IJsselmonde 1         7  10  40  P      2. Groenoord 1           7   9  41½ P
3. Schiebroek/W.Regina 2 7   9  39½        3. Moerkapelle 1         7  10  39½ P      3. Shah Mata 2           7   9  37
4. De Zwarte Pion 1      7   6  32         4. Reeuwijk 2            7   9  33½        4. H.V.O. 2              7   7  34½
5. Barendrecht 1         7   5  34         5. E.B.S.V. 1            7   6  35         5. Schiebroek/W.Regina 3 7   6  35½
6. Maassluis 1           7   5  33½        6. W.S.V. 1              7   6  34         6. Jugoslavija 1         7   6  34½
7. Unilever 1            7   5  30  D      7. De IJssel 1           7   5  31½ D      7. Krimpen a/d IJssel 4  7   6  30  D
8. De Pionier 1          7   4  31  D      8. Berkel 1 (-2)         7  -2  26½ D      8. Onesimus 2            7   1  22  D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Onesimus 1            7  12  42  K      1. Volmac Rotterdam 5    7  14  39  K      1. S.O.'81 4             6  11  29½ K
2. Charlois Europoort 4  7   9  38  P      2. Rock 2                7  10  32½        2. Charlois Europoort 5  6  10  29  P
3. Rock 1                7   8  36½        3. RSR Ivoren Toren 2    7   9  26         3. H.V.O. 4              6   7  25
4. Dordrecht 3           7   7  36         4. H.V.O. 3              7   7  28½        4. E.B.S.V. 2            6   5  23
5. Lombardijen 1         7   7  36         5. Shah Mata 3           7   6  28½        5. Groenoord 3           6   4  21½
6. Pionier/H.I.Ambacht 1 7   6  28         6. NRSG W. Steinitz 3    7   4  24         6. Overschie 4 (-2)      6   3  23½
7. Zwijndrecht 1         7   5  33½ D      7. Charlois Europoort 6  7   3  23½ D      7. Berkel 2              6   0  16½ D
8. IJsselmonde 2         7   2  30  D      8. Spijkenisse 4         7   3  22  D         Tibbab 1 na 6e ronde teruggetrokken

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7  14  38½ K      1. Ashtapada 1           7  12  42  K      1. Groothoofd 3          6  10  29  K
2. Messemaker 2          7  10  37  P      2. Wester Toren 1        7  12  36½ P      2. Beijerland 1          6   9  28½ P
3. Schoonhoven 2         7   7  30         3. De Penning 1          7  11  33½        3. Sliedrecht 2          6   8  29
4. Moerkapelle 2         7   7  26         4. Groenoord 2           7   6  28         4. Papendrecht 1         6   6  26
5. Gouda Bloemendaal 1   7   6  26         5. Schiedam 2            7   6  27½        5. 't Springende Peert 1 6   6  23½
6. S.O.'81 5             7   5  22         6. Het Zwarte Paard 2    7   6  25½        6. Rokado 1              6   3  16½
7. Lekkerkerk 1          7   4  23  D      7. Krimpen a/d IJssel 5  7   3  17  D      7. Eeuwig Schaak 2       6   0  15½ D
8. De IJssel 2           7   3  21½ D      8. Capelle 4             7   0  14  D         De Alblasserwaard 2 teruggetrokken

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. NRSG W. Steinitz 2    7  12  40½ K      1. De Alblasserwaard 1   7  13  33½ K      1. Het Houten Paard 1    7  13  38  K
2. Overschie 3           7  10  32         2. Dordrecht 4           7  10  35½        2. Spijkenisse 3         7  11  32½ P
3. Fokker 1              7   7  27         3. Alblasserdam 1        7  10  34½        3. Oostflakkee 1         7   7  29
4. Volmac Rotterdam 6    7   7  24         4. Zwijndrecht 2         7   7  29         4. De Pionier 2          7   7  28
5. Eeuwig Schaak 1       7   6  28         5. 't Springende Peert 2 7   7  28         5. Stellendam 1          7   6  27
6. Charlois Europoort 7  7   6  25         6. Papendrecht 2         7   7  26½        6. Vierpaarden 1         7   4  25
7. Capelle 3             7   5  27½ D      7. Numansdorp 1          7   2  25½ D      7. Ashtapada 2           7   4  24½ D
8. Hillegersberg 2       7   3  20  D      8. Groothoofd 4          7   0  11½ D      8. De Penning 2          7   4  20  D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. NS-Rotterdam 1        7  13  32½ K      1. Het Houten Paard 2    5  10  27½ K      1. Charlois Europoort 8  6  11  31  K
2. Shah Mata 4           7  11  32  P      2. Ontspanning 1         5   8  21½ P      2. Rock 3                6  10  30½ P
3. Lombardijen 3         7   9  33½ P      3. De Pionier 3          5   6  25½ P      3. Lombardijen 2         6   8  28  P
4. De Pionier 4          7   8  32         4. Unilever 2            5   4  19½        4. NRSG W. Steinitz 4    6   6  26
5. Spijkenisse 5         7   6  28         5. IJsselmonde 3         5   2  15         5. RSR Ivoren Toren 3    6   5  26½
6. Ashtapada 3           7   4  23         6. De Penning 3 (-2)     5  -2  11         6. Ashtapada 4           6   2  18½
7. Onesimus 3            7   3  21                                                    7. Shah Mata 5           6   0   7½
8. Het Houten Paard 3    7   2  22

Vierde klasse D                            Vierde klasse E                            Vierde klasse F
1. W.S.V. 1              7  12  36  K      1. Beijerland 2          6  10  32  K      1. H.V.O. 5              7  13  35  K
2. Barendrecht 2         7  10  31  P      2. S.O.'81 6             6  10  30½ P      2. Maassluis 2           7   9  32  P
3. Zwijndrecht 3         7   9  32½ P      3. Alblasserdam 2        6   7  24½ P      3. Schiedam 3            7   9  27½ P
4. Sliedrecht 3          7   8  28½        4. Dordrecht 7           6   6  24½        4. Caballo Blanco 1      7   8  33
5. Reeuwijk 3            7   6  25½        5. Papendrecht 3         6   5  19½        5. Schiebroek/WR 5 (-2)  7   5  30½
6. Westmaas 1 (-2)       7   4  26½        6. Eeuwig Schaak 4       6   3  18½        6. Krimpen a/d IJ 6 (-2) 7   4  28½
7. Moerkapelle 3         7   3  21½        7. Lombardijen 4         6   1  18½        7. Groenoord 4 (-2)      7   1  21½
8. Dordrecht 5           7   2  22½           Krimpen 7 na 2e ronde teruggetrokken    8. Het Zwarte Paard 3    7   1  16

Vierde klasse G

1. Schiebroek/W.Regina 4 5  10  29  K
2. Messemaker 3          5   7  23  P
3. Dordrecht 6           5   6  19  P
4. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 5   4  17½
5. Eeuwig Schaak 3       5   2  17
6. Schoonhoven 3         5   1  14½

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1986/1987
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Spijkenisse 1         7  12  36  K      1. Moerkapelle 1         7  12  32  K      1. Groenoord 1           7  11  31  K
2. Shah Mata 1           7  12  32½        2. RSR Ivoren Toren 1    7  11  32½ P      2. Schiebroek/W.Regina 1 7  10  32
3. Charlois Europoort 3  7   8  31         3. Capelle 2             7  11  30½        3. Dordrecht 2           7  10  32
4. Volmac Rotterdam 4    7   6  29½        4. S.O.'81 2             7   6  28         4. NRSG W. Steinitz 1    7   8  30½
5. H.V.O. 1              7   6  28         5. Onesimus 1            7   6  24½        5. Spijkenisse 2         7   8  28
6. Reeuwijk 1            7   5  25         6. Krimpen a/d IJssel 3  7   4  27½        6. Charlois Europoort 4  7   6  30
7. Sliedrecht 1          7   5  24  D      7. Messemaker 1          7   4  27  D      7. Shell 1               7   3  25  D
8. HZP Schiedam 2        7   2  18  D      8. Schoonhoven 1         7   2  22  D      8. IJsselmonde 1         7   0  15½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Groothoofd 2          7  13  39  K      1. Shah Mata 2           7  13  35  K      1. W.S.V. 1              7  10  33  K
2. Barendrecht 1         7  11  35         2. Maassluis 1           7  10  33         2. Reeuwijk 2            7   9  33
3. Het Houten Paard 1    7  10  32         3. Schiebroek/W.Regina 2 7   8  27½        3. Messemaker 2          7   9  28½
4. Dordrecht 3           7   8  29½        4. E.B.S.V. 1            7   7  31½        4. Groothoofd 3          7   8  27
5. De Zwarte Pion 1      7   5  23         5. Volmac Rotterdam 5    7   7  28         5. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   7  29
6. Spijkenisse 3         7   4  22½        6. Wester Toren 1        7   5  23½        6. S.O.'81 3             7   6  29
7. Ashtapada 1           7   3  23  D      7. H.V.O. 2              7   4  24½ D      7. De Alblasserwaard 1   7   6  27  D
8. Beijerland 1          7   2  20  D      8. S.O.'81 4             7   2  21  D      8. Pionier/H.I.Ambacht 1 7   1  17½ D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Overschie 2           7  13  43½ K      1. De Penning 1          7  14  42  K      1. Unilever 1            7  12  35½ K
2. Hillegersberg 1       7  11  38  P      2. De Pionier 1          7  12  43         2. RSR Ivoren Toren 2    7  12  34½
3. Rock 1                7  10  31         3. Het Houten Paard 2    7   8  31         3. Shah Mata 3           7   8  29
4. Lombardijen 1         7   8  28         4. Lombardijen 2         7   7  28½        4. Zwijndrecht 1         7   7  30½
5. Schiebroek/W.Regina 3 7   7  23½        5. Stellendam 1          7   6  23½        5. Volmac Rotterdam 6    7   6  27½
6. Charlois Europoort 5  7   3  22         6. Oostflakkee 1         7   5  24½        6. Charlois Europoort 6  7   6  27½
7. NRSG W. Steinitz 2    7   2  20  D      7. Ontspanning 1         7   2  17½ D      7. Rock 2                7   3  19  D
8. Jugoslavija 1         7   2  18  D      8. Vierpaarden 1         7   2  14  D      8. Lombardijen 3         7   2  20½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. De IJssel 1           7  14  38½ K      1. Alblasserdam 1        6   9  27  K      1. HZP Schiedam 3        7  13  40  K
2. Moerkapelle 2         7  10  34         2. Dordrecht 4           6   7  24         2. Berkel 1              7  12  33½
3. Krimpen a/d IJssel 4  7   8  33½        3. Papendrecht 1         6   6  24         3. H.V.O. 3              7  10  31½
4. W.S.V. 2              7   7  30         4. 't Springende Peert 1 6   5  24         4. Onesimus 2            7   7  28½
5. S.O.'81 5             7   6  22         5. Eeuwig Schaak 1       6   5  23½        5. De Pionier 2          7   5  25½
6. Schoonhoven 2         7   5  27         6. Zwijndrecht 2         6   5  23         6. E.B.S.V. 2            7   4  24
7. Messemaker 3          7   3  20½ D      7. Rokado 1              6   5  22½ D      7. NS-Rotterdam 1        7   4  19½ D
8. Gouda Bloemendaal 1   7   3  18½ D         Fokker 1 teruggetrokken                 8. S.O.'81 6             7   1  21½ D

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. Charlois Europoort 7  7  13  38½ K      1. Overschie 3           7  14  44  K      1. Zwijndrecht 3         7  13  43  K
2. Groenoord 2           7  13  34         2. NRSG W. Steinitz 3    7  11  33         2. Sliedrecht 2          7  13  41½ P
3. H.V.O. 4              7   7  28½        3. Schiebroek/W.Regina 4 7  10  35         3. Dordrecht 5           7   9  34
4. HZP Schiedam 4        7   6  27½        4. Rock 3                7   8  25         4. 't Springende Peert 2 7   8  23½
5. Overschie 4           7   6  27         5. IJsselmonde 2         7   7  27½        5. Barendrecht 2         7   6  31
6. Shah Mata 4           7   5  26         6. H.V.O. 5              7   4  23½        6. Alblasserdam 2        7   4  17
7. De Pionier 3          7   5  22½ D      7. Groenoord 3           7   2  21½ D      7. Papendrecht 2         7   3  19  D
8. Maassluis 2           7   1  20  D      8. HZP Schiedam 5        7   0  14½ D      8. Beijerland 2          7   0  15  D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. Spijkenisse 5         5   8  25½ K      1. Numansdorp 1          6  12  34  K      1. Spijkenisse 4         6  12  34  K
2. RSR Ivoren Toren 3    5   7  24½        2. Barendrecht 3         6   8  26         2. Ashtapada 2           6   8  28
3. De Penning 2          5   6  21         3. Westmaas 1            6   7  25½        3. Hillegersberg 2       6   8  26½
4. Ashtapada 4           5   5  20         4. Dordrecht 7           6   7  25         4. Het Houten Paard 3    6   6  22
5. Lombardijen 4         5   2  15         5. Groothoofd 5          6   6  23         5. De Pionier 4          6   5  22
6. Onesimus 3            5   2  14         6. Eeuwig Schaak 3       6   2  18½        6. Charlois Europoort 8  6   2  21
   S.O.'81 7 teruggetrokken                7. Sliedrecht 4          6   0  16         7. De Penning 3          6   1  14½

Vierde klasse D                            Vierde klasse E                            Vierde klasse F
1. Sliedrecht 3          5   9  26  K      1. Berkel 2              5  10  31  K      1. Shah Mata 5           5  10  28  K
2. Groothoofd 4          5   7  24½        2. Unilever 2            5   8  23         2. Capelle 5             5   8  24½
3. Capelle 3             5   7  24         3. Ashtapada 3           5   6  20½        3. Krimpen a/d IJssel 5  5   6  22½
4. Eeuwig Schaak 2       5   5  21½        4. Overschie 5           5   3  17         4. NRSG W. Steinitz 4    5   4  21
5. Dordrecht 6           5   2  18         5. Spijkenisse 6         5   1  16½        5. Reeuwijk 4            5   2  19
6. Papendrecht 3         5   0   6         6. E.B.S.V. 3 (-2)       5   0  12         6. Dordrecht 8           5   0   5

Vierde klasse G                            Vierde klasse H

1. Reeuwijk 3            7  12  42½ K      1. Parsifal 1            5  10  36½ K
2. Lekkerkerk 1          7  11  32½        2. Caballo Blanco 1      5   8  31
3. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7  10  28½        3. Schiebroek/W.Regina 5 5   5  16½
4. Moerkapelle 3         7   6  26½        4. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 5   4  18
5. W.S.V. 3              7   5  25½        5. HZP Schiedam 6        5   3  13½
6. De IJssel 2           7   4  23         6. Shah Mata 6           5   0   4½
7. Capelle 4             7   4  23
8. Schoonhoven 3         7   4  22½

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1987/1988
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Shah Mata 1           7  13  35  K      1. Capelle 2             7  11  34½ K      1. S.O.'81 2             7  10  31  K
2. Volmac Rotterdam 4    7  10  31½        2. Hillegersberg 1       7  11  33         2. Charlois Europoort 4  7   9  30½
3. Charlois Europoort 3  7   7  26         3. Sliedrecht 1          7   9  31½        3. Shah Mata 2           7   8  27½
4. Moerkapelle 1         7   6  28         4. Groothoofd 2          7   6  27½        4. Spijkenisse 2         7   7  29
5. Groenoord 1           7   6  27         5. Schiebroek/W.Regina 1 7   6  25½        5. W.S.V. 1              7   7  26
6. RSR Ivoren Toren 1    7   6  26½        6. Overschie 2           7   5  25         6. HZP Schiedam 2        7   6  26
7. H.V.O. 1 (-2)         7   5  30  D      7. Dordrecht 2           7   4  25½ D      7. Onesimus 1            7   5  28½ D
8. Reeuwijk 1            7   1  20  D      8. Krimpen a/d IJssel 3  7   4  21½ D      8. NRSG W. Steinitz 1    7   4  25½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Shell 1               7  13  33½ K      1. Messemaker 1          7  14  37½ K      1. Lombardijen 1         7  13  36  K
2. Overschie 3           7  10  32         2. Barendrecht 1         7  12  38½        2. Het Houten Paard 1    7  13  35½
3. Maassluis 1           7   9  30½        3. Groothoofd 3          7   9  31         3. De Zwarte Pion 1      7  10  30½
4. Charlois Europoort 5  7   9  30         4. E.B.S.V. 1            7   7  25½        4. Charlois Europoort 6  7   7  23½
5. Reeuwijk 2            7   8  31½        5. Sliedrecht 2          7   6  28½        5. IJsselmonde 1         7   4  27
6. Volmac Rotterdam 5    7   4  27         6. Alblasserdam 1        7   4  25½        6. De Penning 1          7   4  26
7. Schiebroek/W.Regina 3 7   2  21  D      7. Rock 1                7   3  22  D      7. Spijkenisse 3         7   3  24  D
8. Unilever 1            7   1  18½ D      8. Wester Toren 1        7   1  15½ D      8. HZP Schiedam 3        7   2  21½ D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Schiebroek/W.Regina 2 7  12  34  K      1. Parsifal 1            7  14  40½ K      1. Volmac Rotterdam 6    7  12  33½ K
2. S.O.'81 3             7   9  27½        2. Ashtapada 1           7  10  33         2. Groenoord 2           7  11  39
3. Zwijndrecht 1         7   8  27½        3. De Pionier 2          7   9  29½        3. HZP Schiedam 4        7   9  32½
4. Dordrecht 3           7   6  28½        4. Het Houten Paard 2    7   7  24½        4. Spijkenisse 4         7   7  26
5. Messemaker 2          7   6  26½        5. Shah Mata 3           7   6  32         5. Caballo Blanco 1      7   6  26½
6. De IJssel 1           7   5  28         6. Oostflakkee 1         7   5  25         6. Schiebroek/W.Regina 4 7   6  24
7. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   5  26½ D      7. H.V.O. 3              7   4  24½ D      7. H.V.O. 4              7   3  23  D
8. Schoonhoven 1         7   5  25½ D      8. Spijkenisse 5         7   1  15  D      8. E.B.S.V. 2            7   2  19½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. De Pionier 1          7  12  41  K      1. RSR Ivoren Toren 2    7  11  32½ K      1. Capelle 3             7  11  34  K
2. Shah Mata 5           7   9  25½        2. Zwijndrecht 3         7  10  35½        2. Dordrecht 4           7  10  30
3. Onesimus 2            7   8  29         3. Overschie 4           7   9  31½        3. Numansdorp 1          7  10  29½
4. H.V.O. 2              7   7  27½        4. S.O.'81 4             7   7  30         4. Eeuwig Schaak 1       7   8  33½
5. Stellendam 1          7   7  27½        5. NRSG W. Steinitz 3    7   6  21         5. Barendrecht 2         7   8  33½
6. Ashtapada 2           7   5  26         6. Capelle 5 (-2, -2)    7   5  30         6. Sliedrecht 3          7   5  24½
7. RSR Ivoren Toren 3    7   4  26  D      7. Charlois Europoort 7  7   2  22½ D      7. Beijerland 1          7   4  24½ D
8. IJsselmonde 2         7   4  21½ D      8. Lombardijen 2         7   2  21  D      8. 't Springende Peert 2 7   0  14½ D

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. Papendrecht 1         7  14  38½ K      1. Berkel 1              7  13  37½ K      1. Jugoslavija 1         7  12  36½ K
2. 't Springende Peert 1 7   9  30½        2. Reeuwijk 3            7   8  31½        2. Krimpen a/d IJssel 4  7  12  36½
3. Groothoofd 4          7   9  29         3. W.S.V. 2              7   8  29         3. Moerkapelle 2         7  10  34
4. Zwijndrecht 2         7   8  31½        4. S.O.'81 5             7   8  26½        4. Lekkerkerk 1          7   7  30
5. Dordrecht 5           7   5  25½        5. NRSG W. Steinitz 2    7   7  32         5. Schoonhoven 2         7   7  25½
6. Pionier/H.I.Ambacht 1 7   5  25         6. Shah Mata 4           7   6  27½        6. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7   4  23
7. Barendrecht 3         7   4  22½ D      7. Unilever 2            7   6  22½ D      7. Berkel 2              7   4  20½ D
8. Alblasserdam 2        7   2  21½ D      8. Rock 2                7   0  17½ D      8. H.V.O. 5              7   0  18  D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. Groenoord 3           5   9  27½ K      1. Groothoofd 5          6  11  31½ K      1. Rokado 1              5   9  30  K
2. Capelle 5             5   9  24  P      2. Papendrecht 2         6   9  29  P      2. Westmaas 1            5   8  25  P
3. Hillegersberg 2       5   5  22½        3. Capelle 6             6   7  25         3. Eeuwig Schaak 3       5   5  19½
4. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 5   3  16         4. Krimpen 5             6   6  26½        4. Papendrecht 3         5   4  19
5. Lombardijen 3         5   2  15½        5. Eeuwig Schaak 2       6   6  25½        5. Numansdorp 2          5   2  15½
6. Shah Mata 6           5   2  14½        6. Dordrecht 8           6   2  14         6. Dordrecht 9           5   2  11
                                           7. Sliedrecht 4          6   1  16½           Beijerland 2 teruggetrokken

Vierde klasse D                            Vierde klasse E                            Vierde klasse F
1. Stikmat 1             7  14  44½ K      1. Gouda Bloemendaal 1   5   7  22  K      1. Dordrecht 7           5   9  23½ K
2. De Pionier 3          7  10  37  P      2. Messemaker 3          5   6  22  P      2. Ontspanning 1         5   7  24  P
3. Wester Toren 2        7   8  27½        3. De IJssel 2           5   5  21         3. De Penning 2          5   7  23  P
4. HZP Schiedam 5        7   7  28         4. Moerkapelle 3         5   5  20         4. Het Houten Paard 3    5   4  20
5. Groenoord 5           7   7  26½        5. W.S.V. 3              5   4  20         5. De Pionier 4          5   3  19½
6. Capelle 7             7   5  26½        6. Schoonhoven 3         5   3  15         6. Ashtapada 4           5   0  10
7. S.O.'81 6             7   5  18½           Reeuwijk 4 teruggetrokken
8. Overschie 5           7   0  15½

Vierde klasse G

1. Dordrecht 6           7  13  37  K
2. Groenoord 4           7  12  34½ P
3. Maassluis 2           7   8  34½ P
4. Rock 3                7   7  29½
5. Shell 2               7   6  24
6. Ashtapada 3           7   5  25½
7. Shah Mata 7           7   3  18½
8. NRSG W. Steinitz 4    7   2  20½

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1988/1989
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Groenoord 1           7  10  32½ K      1. Sliedrecht 1          7  11  36  K      1. Messemaker 1          7  10  32  K
2. Charlois Europoort 3  7  10  32½        2. H.V.O. 1              7  11  35½        2. Schiebroek/W.Regina 2 7  10  29½
3. Volmac Rotterdam 4    7   9  32½        3. Schiebroek/W.Regina 1 7  10  31½        3. Charlois Europoort 4  7   9  30½
4. Moerkapelle 1         7   8  28½        4. Groothoofd 2          7   9  32         4. Reeuwijk 1            7   8  30
5. RSR Ivoren Toren 1    7   8  28½        5. Het Houten Paard 1    7   8  26½        5. HZP Schiedam 2        7   6  26½
6. Capelle 2             7   5  28½        6. Spijkenisse 2         7   5  25½        6. Shah Mata 2           7   6  25½
7. Hillegersberg 1       7   4  21  D      7. Shell 1               7   2  20½ D      7. Overschie 2           7   5  26½ D
8. S.O.'81 2             7   2  20  D      8. Lombardijen 1         7   0  16½ D      8. W.S.V. 1              7   2  23½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Barendrecht 1         7  13  41  K      1. Dordrecht 2           7  14  39  K      1. De Pionier 1          7  11  32½ K
2. Alblasserdam 1        7  11  31½        2. Onesimus 1            7  10  31½        2. NRSG W. Steinitz 1    7   9  31
3. Sliedrecht 2          7   8  27½        3. Capelle 3             7   8  28½        3. De Zwarte Pion 1      7   9  31
4. Zwijndrecht 1         7   6  27         4. Volmac Rotterdam 5    7   7  30         4. Krimpen a/d IJssel 3  7   8  28½
5. Dordrecht 3           7   5  24½        5. Maassluis 1           7   7  28½        5. De Penning 1          7   7  27½
6. Jugoslavija 1         7   5  23½        6. IJsselmonde 1         7   6  25         6. Parsifal 1            7   6  28½
7. Papendrecht 1         7   4  25  D      7. Overschie 3           7   4  23½ D      7. S.O.'81 3             7   4  24  D
8. Groothoofd 3          7   4  24  D      8. Charlois Europoort 5  7   0  18  D      8. RSR Ivoren Toren 2    7   2  21  D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. De IJssel 1           7  10  33½ K      1. Wester Toren 1        7  11  34  K      1. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7  13  39  K
2. Messemaker 2          7  10  32½        2. Zwijndrecht 3         7  10  31         2. Shah Mata 4           7  12  37½
3. E.B.S.V. 1            7   9  30½        3. Groothoofd 4          7   9  30         3. Schoonhoven 1         7  11  43½
4. Berkel 1              7   8  31         4. Groenoord 3           7   8  28½        4. Overschie 4           7   8  31½
5. Reeuwijk 2            7   7  27½        5. Capelle 4             7   6  29         5. Capelle 5             7   6  28½
6. Krimpen a/d IJssel 4  7   5  24         6. NRSG W. Steinitz 3    7   6  28         6. S.O.'81 5             7   4  20
7. Charlois Europoort 6  7   5  24  D      7. S.O.'81 4             7   6  27½ D      7. Groenoord 4           7   2  15½ D
8. Volmac Rotterdam 6    7   2  21  D      8. Dordrecht 6           7   0  16  D      8. Dordrecht 7           7   0   8½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Spijkenisse 3         7  11  35½ K      1. Moerkapelle 2         7  13  33½ K      1. H.V.O. 2              7  13  37½ K
2. Ashtapada 1           7  11  31½        2. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7  11  33½        2. HZP Schiedam 4        7  10  35½
3. Het Houten Paard 2    7  10  33         3. Lekkerkerk 1          7   9  30½        3. Unilever 1            7  10  33
4. De Pionier 2          7   7  28½        4. W.S.V. 2              7   8  31         4. Spijkenisse 4         7   7  32½
5. Stellendam 1          7   7  27         5. Reeuwijk 3            7   5  27         5. Ashtapada 2           7   6  24½
6. Oostflakkee 1         7   6  26         6. Gouda Bloemendaal 1   7   5  24½        6. De Pionier 3          7   5  22
7. De Penning 2          7   2  21½ D      7. Messemaker 3          7   4  25  D      7. Schiebroek/W.Regina 4 7   3  21½ D
8. Ontspanning 1         7   2  21  D      8. Schoonhoven 2         7   1  19  D      8. Maassluis 2           7   2  17½ D

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. Stikmat 1             7  13  35½ K      1. 't Springende Peert 1 7  13  38  K      1. Groenoord 2           7  10  31½ K
2. Onesimus 2            7  12  34         2. Rock 1                7  10  37         2. Dordrecht 4           7  10  31
3. HZP Schiedam 3        7   7  31         3. Shah Mata 3           7   9  28         3. Sliedrecht 3          7  10  30
4. NRSG W. Steinitz 2    7   7  30         4. Numansdorp 1          7   7  28         4. Eeuwig Schaak 1       7   7  30
5. Dordrecht 5           7   6  30½        5. Rokado 1              7   6  24         5. Zwijndrecht 2         7   7  28½
6. Schiebroek/W.Regina 3 7   6  27½        6. Barendrecht 2         7   5  28         6. Pionier/H.I.Ambacht 1 7   6  28½
7. Shah Mata 5           7   5  27½ D      7. Caballo Blanco 1      7   5  23  D      7. Groothoofd 5          7   5  25½ D
8. Wester Toren 2        7   0   8  D      8. Westmaas 1            7   1  18  D      8. Papendrecht 2         7   1  19  D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. Zwijndrecht 4         7  14  38½ K      1. De Pionier 4          7  12  35  K      1. Unilever 2            5  10  25½ K
2. Eeuwig Schaak 2       7  11  32  P      2. Vierpaarden 1         7  11  36  P      2. Rock 3                5   8  29  P
3. Alblasserdam 2        7  10  35  P      3. Het Houten Paard 3    7  10  31         3. Eeuwig Schaak 3       5   4  19½
4. Groothoofd 6          7   8  31½        4. Spijkenisse 5         7   9  31         4. NRSG W. Steinitz 4    5   4  18½
5. Sliedrecht 4          7   6  25         5. Ashtapada 3           7   6  26         5. Groenoord 5           5   4  16½
6. IJsselmonde 2         7   4  26½        6. Beijerland 2          7   4  21½        6. Overschie 6           5   0  11
7. Dordrecht 8           7   2  18         7. Lombardijen 3         7   2  24
8. Papendrecht 3         7   1  17½        8. Shah Mata 7 (-2)      7   0  19½

Vierde klasse D                            Vierde klasse E                            Vierde klasse F
1. De IJssel 2           6  11  34½ K      1. Hillegersberg 2       7  11  39½ K      1. Beijerland 1          7  14  41  K
2. W.S.V. 3              6  10  27½ P      2. Overschie 5           7  10  34½ P      2. RSR Ivoren Toren 3    7  11  35  P
3. Capelle 6             6   9  34  P      3. Krimpen a/d IJssel 5  7   9  27½        3. De Zwarte Pion 2      7   8  32½
4. Shell 2               6   4  21         4. W.S.V. 4              7   8  27½        4. 't Springende Peert 2 7   8  31½
5. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 6   4  17½        5. HZP Schiedam 5        7   6  26½        5. Barendrecht 3         7   6  25½
6. Moerkapelle 3         6   4  15½        6. Schiebroek/W.Regina 5 7   6  25         6. Lombardijen 2         7   6  22
7. Spijkenisse 6         6   0  18         7. Capelle 7             7   4  22         7. Shah Mata 6           7   3  22
                                           8. Nieuwerkerk a/d IJ. 4 7   2  21½        8. Numansdorp 2          7   0  14½

Vierde klasse G

1. Rock 2                6  12  36  K
2. H.V.O. 3              6   7  26½ P
3. E.B.S.V. 2            6   6  26½
4. Charlois Europoort 7  6   6  26
5. Parsifal 2            6   6  23
6. Berkel 2              6   5  26
7. Overschie 7           6   0   4

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1989/1990
Promotieklasse                              Eerste klasse A                            Eerste klasse B
 1. RSR Ivoren Toren 1    9  15  43½ K      1. H.V.O. 1              7  13  36  K      1. Barendrecht 1         7  13  36½ K
 2. Sliedrecht 1          9  13  41         2. Schiebroek/W.Regina 1 7  10  36  P      2. Groothoofd 2          7   9  29½
 3. Shah Mata 1           9  11  39         3. S.O.'81 2             7  10  33½        3. Dordrecht 2           7   8  31½
 4. Capelle 2             9  10  37½        4. Hillegersberg 1       7   7  30½        4. Schiebroek/W.Regina 2 7   8  31
 5. Krimpen a/d IJssel 2  9  10  35½        5. De IJssel 1           7   5  24½        5. Spijkenisse 2         7   6  28½
 6. Moerkapelle 1         9   9  33½        6. Reeuwijk 1            7   5  23½ D      6. De Pionier 1          7   6  24  D
 7. Charlois Europoort 3  9   8  35½ D      7. Shah Mata 2           7   4  24  D      7. Charlois Europoort 4  7   5  23½ D
 8. Volmac Rotterdam 4    9   7  36½ D      8. HZP Schiedam 2        7   2  16  D      8. Het Houten Paard 1    7   1  19½ D
 9. Messemaker 1          9   5  30  D
10. HZP Schiedam 1        9   2  28  D

Tweede klasse A                             Tweede klasse B                            Tweede klasse C

 1. Parsifal 1            7  12  33½ K      1. Sliedrecht 2          7  11  35  K      1. Overschie 2           7  13  44  K
 2. IJsselmonde 1         7  10  35½        2. Krimpen a/d IJssel 3  7   9  30         2. Volmac Rotterdam 5    7  12  35½ P
 3. De Penning 1          7  10  30         3. NRSG W. Steinitz 1    7   8  30½        3. Shell 1               7   9  27
 4. De Zwarte Pion 1      7   8  31         4. Alblasserdam 1        7   7  27½        4. Groenoord 2           7   8  30½
 5. Lombardijen 1         7   8  29½        5. Zwijndrecht 1         7   7  27½        5. Maassluis 1           7   5  25½
 6. 't Springende Peert 1 7   4  25½ D      6. Onesimus 1            7   6  27½        6. H.V.O. 2              7   3  22  D
 7. Shah Mata 3           7   3  21½ D      7. Dordrecht 3           7   5  26½ D      7. Wester Toren 1        7   3  21  D
 8. Spijkenisse 3         7   1  17½ D      8. Capelle 3             7   3  19½ D      8. Krimpen a/d IJssel 4  7   3  18½ D

Tweede klasse D                             Derde klasse A                             Derde klasse B
 1. Messemaker 2          7  12  34½ K      1. Rokado 1              7  13  34½ K      1. Rock 1                7  13  39½ K
 2. W.S.V. 1              7   9  32½        2. De Pionier 2          7  11  32½        2. Eeuwig Schaak 1       7  11  34½
 3. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   7  30½        3. Beijerland 1          7  11  31½        3. Unilever 1            7   8  31
 4. Berkel 1              7   6  27         4. Oostflakkee 1         7   7  25½        4. Ashtapada 1           7   8  26½
 5. Schiebroek/W.Regina 3 7   6  26         5. Numansdorp 1          7   6  26½        5. Shah Mata 4           7   6  23½
 6. Reeuwijk 2            7   6  25         6. Stellendam 1          7   4  24         6. Charlois Europoort 5  7   4  26
 7. E.B.S.V. 1            7   6  25  D      7. Spijkenisse 4         7   3  26½ D      7. De Pionier 3          7   4  25½ D
 8. Moerkapelle 2         7   4  23½ D      8. Het Houten Paard 2    7   1  23  D      8. Het Houten Paard 3    7   2  17½ D

Derde klasse C                              Derde klasse D                             Derde klasse E
 1. Rock 2                7  11  33½ K      1. Groothoofd 3          6  10  32½ K      1. Schoonhoven 1         7  14  41½ K
 2. Barendrecht 2         7  10  34         2. Papendrecht 1         6   8  28         2. S.O.'81 3             7  12  36½ P
 3. Unilever 2            7   8  30½        3. Overschie 3           6   8  26½        3. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7  10  28
 4. Eeuwig Schaak 2       7   8  29½        4. Zwijndrecht 3         6   7  27½        4. De IJssel 2           7   7  28
 5. De Pionier 4          7   7  23         5. RSR Ivoren Toren 2    6   6  22         5. W.S.V. 2              7   6  27
 6. Jugoslavija 1 (-2)    7   5  29         6. Dordrecht 5 (-2)      6   1  19  D      6. Reeuwijk 3            7   3  25  D
 7. Charlois Eur. 6 (-2)  7   3  25  D      7. Rock 3                6   0  12½ D      7. Gouda Bloemendaal 1   7   2  20  D
 8. Ashtapada 2           7   0  19½ D         Alblasserdam 2 teruggetrokken           8. Lekkerkerk 1          7   2  18  D


Derde klasse F                              Derde klasse G                             Derde klasse H
 1. Dordrecht 4           7  13  36½ K      1. Capelle 5             7  12  34  K      1. NRSG W. Steinitz 2    7  12  31½ K
 2. Sliedrecht 3          7  12  36         2. Groenoord 3           7  11  33½        2. Capelle 4             7  11  30½
 3. Groothoofd 4          7   8  34         3. RSR Ivoren Toren 3    7   9  30½        3. Overschie 4           7   8  31
 4. S.O.'81 4             7   8  26         4. Overschie 5           7   9  29         4. Onesimus 2            7   7  29½
 5. Volmac Rotterdam 6    7   7  25½        5. NRSG W. Steinitz 3    7   8  28         5. Schiebroek/W.Regina 4 7   5  26½
 6. Zwijndrecht 4         7   4  23½        6. W.S.V. 3              7   4  24½        6. Zwijndrecht 2         7   5  26
 7. De Zwarte Pion 2      7   3  22½ D      7. HZP Schiedam 4        7   3  22½ D      7. Hillegersberg 2       7   5  24½ D
 8. Spijkenisse 5         7   1  20  D      8. H.V.O. 3              7   0  22  D      8. HZP Schiedam 3        7   3  24½ D

Vierde klasse A                             Vierde klasse B                            Vierde klasse C
 1. Onesimus 3            5   8  26½ K      1. Barendrecht 3         7  12  33½ K      1. Papendrecht 2         6  10  30½ K
 2. NRSG W. Steinitz 4    5   6  23½ P      2. Ontspanning 1         7  10  37½ P      2. Groothoofd 5          6  10  29½ P
 3. Dordrecht 7           5   6  21½        3. 't Springende Peert 2 7  10  36½ P      3. Nieuwerkerk a/d IJ. 4 6   5  23
 4. Groenoord 5           5   4  18         4. De Penning 2          7   9  28         4. Dordrecht 6 (-2)      6   4  23½
 5. Papendrecht 3         5   3  16         5. Numansdorp 2          7   6  25½        5. Rock 4                6   4  23
 6. Groothoofd 6          5   3  14½        6. R.E.T. 1              7   6  23         6. Sliedrecht 4          6   4  21½
    Shah Mata 6 teruggetrokken              7. Spijkenisse 6         7   2  19         7. Parsifal 2            6   3  17
                                            8. Ashtapada 3           7   1  21

Vierde klasse D                             Vierde klasse E                            Vierde klasse F

 1. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 6  12  35  K      1. Caballo Blanco 1      7  11  38½ K      1. S.O.'81 6             6  12  34  K
 2. IJsselmonde 2         6   9  30½ P      2. Groenoord 4           7  10  32  P      2. Lombardijen 3         6   8  28  P
 3. Messemaker 3          6   7  26½ P      3. E.B.S.V. 2            7   8  32½ P      3. Shah Mata 5           6   7  26½
 4. Schoonhoven 2         6   5  23½        4. S.O.'81 5             7   8  30         4. Shell 2               6   5  22½
 5. De IJssel 3           6   5  19         5. Lombardijen 2         7   6  29         5. Schiebroek/W.Regina 5 6   5  21½
 6. Eeuwig Schaak 3       6   4  18         6. Schiebroek/W.Regina 6 7   6  22½        6. Maassluis 2           6   4  20½
 7. Moerkapelle 3         6   0  15½        7. Capelle 6             7   5  21         7. Dordrecht 8           6   1  15
                                            8. Overschie 6           7   2  18½

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1990/1991
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Sliedrecht 1          7  10  34  K      1. Hillegersberg 1       7  11  33½ K      1. Spijkenisse 2         7  12  36  K
2. Barendrecht 1         7  10  28½        2. S.O.'81 2             7   9  27½        2. Volmac Rotterdam 5    7  10  33
3. Ortec-C.S.V. 2        7   8  30½        3. Volmac Rotterdam 4    7   8  30         3. Parsifal 1            7   7  28
4. Moerkapelle 1         7   8  29         4. HZP Schiedam 1        7   7  29½        4. Messemaker 1          7   7  26
5. Krimpen a/d IJssel 2  7   7  26½        5. Schiebroek/W.Regina 2 7   7  29         5. Sliedrecht 2          7   7  25½
6. H.V.O. 1              7   5  27         6. De IJssel 1           7   7  26         6. Charlois Europoort 3  7   6  26½
7. Schiebroek/W.Regina 1 7   5  26½ D      7. Overschie 2           7   5  27  D      7. Groothoofd 2          7   4  24  D
8. Shah Mata 1           7   3  22  D      8. Messemaker 2          7   2  21½ D      8. Dordrecht 2           7   3  25  D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Zwijndrecht 1         7  13  34½ K      1. De Zwarte Pion 1      7  12  33  K      1. NRSG W. Steinitz 1    7  12  36  K
2. IJsselmonde 1         7  11  32½        2. Het Houten Paard 1    7  10  34         2. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7  12  32½
3. Dordrecht 3           7   8  29         3. De Penning 1          7   8  27         3. Reeuwijk 1            7   9  32
4. Lombardijen 1         7   7  28½        4. Charlois Europoort 4  7   7  30         4. Onesimus 1            7   7  28½
5. Rock 1                7   7  26½        5. Rokado 1              7   7  26½        5. Krimpen a/d IJssel 3  7   7  26½
6. S.O.'81 3             7   5  26         6. Rock 2                7   5  23½        6. Ortec-C.S.V. 3        7   4  24½
7. Groothoofd 3          7   3  23  D      7. Shah Mata 2           7   4  25½ D      7. W.S.V. 1              7   4  24  D
8. Alblasserdam 1        7   2  24  D      8. De Pionier 1          7   3  24½ D      8. Schoonhoven 1         7   1  20  D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Shell 1               7  11  31½ K      1. Spijkenisse 3         7  13  38½ K      1. Charlois Europoort 5  7  13  35½ K
2. NRSG W. Steinitz 2    7  10  30½        2. 't Springende Peert 1 7  10  32½        2. Unilever 1            7  12  35
3. HZP Schiedam 2        7   8  28         3. Oostflakkee 1         7  10  31         3. Lombardijen 2         7   9  29½
4. Maassluis 1           7   7  28½        4. Numansdorp 1          7   7  28         4. Shah Mata 3           7   7  30½
5. Groenoord 2           7   6  26½        5. Beijerland 1          7   6  26         5. S.O.'81 6             7   5  24
6. Berkel 1              7   6  24         6. Stellendam 1          7   4  25½        6. Ashtapada 1 (-2)      7   4  26
7. Schiebroek/W.Regina 3 7   5  30  D      7. Ontspanning 1         7   3  24  D      7. De Pionier 2          7   2  22½ D
8. Reeuwijk 2            7   3  25  D      8. De Pionier 3          7   3  18½ D      8. IJsselmonde 2         7   2  21  D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. E.B.S.V. 1            7  14  40  K      1. Zwijndrecht 2         7  11  34  K      1. Overschie 3           7  13  38½ K
2. Onesimus 2            7  10  35         2. Papendrecht 1         7  11  34         2. NRSG W. Steinitz 3    7  11  32
3. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7   9  31         3. Eeuwig Schaak 1       7   9  33½        3. Schiebroek/W.Regina 4 7   8  32½
4. S.O.'81 4             7   6  26½        4. Sliedrecht 3          7   9  32         4. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 7   8  28½
5. Moerkapelle 2         7   5  27         5. Dordrecht 4           7   9  30½        5. Onesimus 3            7   6  29½
6. De IJssel 2           7   4  23         6. Barendrecht 2         7   5  25         6. RSR Ivoren Toren 2    7   6  25½
7. W.S.V. 2              7   4  22  D      7. Groothoofd 4          7   2  20  D      7. W.S.V. 3              7   3  19½ D
8. Messemaker 3          7   4  19½ D      8. 't Springende Peert 2 7   0  15  D      8. S.O.'81 5             7   1  18  D

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. Krimpen a/d IJssel 4  6  11  32½ K      1. H.V.O. 2              7  11  34½ K      1. Ortec-C.S.V. 5        7  14  37  K
2. Zwijndrecht 3         6   9  28½        2. Groenoord 3           7  10  32         2. RSR Ivoren Toren 3    7  11  36½
3. Papendrecht 2         6   6  24½        3. Ortec-C.S.V. 4        7  10  32         3. Wester Toren 1        7   6  31½
4. Dordrecht 5           6   5  24         4. Overschie 4           7   9  30         4. Zwijndrecht 4         7   6  28
5. Eeuwig Schaak 2       6   5  23         5. Volmac Rotterdam 6    7   7  27         5. Caballo Blanco 1      7   6  24
6. Groothoofd 5          6   4  20½        6. NRSG W. Steinitz 4    7   3  25         6. Groenoord 4           7   5  25
7. Barendrecht 3         6   2  15  D      7. Unilever 2            7   3  22½ D      7. E.B.S.V. 2            7   4  22½ D
   Shah Mata 4 teruggetrokken              8. Nieuwerkerk a/d IJ. 4 7   3  21  D      8. Overschie 5           7   4  19½ D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. De Zwarte Pion 2      7  14  39½ K      1. Reeuwijk 3            7  12  42  K      1. Spijkenisse 4         7  12  41½ K
2. Het Houten Paard 2    7  10  35  P      2. Gouda Bloemendaal 1   7   9  35½ P      2. Primus Inter Pares 1  7  12  34  P
3. R.E.T. 1              7   9  30  P      3. Schoonhoven 2         7   9  30  P      3. Hillegersberg 2       7  11  38  P
4. H.V.O. 4              7   9  27½        4. Ortec-C.S.V. 7        7   9  29         4. H.V.O. 3              7   7  28½
5. De Pionier 4          7   5  29         5. Nieuwerkerk a/d IJ. 5 7   6  24½        5. Shell 2               7   6  26½
6. Ashtapada 2           7   4  23½        6. Moerkapelle 3         7   5  23½        6. Groenoord 5           7   4  20
7. Numansdorp 2          7   4  22         7. Lekkerkerk 1 (-2)     7   4  25½        7. Maassluis 2           7   4  19½
8. Spijkenisse 6         7   1  17½        8. De IJssel 3           7   0  14         8. HZP Schiedam 4        7   0  16

Vierde klasse D                            Vierde klasse E                            Vierde klasse F
1. Charlois Europoort 6  6   9  28½ K      1. Sliedrecht 4          6  11  31  K      1. Groothoofd 6          6  12  36½ K
2. Spijkenisse 5         6   8  26½ P      2. Schiebroek/W.Regina 5 6  10  35  P      2. Rock 3                6   9  29  P
3. HZP Schiedam 3        6   7  26         3. Hillegersberg 3       6   7  26½        3. Alblasserdam 2        6   7  27  P
4. Ortec-C.S.V. 6        6   6  24½        4. Rock 4                6   7  22½        4. Dordrecht 6           6   5  22½
5. Onesimus 4            6   6  24         5. Lombardijen 3         6   4  18½        5. Eeuwig Schaak 3       6   5  19½
6. W.S.V. 4              6   3  21         6. Parsifal 2            6   3  21         6. Papendrecht 3         6   4  20
7. Schiebroek/W.Regina 6 6   3  17½        7. IJsselmonde 3         6   0  13½        7. Sliedrecht 5          6   0  13½
                                              Overschie 6 teruggetrokken

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1991/1992
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Ortec-C.S.V. 2        7  11  34½ K      1. Volmac Rotterdam 4    7  12  34  K      1. NRSG W. Steinitz 1    7  12  31  K
2. Hillegersberg 1       7   9  32         2. Shah Mata 1           7   8  30½        2. Messemaker 1          7  11  32½
3. H.V.O. 1              7   8  29½        3. Charlois Europoort 3  7   8  30½        3. S.O.'81 2             7   8  30
4. RSR Ivoren Toren 1    7   8  29½        4. Parsifal 1            7   8  28½        4. Volmac Rotterdam 5    7   7  29
5. Krimpen a/d IJssel 2  7   6  28         5. Zwijndrecht 1         7   8  27         5. HZP Schiedam 1        7   7  28
6. Moerkapelle 1         7   6  25½        6. Sliedrecht 1          7   6  26         6. Schiebroek/W.Regina 1 7   5  27½
7. Barendrecht 1         7   4  23½ D      7. Schiebroek/W.Regina 2 7   4  24  D      7. De IJssel 1           7   4  25½ D
8. Spijkenisse 2         7   4  21½ D      8. De Zwarte Pion 1      7   2  23½ D      8. Shell 1               7   2  20½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Onesimus 1            7  12  36  K      1. Overschie 2           7  14  41½ K      1. Rokado 1              7  12  32½ K
2. Krimpen a/d IJssel 3  7  10  32½        2. Reeuwijk 1            7  11  33         2. Dordrecht 2           7  10  34
3. Overschie 3           7  10  30         3. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7  10  33         3. Spijkenisse 3         7   9  31
4. Messemaker 2          7   8  28         4. S.O.'81 3             7   7  30         4. Ortec-C.S.V. 4        7   7  28
5. Groenoord 2           7   7  27½        5. H.V.O. 2              7   7  28         5. De Penning 1          7   6  27
6. HZP Schiedam 2        7   5  27½        6. Ortec-C.S.V. 3        7   5  26½        6. Rock 1                7   5  27
7. E.B.S.V. 1 (-2)       7   1  23  D      7. Berkel 1              7   2  19½ D      7. Charlois Europoort 5  7   5  23  D
8. Maassluis 1           7   1  19½ D      8. Krimpen a/d IJssel 4  7   0  12½ D      8. Het Houten Paard 1    7   2  20½ D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Charlois Europoort 4  7  13  33½ K      1. De Pionier 1          7  12  36½ K      1. Reeuwijk 2            6  12  34  K
2. Groothoofd 2          7  12  34½        2. Oostflakkee 1         7  12  35½        2. Schiebroek/W.Regina 4 6   6  28
3. NRSG W. Steinitz 2    7  10  33         3. Beijerland 1          7   9  32         3. S.O.'81 4             6   6  24
4. IJsselmonde 1         7   5  27         4. 't Springende Peert 1 7   8  32         4. Gouda Bloemendaal 1   6   5  22½
5. Zwijndrecht 2         7   5  26         5. Numansdorp 1          7   4  25         5. NRSG W. Steinitz 4    6   5  20
6. Lombardijen 1         7   5  24½        6. De Zwarte Pion 2      7   4  23½        6. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 6   4  20½
7. Dordrecht 3           7   5  24  D      7. Stellendam 1          7   4  22  D      7. Moerkapelle 2         6   0  19  D
8. Rock 2                7   1  21½ D      8. Het Houten Paard 2    7   3  17½ D         Schoonhoven 2 na 3e ronde teruggetrokken

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Schiebroek/W.Regina 3 6  12  31½ K      1. Alblasserdam 1        7  14  39  K      1. Barendrecht 2         7  12  36  K
2. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 6  10  30½        2. Primus Inter Pares 1  7  12  37         2. Groothoofd 3          7  11  36
3. Spijkenisse 4         6   6  26½        3. RSR Ivoren Toren 2    7   7  34         3. Papendrecht 2         7  10  36½
4. Ortec-C.S.V. 5        6   6  26         4. Ashtapada 1           7   7  30½        4. Sliedrecht 4          7   8  30
5. De IJssel 2           6   6  24         5. Onesimus 3            7   7  27½        5. Alblasserdam 2        7   4  21
6. Groenoord 4           6   2  16½        6. Hillegersberg 3       7   5  21         6. Eeuwig Schaak 2       7   4  20
7. Reeuwijk 3            6   0  13  D      7. Lombardijen 2         7   4  22  D      7. Zwijndrecht 4         7   4  19  D
   Wester Toren 1 na 1e ronde teruggetr.   8. Charlois Europoort 6  7   0  13  D      8. Dordrecht 4           7   3  25½ D

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. Sliedrecht 3          7  14  42½ K      1. Hillegersberg 2       7  12  34  K      1. Onesimus 2            7  14  36½ K
2. Zwijndrecht 3         7  11  34½        2. Groenoord 3           7  10  30½        2. W.S.V. 1              7  12  38½
3. Shah Mata 2           7  10  30         3. Overschie 4           7   8  31½        3. Unilever 1            7   9  31
4. Eeuwig Schaak 1       7   8  33         4. Volmac Rotterdam 6    7   7  30         4. RSR Ivoren Toren 3    7   8  34½
5. Groothoofd 4          7   6  26½        5. Schiebroek/W.Regina 5 7   6  28         5. Caballo Blanco 1      7   5  21½
6. Dordrecht 5           7   4  23         6. NRSG W. Steinitz 3    7   6  25½        6. Rock 3                7   4  20½
7. R.E.T. 1 (-2)         7   1  17½ D      7. Schoonhoven 1         7   5  27½ D      7. Shah Mata 3           7   2  20½ D
8. Papendrecht 2 (-2)    7  -2  17  D      8. S.O.'81 5             7   2  17  D      8. Spijkenisse 5         7   2  20  D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. Ortec-C.S.V. 6        6  12  39½ K      1. HZP Schiedam 3        6  12  33½ K      1. E.B.S.V. 2            6  12  33½ K
2. Shell 2               6   7  24½ P      2. Messemaker 3          6  10  29  P      2. W.S.V. 3              6   9  30  P
3. Overschie 5           6   6  22½        3. Lekkerkerk 1          6   7  26  P      3. Onesimus 4            6   5  23
4. Parsifal 2 (-2)       6   5  26½        4. H.V.O. 4              6   5  22½        4. Groenoord 5           6   5  22½
5. Barendrecht 3 (-2)    6   4  20½        5. Krimpen a/d IJssel 5  6   4  21½        5. HZP Schiedam 4        6   5  22
6. S.O.'81 6             6   2  18½        6. W.S.V. 4              6   4  17         6. De IJssel 3           6   4  23½
7. Moerkapelle 3         6   2  16         7. Maassluis 2           6   0  18½        7. Ortec-C.S.V. 7        6   2  13½

Vierde klasse D                            Vierde klasse E                            Vierde klasse F
1. H.V.O. 3              6  11  35  K      1. De Willige Dame 1     6  12  34  K      1. De Pionier 2          6   8  28  K
2. Nieuwerkerk a/d IJ. 4 6   9  33½ P      2. IJsselmonde 2         6  10  29  P      2. Ontspanning 1         6   8  27½ P
3. W.S.V. 2              6   9  30½ P      3. De Pionier 3          6   8  26  P      3. Ashtapada 2           6   8  23  P
4. Lombardijen 3         6   6  18½        4. Dordrecht 6           6   5  25½        4. Spijkenisse 6         6   4  16
5. Rock 4                6   4  20         5. Eeuwig Schaak 3       6   5  24½        5. Oostflakkee 2         6   2  14½
6. Schiebroek/W.Regina 6 6   2  18½        6. Papendrecht 3         6   2  17         6. Numansdorp 2          6   0  11
7. De Pionier 4          6   1  12         7. Sliedrecht 5          6   0  12

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1992/1993
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Hillegersberg 1       7  11  31  K      1. Rokado 1              7  13  39  K      1. Messemaker 1          7  13  35  K
2. H.V.O. 1              7   9  29         2. Parsifal 1            7  13  32         2. Overschie 2           7  10  31
3. Moerkapelle 1         7   7  33         3. Shah Mata 1           7   9  31         3. Schiebroek/W.Regina 1 7   9  32
4. RSR Ivoren Toren 1    7   7  30         4. Sliedrecht 2          7   8  29         4. Spijkenisse 2         7   6  29
5. Krimpen a/d IJssel 2  7   7  27         5. Charlois Europoort 4  7   6  25½        5. HZP Schiedam 1        7   6  28½
6. Volmac Rotterdam 4    7   6  27         6. Zwijndrecht 1         7   4  25         6. S.O.'81 2             7   6  27
7. Charlois Europoort 2  7   5  21½ D      7. Volmac Rotterdam 5    7   3  25  D      7. Charlois Europoort 3  7   6  24  D
8. NRSG W. Steinitz 1    7   4  25½ D      8. Barendrecht 1         7   0  17½ D      8. Onesimus 1            7   0  17½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Spijkenisse 3         7  12  39½ K      1. Overschie 3           7  10  34½ K      1. Dordrecht 2           7  10  34  K
2. IJsselmonde 1         7  12  33½        2. Schiebroek/W.Regina 2 7   9  31½        2. Alblasserdam 1        7  10  25½
3. De Pionier 1          7   9  34         3. Synergo Reeuwijk 2    7   9  29½        3. Groothoofd 2          7   9  34
4. Lombardijen 1         7   8  29½        4. Krimpen a/d IJssel 3  7   8  29         4. NRSG W. Steinitz 2    7   8  29½
5. De Penning 1          7   8  29         5. Groenoord 2           7   5  27½        5. H.V.O. 2              7   6  27
6. De Zwarte Pion 1      7   5  27½        6. Ortec-C.S.V. 4        7   5  26½        6. Shell 1               7   5  25
7. Rock 1                7   2  23  D      7. Hillegersberg 2       7   5  24½ D      7. Zwijndrecht 2         7   4  25½ D
8. Barendrecht 2 (-2)    7  -2   8  D      8. HZP Schiedam 2        7   5  21  D      8. Sliedrecht 3          7   4  23½ D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Ortec-C.S.V. 3        7  13  38  K      1. W.S.V. 1              7  13  43  K      1. Primus Inter Pares 1  7  13  40  K
2. De IJssel 1           7  11  34         2. E.B.S.V. 1            7  13  42         2. RSR Ivoren Toren 2    7  13  39½
3. Synergo Reeuwijk 1    7   9  36         3. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7  10  32½        3. Maassluis 1           7   8  30
4. Schiebroek/W.Regina 3 7   9  31         4. Schiebroek/W.Regina 4 7   7  26½        4. W.S.V. 2              7   7  28½
5. S.O.'81 3             7   6  25         5. Rock 3                7   7  24½        5. Groenoord 4           7   6  21½
6. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   4  23         6. S.O.'81 4             7   3  22½        6. Overschie 4           7   5  24½
7. Messemaker 2          7   4  22  D      7. H.V.O. 3              7   3  17½        7. HZP Schiedam 3        7   4  23
8. Onesimus 2 (-2)       7  -2  15  D      8. Messemaker 3          7   0  15½ D      8. Hillegersberg 3       7   0  17  D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Ortec-C.S.V. 6        6  10  30½ K      1. Dordrecht 3           7  14  44½ K      1. Krimpen a/d IJssel 4  7  13  37  K
2. Groenoord 3           6  10  29½        2. Zwijndrecht 3         7   9  33         2. Ortec-C.S.V. 5        7   9  31½
3. RSR Ivoren Toren 3    6   8  27½        3. Groothoofd 3          7   9  28         3. Schiebroek/W.Regina 5 7   9  30
4. Unilever 1            6   6  28         4. Sliedrecht 4          7   7  25         4. De IJssel 2           7   7  29
5. Berkel 1              6   6  27½        5. Eeuwig Schaak 2       7   6  22½        5. Nieuwerkerk a/d IJ. 4 7   6  27½
6. Shell 2               6   2  13         6. Ashtapada 2           7   5  25½        6. NRSG W. Steinitz 4    7   5  23
7. Charlois Europoort 5  6   0  12         7. IJsselmonde 2         7   4  24         7. Onesimus 3            7   4  22½
   Caballo Blanco 1 teruggetrokken         8. Alblasserdam 2 (-2)   7   0  21½ D      8. Lekkerkerk 1          7   3  23½ D

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. Ashtapada 1           7  14  39  K      1. Het Houten Paard 1    7  12  41  K      1. Shah Mata 2           7  14  37  K
2. Eeuwig Schaak 1       7  11  34         2. 't Springende Peert 1 7  12  35         2. Papendrecht 1         7  12  32½
3. NRSG W. Steinitz 3    7   8  28         3. Oostflakkee 1         7  10  31         3. Dordrecht 4           7   9  31
4. W.S.V. 3              7   7  31         4. Spijkenisse 4         7   8  32½        4. Rock 2                7   6  26½
5. Gouda Bloemendaal 1   7   7  25         5. Numansdorp 1          7   6  25½        5. De Willige Dame 1     7   5  28
6. Volmac Rotterdam 6    7   6  27         6. De Zwarte Pion 2      7   4  22½        6. De Pionier 2          7   5  26½
7. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 7   2  21½        7. Ontspanning 1         7   2  19         7. Beijerland 1          7   3  25½
8. E.B.S.V. 2            7   1  18½ D      8. De Pionier 3          7   2  17½ D      8. Groothoofd 4          7   2  17  D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. Dordrecht 6           6  11  32  K      1. Lombardijen 2         6  11  34½ K      1. Spijkenisse 5         6  12  40  K
2. De Willige Dame 2     6   9  27         2. Westmaas 1            6  11  30  P      2. Stellendam 1          6   9  30½ P
3. Papendrecht 2         6   8  27½        3. Dordrecht 5           6   8  31         3. De Penning 2          6   8  27
4. Zwijndrecht 4         6   7  24½        4. R.E.T. 1              6   5  20½        4. 't Springende Peert 2 6   7  26½
5. Eeuwig Schaak 3       6   4  21½        5. S.O.'81 5             6   4  22½        5. Oostflakkee 2         6   4  17½
6. Mobiplan H.I.A. 1     6   2  19½        6. Spijkenisse 7         6   2  15½        6. Numansdorp 2          6   2  15
7. Sliedrecht 5          6   1  16         7. Shah Mata 4           6   1  14         7. De Pionier 4          6   0  11½

Vierde klasse D                            Vierde klasse E                            Vierde klasse F
1. Shah Mata 3           6  10  29½ K      1. Moerkapelle 2         6  12  34  K      1. Overschie 6           6  10  32½ K
2. Krimpen a/d IJssel 5  6   9  27         2. Schoonhoven 1         6   8  29½        2. Parsifal 2            6   9  28½
3. Onesimus 4            6   8  26½        3. W.S.V. 4              6   6  22½        3. Spijkenisse 8         6   6  24½
4. HZP Schiedam 4        6   5  22½        4. De IJssel 3           6   5  24         4. IJsselmonde 3         6   5  25½
5. Spijkenisse 6         6   4  20½        5. Groenoord 5           6   3  23½        5. Ortec-C.S.V. 7        6   4  21
6. Lombardijen 3         6   3  22         6. Overschie 5 (-2)      6   3  19½        6. Moerkapelle 3         6   4  19
7. Maassluis 2           6   3  20         7. Ortec-C.S.V. 8        6   3  15         7. S.O.'81 6             6   4  17

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1993/1994
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Messemaker 1847 1     7  11  34  K      1. Overschie 2           7  11  34  K      1. Schiebroek/W.Regina 1 7  11  36½ K
2. Moerkapelle 1         7  11  32         2. Shah Mata 1           7  10  33         2. NRSG W. Steinitz 1    7  10  35½
3. RSR Ivoren Toren 1    7  10  33½        3. Sliedrecht 2          7   9  31         3. S.O.'81 2             7  10  34
4. Cap Volmac R'dam 4    7   7  28         4. Zwijndrecht 1         7   7  28         4. Spijkenisse 2         7   9  30
5. Groothoofd 1          7   6  26½        5. Parsifal 1            7   6  27½        5. Ortec-C.S.V. 3        7   7  28
6. Rokado 1              7   6  25         6. Dordrecht 2           7   6  25½        6. HZP Schiedam 1        7   6  25½
7. Krimpen a/d IJssel 2  7   4  26  D      7. Charlois Europoort 2  7   5  26  D      7. Charlois Europoort 3  7   3  17  D
8. H.V.O. 1              7   1  19  D      8. Spijkenisse 3         7   2  19  D      8. Overschie 3           7   0  17½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. De Zwarte Pion 1      7  12  32  K      1. Reeuwijk 1            7  13  37½ K      1. Cap Volmac R'dam 5    7  12  36½ K
2. Ashtapada 1           7  11  33½        2. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7  10  33         2. Dordrecht 3           7  12  36½
3. De Pionier 1          7   9  32½        3. Schiebroek/W.Regina 3 7  10  29         3. Alblasserdam 1        7  10  33½
4. De Penning 1          7   9  31         4. De IJssel 1           7   6  32         4. Lombardijen 1         7   7  29
5. Het Houten Paard 1    7   5  26½        5. W.S.V. 1              7   6  29         5. Shah Mata 2           7   5  24
6. IJsselmonde 1         7   4  26         6. Charlois Europoort 4  7   6  24         6. Groothoofd 2          7   5  22
7. Barendrecht 1         7   3  21½ D      7. Ortec-C.S.V. 5        7   5  19½ D      7. Shell 1               7   4  23½ D
8. NRSG W. Steinitz 2    7   3  21  D      8. Krimpen a/d IJssel 3  7   0  20  D      8. H.V.O. 2              7   1  19  D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Groenoord 2           7  13  37  K      1. Overschie 4           7  12  33  K      1. 't Springende Peert 1 7  12  37½ K
2. Schiebroek/W.Regina 2 7  12  35½        2. Groenoord 3           7  10  32½        2. Beijerland 1          7  10  33
3. Primus Inter Pares 1  7   8  31½        3. HZP Schiedam 2        7   9  34         3. Zwijndrecht 2         7  10  32½
4. S.O.'81 3             7   7  28         4. Maassluis 1           7   9  32         4. Dordrecht 5           7   8  31½
5. Ortec-C.S.V. 4        7   5  26½        5. RSR Ivoren Toren 3    7   7  24½        5. Eeuwig Schaak 1       7   7  27½
6. Reeuwijk 2            7   4  23½        6. Onesimus 3            7   4  26½        6. Numansdorp 1          7   6  25½
7. Krimpen a/d IJssel 4  7   4  17½ D      7. H.V.O. 3              7   3  20½        7. Westmaas 1            7   2  19½
8. Onesimus 1            7   3  24½ D      8. Shell 2               7   2  21  D      8. Sliedrecht 4          7   1  17  D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Dordrecht 4           7  12  34  K      1. Oostflakkee 1         7  13  36½ K      1. Schiebroek/W.Regina 4 7  14  37  K
2. Papendrecht 1         7  12  33         2. Stellendam 1          7  10  33         2. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7  11  36½
3. Sliedrecht 3          7  10  35         3. De Zwarte Pion 2      7  10  30½        3. De IJssel 2           7  10  33
4. De Willige Dame 1     7   7  34         4. Ontspanning 1         7   8  30½        4. W.S.V. 2              7   8  30
5. Zwijndrecht 3         7   7  32         5. De Pionier 2          7   6  27         5. Onesimus 2            7   7  31½
6. Lombardijen 2         7   4  20½        6. Spijkenisse 5         7   5  28         6. Groenoord 4           7   2  19½
7. Groothoofd 3          7   3  20½        7. Ashtapada 2           7   2  20         7. Overschie 5           7   2  19
8. Rock 3                7   1  15  D      8. Barendrecht 2         7   2  18½ D      8. HZP Schiedam 3        7   2  17½ D

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. Unilever 1            6   8  27  K      1. E.B.S.V. 1            7  13  40½ K      1. RSR Ivoren Toren 2    7  14  42  K
2. Spijkenisse 4         6   8  27         2. Messemaker 1847 2     7  12  38½        2. Ortec-C.S.V. 6        7  11  32
3. Rock 1                6   7  26         3. Berkel 1              7   7  32         3. Hillegersberg 2       7  10  34½
4. Cap Volmac R'dam 6    6   7  24         4. Moerkapelle 2         7   7  28½        4. Messemaker 1847 3     7   9  33
5. NRSG W. Steinitz 4    6   5  19½        5. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 7   5  23         5. IJsselmonde 2         7   5  26½
6. Shah Mata 3           6   4  23½        6. W.S.V. 3              7   5  21         6. NRSG W. Steinitz 3    7   4  23½
7. Eeuwig Schaak 2       6   3  21         7. Schiebroek/W.Regina 5 7   4  23½        7. Rock 2                7   3  23
   Charlois Eur. 5 na 4e ronde teruggetr.  8. S.O.'81 4             7   3  17  D      8. Nieuwerkerk 4 (-2)    7  -2   9½ D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. De Weerlegging 1      6  12  37  K      1. Dordrecht 6           6  11  36  K      1. De Penning 2          6  11  31  K
2. Spijkenisse 6         6   7  27½        2. Papendrecht 2         6   9  29         2. Shah Mata 4           6   8  27½
3. S.O.'81 5             6   6  25½        3. Zwijndrecht 4         6   7  28½        3. De Pionier 3          6   8  27
4. Krimpen a/d IJssel 6  6   6  22         4. De Willige Dame 2     6   6  23         4. Papendrecht 3         6   6  19
5. Parsifal 2            6   5  22½        5. Mobiplan H.I.A. 1     6   5  24½        5. Dordrecht 7           6   5  24½
6. Ortec-C.S.V. 7        6   4  20         6. Alblasserdam 2 (-2)   6   1  14         6. Oostflakkee 2         6   2  20
7. Moerkapelle 3         6   2  13½        7. Sliedrecht 5          6   1  13         7. Spijkenisse 7         6   2  19

Vierde klasse D                            Vierde klasse E                            Vierde klasse F
1. Messemaker 1847 4     5  10  29½ K      1. Lombardijen 3         6  10  31½ K      1. Schoonhoven 1         7  12  36½ K
2. E.B.S.V. 2            5   7  28  P      2. R.E.T. 1              6  10  31½ P      2. Lekkerkerk 1          7  10  29
3. W.S.V. 4              5   7  21½        3. 't Springende Peert 2 6   9  33         3. Hillegersberg 3       7  10  28½
4. Shah Mata 5 (-2)      5   2  17         4. Caballo Blanco 1      6   7  25         4. Messemaker 1847 5     7   6  29
5. Maassluis 2           5   2  11         5. Eeuwig Schaak 3       6   4  20         5. Groenoord 5           7   6  28½
6. Krimpen a/d IJssel 7  5   0  13         6. Numansdorp 2          6   2  17½        6. De IJssel 3           7   4  24½
   HZP Schiedam 4 na 3e ronde teruggetr.   7. Shah Mata 6           6   0   9½        7. Krimpen a/d IJ 5 (-2) 7   3  27
                                                                                      8. Primus Inter Pares 2  7   3  21

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1994/1995
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Hillegersberg 1       7  13  36  K      1. Shah Mata 1           7  12  39  K      1. NRSG W. Steinitz 1    7  13  36½ K
2. RSR Ivoren Toren 1    7  10  34½        2. Parsifal 1            7  10  32½        2. De Zwarte Pion 1      7  11  31½
3. Overschie 2           7   9  29½        3. Groenoord 2           7   8  28         3. Dordrecht 2           7  10  29
4. Moerkapelle 1         7   8  31         4. Reeuwijk 1            7   7  29         4. Krimpen a/d IJssel 2  7   7  28½
5. Schiebroek/W.Regina 1 7   8  29½        5. H.V.O. 1              7   7  23½        5. Sliedrecht 2          7   7  28½
6. Cap Volmac R'dam 4    7   3  23         6. S.O.'81 2             7   6  27         6. Zwijndrecht 1         7   4  26
7. Groothoofd 1          7   3  20  D      7. Ortec-C.S.V. 3        7   5  25½ D      7. Cap Volmac R'dam 5    7   4  24½ D
8. Rokado 1              7   2  20½ D      8. HZP Schiedam 1        7   1  19½ D      8. Spijkenisse 2         7   0  19½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Charlois Europoort 2  7  12  40½ K      1. Alblasserdam 1        7  10  32  K      1. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7  13  39  K
2. Shah Mata 2           7  11  35         2. IJsselmonde 1         7  10  29         2. W.S.V. 1              7  10  32
3. Dordrecht 3           7  11  34½        3. Schiebroek/W.Regina 3 7   9  33         3. E.B.S.V. 1            7  10  32
4. Ortec-C.S.V. 4        7   7  28½        4. Lombardijen 1         7   8  29½        4. De IJssel 1           7   7  27
5. Primus Inter Pares 1  7   7  27         5. Groothoofd 2          7   8  29½        5. Schiebroek/W.Regina 2 7   6  29
6. Schiebroek/W.Regina 4 7   6  23½        6. Dordrecht 4           7   6  23½        6. RSR Ivoren Toren 2    7   6  27
7. Overschie 4           7   2  22  D      7. Charlois Eur. 3 (-2)  7   2  22  D      7. Overschie 3           7   4  26½ D
8. S.O.'81 3             7   0  13  D      8. Unilever 1            7   2  21½ D      8. Reeuwijk 2            7   0  11½ D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. De Penning 1          6  10  31  K      1. Sliedrecht 3          7  13  38½ K      1. Shell 1               7  14  43½ K
2. Het Houten Paard 1    6  10  28½        2. Papendrecht 1         7  11  32½        2. Hillegersberg 2       7  12  37½
3. De Pionier 1          6   8  25½        3. Eeuwig Schaak 1       7  10  34         3. Messemaker 1847 4     7   8  30½
4. Ashtapada 1           6   6  26½        4. NRSG W. Steinitz 2    7   9  32         4. Overschie 5           7   6  24½
5. 't Springende Peert 1 6   5  23         5. De Willige Dame 1     7   5  25         5. Groenoord 4           7   6  23½
6. Spijkenisse 3         6   2  19         6. Rock 2                7   4  18         6. H.V.O. 3              7   4  21
7. Charlois Europoort 4  6   1  14½ D      7. Dordrecht 6           7   3  21         7. Schiebroek/W.Regina 5 7   3  24
   Oostflakkee 1 na 3e ronde teruggetr.    8. Zwijndrecht 3         7   1  23  D      8. Onesimus 3            7   3  19½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. De Weerlegging 1      7  14  45½ K      1. Onesimus 1            7  12  39  K      1. Rock 1                7  12  37½ K
2. Beijerland 1          7  11  29½        2. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7  12  36         2. Shah Mata 3           7  10  30½
3. Dordrecht 5           7   9  31½        3. W.S.V. 2              7   8  32         3. Eeuwig Schaak 2       7   7  30
4. Zwijndrecht 2         7   8  32         4. Krimpen a/d IJssel 3  7   8  31½        4. Lombardijen 2         7   7  29½
5. Numansdorp 1          7   5  26         5. De IJssel 2           7   6  28½        5. Spijkenisse 4         7   7  29
6. Lombardijen 3         7   4  20         6. Cap Volmac R'dam 6    7   6  25         6. R.E.T. 1              7   6  26
7. Groothoofd 3          7   3  22         7. Ortec-C.S.V. 6        7   4  17½        7. NRSG W. Steinitz 3    7   4  25½
8. Westmaas 1            7   2  17½ D      8. RSR Ivoren Toren 3    7   0  14½ D      8. IJsselmonde 2         7   3  16  D

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. Messemaker 1847 3     7  13  38½ K      1. De Pionier 2          7  13  36½ K      1. Messemaker 1847 2     7  14  46  K
2. Onesimus 2            7  10  32½        2. Barendrecht 1         7  11  34         2. Schoonhoven 1         7  10  33½
3. Maassluis 1           7   8  32         3. De Zwarte Pion 2      7   7  32         3. Ortec-C.S.V. 5        7   8  29½
4. HZP Schiedam 2        7   8  31         4. Ontspanning 1         7   7  27½        4. Berkel 1              7   8  29
5. Groenoord 3           7   8  28½        5. Stellendam 1          7   7  27         5. Krimpen a/d IJssel 4  7   8  25
6. H.V.O. 2              7   5  28½        6. Spijkenisse 5         7   6  27½        6. Moerkapelle 2         7   4  23½
7. E.B.S.V. 2            7   2  16½        7. De Penning 2          7   5  25½        7. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 7   4  20½
8. NRSG W. Steinitz 4    7   2  16½ D      8. Ashtapada 2           7   0  14  D      8. W.S.V. 3              7   0  17  D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. Spijkenisse 6         5   8  24  K      1. Caballo Blanco 1      6  11  32½ K      1. De Willige Dame 2     5   9  28  K
2. Zwijndrecht 4         5   8  23½        2. S.O.'81 4             6   9  28½        2. Sliedrecht 4          5   8  25  P
3. Shell 2               5   6  20½        3. Groenoord 5           6   8  26         3. De IJssel 3           5   4  16½
4. S.O.'81 5             5   5  22½        4. HZP Schiedam 3        6   6  25½        4. Papendrecht 2         5   3  20
5. Ortec-C.S.V. 7        5   3  19         5. Maassluis 2           6   5  21½        5. Parsifal 2            5   3  17½
6. Charlois Europoort 5  5   0  10½        6. W.S.V. 5              6   2  18         6. Dordrecht 7           5   3  13
   Moerkapelle 3 na 4e ronde teruggetr.    7. Primus Inter Pares 2  6   1  15            Alblasserdam 2 na 2e ronde teruggetr.

Vierde klasse D                            Vierde klasse E                            Vierde klasse F
1. W.S.V. 4              6   9  30  K      1. Hendrik-Ido-Ambacht 1 6  12  33  K      1. Beijerland 2          6  10  29  K
2. Nieuwerkerk a/d IJ. 4 6   8  26½        2. Krimpen a/d IJssel 5  6  10  28½        2. De Pionier 3          6   9  29½ P
3. Messemaker 1847 5     6   8  26½        3. Shah Mata 4           6   6  26         3. De Zwarte Pion 3      6   8  29½
4. Schoonhoven 2         6   7  29         4. Sliedrecht 5          6   5  17½        4. 't Springende Peert 2 6   7  24
5. Hillegersberg 3       6   6  22½        5. Papendrecht 3         6   4  24         5. Numansdorp 2          6   6  23
6. Krimpen a/d IJssel 6  6   3  16½        6. Lombardijen 4         6   3  19½        6. Ontspanning 2         6   2  19
7. Lekkerkerk 1          6   1  17         7. Eeuwig Schaak 3       6   2  19½        7. Barendrecht 2 (-2)    6  -2  14

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1995/1996
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. RSR Ivoren Toren 1    7  12  37½ K      1. Groothoofd 1          7  13  37½ K      1. Parsifal 1            7  13  38  K
2. Spijkenisse 1         7  12  36         2. Dordrecht 2           7  10  34         2. De Zwarte Pion 1      7   8  31½
3. Overschie 2           7   8  26½        3. Reeuwijk 1            7   8  29½        3. Charlois Europoort 2  7   7  29½
4. Moerkapelle 1         7   6  26½        4. Krimpen a/d IJssel 2  7   7  27         4. Groenoord 2           7   7  27½
5. Schiebroek/W.Regina 1 7   6  25         5. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   6  28         5. De Penning 1          7   7  26
6. Shah Mata 1           7   5  27         6. Sliedrecht 2          7   6  24½        6. Rokado 1              7   6  24½
7. NRSG W. Steinitz 1    7   4  25½ D      7. Zwijndrecht 1         7   5  26  D      7. H.V.O. 1              7   5  26  D
8. Rotterdam 4           7   3  20  D      8. Alblasserdam 1        7   1  17½ D      8. S.O.'81 2             7   3  21  D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. W.S.V. 1              7  11  32½ K      1. Spijkenisse 2         7  13  33½ K      1. De Weerlegging 1      7  13  35½ K
2. RSR Ivoren Toren 2    7  10  35         2. Messemaker 1847 2     7  12  37         2. Dordrecht 3           7  11  33½
3. Ortec-C.S.V. 3        7  10  33½        3. Dordrecht 4           7   7  28½        3. Ortec-C.S.V. 4        7  10  32
4. Schiebroek/W.Regina 2 7   9  31½        4. Lombardijen 1         7   7  28         4. Primus Inter Pares 1  7   7  26½
5. Onesimus 1            7   7  28½        5. Schiebroek/W.Regina 3 7   6  28½        5. HZP Schiedam 1        7   6  28
6. Messemaker 1847 3     7   4  22½        6. Sliedrecht 3          7   5  24         6. Ashtapada 1           7   5  24½
7. E.B.S.V. 1            7   3  20  D      7. IJsselmonde 1         7   3  22½ D      7. Schiebroek/W.Regina 4 7   3  22  D
8. De IJssel 1           7   2  20½ D      8. Groothoofd 2          7   3  22  D      8. De Pionier 2          7   1  22  D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Shell 1               7  11  32½ K      1. Maassluis 1           7  12  38½ K      1. Caballo Blanco 1      7  13  35½ K
2. Rotterdam 5           7  10  30½        2. Barendrecht 1         7  10  30½        2. S.O.'81 3             7  10  33
3. De Pionier 1          7   9  33½        3. Onesimus 2            7  10  30½        3. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 7  10  29
4. Shah Mata 2           7   7  30         4. Beijerland 1          7   8  30½        4. Overschie 4           7   9  29½
5. Het Houten Paard 1    7   6  27         5. HZP Schiedam 2        7   6  30½        5. W.S.V. 2              7   6  29
6. Rock 1                7   5  24         6. Spijkenisse 5         7   5  22         6. Messemaker 1847 4     7   6  26½
7. Spijkenisse 3         7   4  24  D      7. Overschie 5           7   3  22½        7. De IJssel 2           7   2  21
8. 't Springende Peert 1 7   4  22½ D      8. De Pionier 3          7   2  19  D      8. E.B.S.V. 2            7   0  20½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. NRSG W. Steinitz 2    7  13  40½ K      1. Krimpen a/d IJssel 3  7  11  29  K      1. Hillegersberg 2       7  14  39½ K
2. Dordrecht 5           7  10  34½        2. Overschie 3           7  10  33½        2. Groenoord 3           7  11  34
3. Moerkapelle 2         7   9  29         3. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7   9  31½        3. Spijkenisse 4         7   7  30
4. H.V.O. 2              7   7  28½        4. Schoonhoven 1         7   8  32         4. Charlois Europoort 3  7   6  26
5. Krimpen a/d IJssel 5  7   7  24½        5. Rotterdam 6 (-2)      7   7  26         5. Lombardijen 2         7   6  25½
6. Groenoord 4           7   5  24½        6. Ortec-C.S.V. 5        7   4  26½        6. Hendrik-Ido-Ambacht 1 7   5  28
7. Schiebroek/W.Regina 5 7   4  21½        7. W.S.V. 3              7   3  24         7. H.V.O. 3              7   5  22½
8. Ortec-C.S.V. 6        7   1  21  D      8. Reeuwijk 2            7   2  21½ D      8. Berkel 1              7   2  18½ D

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. De Zwarte Pion 2      7  12  38½ K      1. NRSG W. Steinitz 3    7  12  39½ K      1. De Willige Dame 1     7  12  44½ K
2. Stellendam 1          7  10  29½        2. Shah Mata 3           7  12  34½        2. Zwijndrecht 2         7  12  35
3. Ontspanning 1         7   8  32½        3. Papendrecht 1         7  11  37½        3. Dordrecht 6           7  10  30
4. Numansdorp 1          7   8  32         4. Eeuwig Schaak 1       7   6  31         4. Unilever 1            7   8  28
5. De Penning 2          7   8  29         5. De Willige Dame 2     7   6  25         5. Krimpen a/d IJ 4 (-2) 7   4  28
6. Zwijndrecht 3         7   6  27         6. Rock 2                7   4  19½        6. Sliedrecht 4          7   4  23½
7. Beijerland 2          7   4  20½        7. R.E.T. 1              7   3  21         7. Eeuwig Schaak 2       7   4  19½
8. Spijkenisse 6         7   0  15  D      8. S.O.'81 4             7   2  16  D      8. Groothoofd 3          7   0  15½ D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. Messemaker 1847 5     7  13  38  K      1. De Zwarte Pion 3      7  13  34½ K      1. Onesimus 3            7  12  37½ K
2. W.S.V. 4              7  11  32½ P      2. Groenoord 5           7  10  31½        2. Schoonhoven 2         7  11  36½ P
3. Hillegersberg 3       7   9  32         3. Westmaas 1 (-2)       7   8  33½        3. Shah Mata 4           7  11  35
4. Maassluis 2           7   7  25½        4. 't Springende Peert 2 7   7  31         4. NRSG W. Steinitz 5    7   9  32½
5. HZP Schiedam 3        7   6  29         5. Ontspanning 2         7   6  31         5. W.S.V. 5              7   5  24
6. Nieuwerkerk a/d IJ. 4 7   5  25½        6. Ashtapada 2 (-2)      7   4  23         6. Papendrecht 3         7   4  18½
7. Barendrecht 2         7   4  25         7. Numansdorp 2 (-2)     7   2  24½        7. Messemaker 1847 6     7   2  21½
8. De IJssel 3           7   1  16½        8. Dordrecht 7           7   0  15         8. Krimpen a/d IJssel 6  7   2  18½

Vierde klasse D                            Vierde klasse E
1. NRSG W. Steinitz 4    7  13  37½ K      1. Zwijndrecht 4         7  12  37  K
2. Parsifal 2            7  10  35         2. RSR Ivoren Toren 3    7  11  41  P
3. Papendrecht 2         7   9  30½        3. S.O.'81 5             7  11  32
4. IJsselmonde 2         7   6  25½        4. Shell 2               7   7  31
5. De Pionier 4          7   6  25         5. W.S.V. 6              7   7  22½
6. Sliedrecht 5          7   6  24½        6. Moerkapelle 3         7   4  22½
7. Lombardijen 3         7   4  27½        7. Ortec-C.S.V. 7        7   3  18
8. Eeuwig Schaak 3       7   2  18½        8. Hendrik-Ido-Ambacht 2 7   1  20

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1996/1997
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. CIOB/Groothoofd 1     8  14  39  K      1. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7  14  36  K      1. Charlois Europoort 2  7  10  31  K
2. Spijkenisse 1         8  11  34½ P      2. Dordrecht 2           7  12  34         2. NRSG W. Steinitz 1    7   9  32½
3. Overschie 2           8  10  35½        3. Rotterdam 4           7   9  33         3. Spijkenisse 2         7   8  30
4. Schiebroek/W.Regina 1 8   9  34         4. Groenoord 2           7   8  28         4. Shell 1               7   8  29½
5. Hillegersberg 1       8   8  33½        5. Krimpen a/d IJssel 2  7   5  25½        5. Rokado 1              7   6  27½
6. Moerkapelle 1         8   8  32         6. Sliedrecht 2          7   4  23½        6. Rotterdam 5           7   6  24½
7. S.O.'81 1             8   6  29         7. W.S.V. 1              7   2  23½ D      7. De Penning 1          7   5  24½ D
8. Shah Mata 1           8   4  27½ D      8. Reeuwijk 1            7   2  20½ D      8. De Zwarte Pion 1      7   4  24½ D
9. Parsifal 1            8   2  23  D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. HZP Schiedam 1        7  12  36½ K      1. RSR Ivoren Toren 2    7  13  35  K      1. Messemaker 1847 2     7  12  37½ K
2. Het Houten Paard 1    7   8  27½        2. De Willige Dame 1     7  10  34½        2. Zwijndrecht 1         7  11  29½
3. H.V.O. 1              7   7  30½        3. Shah Mata 2           7   9  28½        3. Ortec-C.S.V. 3        7   9  32
4. Rock 1                7   7  28         4. NRSG W. Steinitz 2    7   8  29         4. Dordrecht 4           7   8  28
5. Primus Inter Pares 1  7   7  26½        5. Lombardijen 1         7   6  25½        5. Hillegersberg 2       7   6  27½
6. De Pionier 1          7   5  28         6. Schiebroek/W.Regina 2 7   5  27         6. S.O.'81 2             7   4  27½
7. De Zwarte Pion 2      7   5  24  D      7. Messemaker 1847 3     7   5  25  D      7. Caballo Blanco 1      7   4  24  D
8. Maassluis 1           7   5  23  D      8. Rotterdam 6           7   0  19½ D      8. Schiebroek/W.Regina 3 7   2  18  D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Dordrecht 3           7  14  40  K      1. Overschie 3           7  14  47  K      1. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7  12  38½ K
2. Sliedrecht 3          7   9  28         2. Dordrecht 5           7  12  33½        2. W.S.V. 2              7   9  31½
3. Papendrecht/Albl. 1   7   6  27         3. E.B.S.V. 1            7   8  34½        3. Krimpen a/d IJssel 4  7   9  31
4. NRSG W. Steinitz 3    7   6  27         4. Shah Mata 4           7   8  29         4. IJsselmonde 1         7   9  30½
5. Onesimus 1            7   6  26         5. Groenoord 4           7   6  25½        5. HZP Schiedam 2        7   8  33
6. Krimpen a/d IJssel 3  7   5  26½        6. H.V.O. 2              7   6  23         6. Moerkapelle 2         7   6  24½
7. Ashtapada 1           7   5  25  D      7. W.S.V. 4              7   2  15         7. Messemaker 1847 5     7   3  21
8. Ortec-C.S.V. 4        7   5  24½ D      8. Krimpen a/d IJssel 5  7   0  16½ D      8. De IJssel 2           7   0  14  D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Messemaker 1847 4     7  11  34½ K      1. Charlois Europoort 3  7  13  41  K      1. De Willige Dame 2     7  12  36  K
2. RSR Ivoren Toren 3    7  10  32         2. CIOB/Groothoofd 2     7  13  40         2. 't Springende Peert 1 7  10  39
3. Schoonhoven 1         7   8  29         3. Ortec-C.S.V. 5        7   9  28½        3. Barendrecht 1         7  10  35½
4. Hendrik-Ido-Ambacht 1 7   8  28         4. Unilever 1            7   7  30½        4. Sliedrecht 4          7   9  29½
5. De IJssel 1           7   7  30         5. S.O.'81 3             7   6  26½        5. NRSG W. Steinitz 4    7   8  30
6. Zwijndrecht 2         7   6  30½        6. Zwijndrecht 3         7   4  27         6. Lombardijen 2         7   5  24½
7. W.S.V. 3              7   4  19         7. Onesimus 2            7   4  26         7. R.E.T. 1              7   2  17½
8. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 7   2  21  D      8. Papendrecht/Albl. 3   7   0   4½ D      8. S.O.'81 4             7   0  12  D

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. Groenoord 3           7  14  40  K      1. Numansdorp 1          7  12  34½ K      1. Shah Mata 3           7  12  37  K
2. Spijkenisse 4         7  12  34½        2. Spijkenisse 3         7  10  32½        2. Rock 2                7  11  37½
3. Eeuwig Schaak 1       7   8  32         3. Beijerland 1          7   8  32½        3. Onesimus 3            7  10  31½
4. Schiebroek/W.Regina 4 7   8  29½        4. Stellendam 1          7   7  25½        4. Groenoord 5           7   7  29
5. Hillegersberg 3       7   6  26½        5. De Penning 2          7   6  27½        5. Parsifal 2            7   6  29
6. NRSG W. Steinitz 5    7   4  24         6. De Pionier 2          7   5  26         6. Papendrecht/Albl. 2   7   6  25½
7. Overschie 4           7   2  20         7. Ontspanning 1         7   4  23         7. Spijkenisse 5         7   4  19½
8. Dordrecht 6           7   2  17½ D      8. De Zwarte Pion 3      7   4  22½ D      8. Eeuwig Schaak 2       7   0  15  D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. CIOB/Groothoofd 3     7  13  41½ K      1. Berkel 1              6  10  28½ K      1. Ortec-C.S.V. 6        5   9  28  K
2. Moerkapelle 3         7  11  33  P      2. 't Springende Peert 2 6   9  32½ P      2. De Pionier 4          5   6  23½ P
3. S.O.'81 5             7   9  32½        3. Nieuwerkerk a/d IJ. 4 6   6  24         3. Maassluis 2           5   6  21
4. Shell 2               7   8  31½        4. Barendrecht 2         6   6  22½        4. Numansdorp 2          5   5  19
5. E.B.S.V. 2            7   7  27½        5. Hendrik-Ido-Ambacht 2 6   5  22         5. Ashtapada 2           5   3  17
6. Charlois Europoort 4  7   4  22         6. IJsselmonde 2         6   4  18½        6. Dordrecht 7           5   1  11½
7. W.S.V. 5              7   4  20½        7. Schoonhoven 2         6   2  20            Ontspanning 2 teruggetrokken
8. Ortec-C.S.V. 7        7   0  14½

Vierde klasse D
1. Messemaker 1847 5     7   9  30½ K
2. De Pionier 3          7   8  31½ P
3. HZP Schiedam 3        7   8  30½
4. Krimpen a/d IJssel 6  7   8  29½
5. Maasstad '87 1        7   7  27½
6. Sliedrecht 5          7   7  23
7. Groenoord 6           7   6  29
8. Lombardijen 3         7   3  22½

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1997/1998
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Charlois Europoort 2  7  12  36  K      1. Spijkenisse 2         7  12  34  K      1. NRSG W. Steinitz 1    7  12  37  K
2. Hillegersberg 1       7   9  31½ P      2. HZP Schiedam 1        7  12  34  P      2. Shah Mata 1           7  11  32½
3. Ortec-C.S.V. 2        7   9  31½        3. Dordrecht 2           7   8  28         3. Rotterdam 4           7  10  33½
4. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   8  28         4. Rokado 1              7   7  30         4. Sliedrecht 2          7   7  26½
5. Schiebroek/W.Regina 1 7   7  26½        5. Charlois Europoort 3  7   5  25½        5. RSR Ivoren Toren 2    7   5  24
6. Moerkapelle 1         7   5  26½        6. Groenoord 2           7   5  24½        6. Messemaker 1847 2     7   4  25½
7. Overschie 2           7   4  21½ D      7. Rotterdam 5           7   4  24½ D      7. Krimpen a/d IJssel 2  7   4  24½ D
8. S.O.'81 1             7   2  22½ D      8. Shell 1               7   3  23½ D      8. Dordrecht 3           7   3  20½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Zwijndrecht 1         7  14  42½ K      1. Shah Mata 2           7  12  38  K      1. Hillegersberg 2       7  14  38  K
2. De Zwarte Pion 1      7  10  34½        2. Reeuwijk 1            7  11  36½        2. W.S.V. 1              7  12  33½ P
3. De Penning 1          7  10  33         3. NRSG W. Steinitz 2    7   9  31         3. De Willige Dame 1     7  10  32
4. De Pionier 1          7  10  31         4. Ortec-C.S.V. 3        7   6  28         4. Schiebroek/W.Regina 2 7   7  29
5. Het Houten Paard 1    7   5  25         5. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7   6  25½        5. Overschie 3           7   7  27½
6. Shah Mata 3           7   4  24½        6. S.O.'81 2             7   6  25½        6. HVO 1                 7   4  27½
7. Numansdorp 1          7   3  19  D      7. Messemaker 1847 3     7   5  22  D      7. Primus Inter Pares 1  7   2  20  D
8. Dordrecht 4           7   0  14½ D      8. Krimpen a/d IJssel 3  7   1  17½ D      8. Charlois Europoort 4  7   0  16½ D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Sliedrecht 3          7  12  33½ K      1. RSR Ivoren Toren 3    7  13  38½ K      1. Moerkapelle 2         7  11  42  K
2. Lombardijen 1         7  11  37½        2. Schoonhoven 1         7  12  36         2. Onesimus 2            7  11  30½
3. Groenoord 3           7  10  31½        3. E.B.S.V. 1            7  10  34         3. S.O.'81 3             7   8  32
4. Rock 1                7   8  26         4. Messemaker 1847 6     7   9  32         4. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 7   8  26
5. Onesimus 1            7   7  30½        5. Groenoord 5           7   6  24         5. Ortec-C.S.V. 4        7   6  27½
6. Papendrecht/Albl. 1   7   6  30         6. Moerkapelle 3         7   4  20         6. Groenoord 4           7   6  25
7. NRSG W. Steinitz 3    7   2  18½ D      7. Onesimus 3            7   2  20         7. Krimpen a/d IJssel 5  7   4  24½
8. De Willige Dame 2     7   0  16½ D      8. W.S.V. 3              7   0  19½ D      8. Messemaker 1847 5     7   2  16½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Unilever 1            7  13  34  K      1. Schiebroek/W.Regina 3 7  13  35½ K      1. Shah Mata 4           7  14  38½ K
2. IJsselmonde 1         7  10  37         2. Dordrecht 5           7  10  33½        2. Eeuwig Schaak 1       7  11  35½
3. Overschie 4           7  10  36½        3. De Pionier 2          7   9  34½        3. Barendrecht 1         7   9  32½
4. Spijkenisse 4         7  10  33         4. Hillegersberg 3       7   8  28½        4. 't Springende Peert 2 7   7  27
5. Zwijndrecht 3         7   5  29         5. Ortec-C.S.V. 6        7   7  29½        5. R.E.T. 1              7   5  24½
6. Ortec-C.S.V. 5        7   5  25         6. Sliedrecht 4          7   5  25         6. CIOB/Groothoofd 3     7   5  24
7. Shell 2               7   2  14         7. HZP Schiedam 3        7   2  19½        7. NRSG W. Steinitz 4    7   3  23
8. Charlois Europoort 5  7   1  15½ D      8. Maassluis 2           7   2  18  D      8. Spijkenisse 5         7   2  19  D

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. De IJssel 1           7  14  47  K      1. Caballo Blanco 1      7  13  40½ K      1. Ashtapada 1           7  12  34½ K
2. Messemaker 1847 4     7  11  33         2. CIOB/Groothoofd 2     7  12  40  P      2. Spijkenisse 3         7  11  33½
3. Rotterdam 6           7   9  28½        3. 't Springende Peert 1 7  10  36½        3. Ontspanning 1         7   9  29½
4. HZP Schiedam 2        7   7  25½        4. Zwijndrecht 2         7   8  32½        4. Beijerland 1          7   6  27
5. Krimpen a/d IJssel 4  7   5  22½        5. Hendrik-Ido-Ambacht 1 7   5  30         5. Stellendam 1          7   6  27
6. Maassluis 1           7   4  27         6. Lombardijen 2         7   5  23         6. De Penning 2          7   4  25
7. W.S.V. 2              7   4  23         7. Papendrecht/Albl. 2   7   3  16         7. De Pionier 3          7   4  24½
8. Berkel 1              7   2  17½ D      8. De Pionier 4          7   0   5½ D      8. De Zwarte Pion 2      7   4  23  D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. Maasstad '87 1        5  10  28  K      1. S.O.'81 4             6  11  29½ K      1. Lombardijen 3         5   8  25  K
2. Hendrik-Ido-Ambacht 3 5   4  21  P      2. De Zwarte Pion 3      6  10  26½ P      2. Hendrik-Ido-Ambacht 2 5   7  25½ P
3. Groenoord 6           5   4  19½        3. Ashtapada 2           6   6  23½        3. De IJssel 2           5   6  21  P
4. Nieuwerkerk a/d IJ. 4 5   4  17½        4. Krimpen a/d IJssel 6  6   4  24½        4. Dordrecht 6           5   3  16½
5. Hillegersberg 4       5   4  17         5. Shah Mata 5 (-2)      6   4  24         5. Sliedrecht 5          5   3  16½
6. Eeuwig Schaak 2       5   4  17         6. Numansdorp 2          6   3  18½        6. Papendrecht/Albl. 3   5   3  15½
                                           7. Barendrecht 2         6   2  21½

Vierde klasse D
1. RSR Ivoren Toren 4    5  10  28  K
2. E.B.S.V. 2            5   8  29½ P
3. Schoonhoven 2         5   4  19
4. W.S.V. 4              5   4  18
5. CIOB/Groothoofd 4     5   2  13
6. S.O.'81 5             5   2  12½

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1998/1999
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Moerkapelle 1         7  13  37  K      1. Rokado 1              7  11  30  K      1. Shah Mata 1           7  14  39  K
2. Sliedrecht 1          7  11  34½ P      2. Rotterdam 4           7  10  33  P      2. Overschie 2           7  10  33
3. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7  11  33         3. Zwijndrecht 1         7  10  31½        3. RSR Ivoren Toren 2    7  10  29½
4. Ortec-C.S.V. 2        7   6  26½        4. Dordrecht 2           7   9  29         4. Messemaker 1847 2     7   6  28½
5. Schiebroek/W.Regina 1 7   6  26         5. Charlois Europoort 3  7   6  28½        5. Hillegersberg 2       7   6  26½
6. HZP Schiedam 1        7   5  24½        6. S.O.'81 1             7   5  23½        6. W.S.V. 1              7   4  21
7. NRSG W. Steinitz 1    7   4  25½ D      7. Shah Mata 2           7   4  28  D      7. Groenoord 2           7   3  25½ D
8. Spijkenisse 2         7   0  17  D      8. Sliedrecht 2          7   1  20½ D      8. Sliedrecht 3          7   3  21  D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. De Willige Dame 1     7  12  40  K      1. Ortec-C.S.V. 3        7  13  39  K      1. CHESS 1               7  14  39½ K
2. De Penning 1          7  12  33  P      2. Reeuwijk 1            7  11  34½        2. CIOB/Groothoofd 2     7  12  32½
3. Caballo Blanco 1      7  10  33         3. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7  10  32         3. Onesimus 1            7   9  30
4. De Zwarte Pion 1      7   9  32         4. Schiebroek/W.Regina 2 7   8  31½        4. Dordrecht 3           7   8  28
5. De Pionier 1          7   5  26½        5. Overschie 3           7   8  24         5. Lombardijen 1         7   7  31
6. Ashtapada 1           7   3  23½        6. NRSG W. Steinitz 2    7   4  26½        6. Schiebroek/W.Regina 3 7   3  21½
7. Het Houten Paard 1    7   3  21  D      7. Moerkapelle 2         7   2  18  D      7. Rock 1                7   2  21½ D
8. Shah Mata 3           7   2  15  D      8. RSR Ivoren Toren 3    7   0  18½ D      8. Shah Mata 4           7   1  20  D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Krimpen a/d IJssel 2  7  13  35  K      1. Spijkenisse 4         7  13  39  K      1. Spijkenisse 3         7  12  38½ K
2. De IJssel 1           7  11  33½        2. CIOB/Groothoofd 3     7  13  38½        2. 't Springende Peert 1 7  12  38
3. Rotterdam 5           7   9  34         3. De Willige Dame 2     7   9  31½        3. De Pionier 2          7  10  33
4. S.O.'81 2             7   6  27½        4. Krimpen a/d IJssel 4  7   8  30½        4. Charlois Europoort 4  7   7  27
5. Papendrecht/Albl. 1   7   6  27         5. Schoonhoven 2         7   7  28         5. Eeuwig Schaak 1       7   7  26
6. Groenoord 3           7   5  23         6. Papendrecht/Albl. 2   7   4  23         6. Ashtapada 2           7   4  18½
7. Unilever 1            7   4  25  D      7. Hendrik-Ido-Ambacht 3 7   2  18½        7. R.E.T. 1              7   3  22½
8. CHESS 2               7   2  19  D      8. Dordrecht 5           7   0  15  D      8. Groenoord 5           7   1  20½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Zwijndrecht 2         7  13  40  K      1. De Zwarte Pion 2      7  13  39½ K      1. E.B.S.V. 1            7  14  41½ K
2. Dordrecht 4           7  11  36½        2. Beijerland 1          7  13  39½ P      2. Krimpen a/d IJssel 3  7  12  36½
3. Ortec-C.S.V. 4        7  11  36½        3. Stellendam 1          7   8  31         3. Schoonhoven 1         7  10  38
4. Onesimus 2            7   7  31½        4. Ontspanning 1         7   7  25½        4. IJsselmonde 1         7   7  29½
5. Hendrik-Ido-Ambacht 2 7   7  25½        5. 't Springende Peert 2 7   6  22½        5. Overschie 4           7   7  25
6. Barendrecht 1         7   5  25         6. Numansdorp 1          7   5  25½        6. S.O.'81 3             7   4  23½
7. Lombardijen 3         7   2  13½        7. De Pionier 3          7   4  24         7. Ortec-C.S.V. 5        7   2  17½
8. Sliedrecht 4 (-2)     7  -2  15½ D      8. Lombardijen 2         7   0  16½ D      8. Moerkapelle 3         7   0  12½ D

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. Messemaker 1847 3     7  14  47½ K      1. Messemaker 1847 4     7  14  37  K      1. Hendrik-Ido-Ambacht 1 7  12  32  K
2. Maassluis 1           7  12  41½        2. Groenoord 4           7  10  33½        2. HZP Schiedam 2        7  11  37
3. RSR Ivoren Toren 4    7   8  28         3. W.S.V. 2              7   9  35½        3. Messemaker 1847 5     7   9  32½
4. Hillegersberg 3       7   8  25½        4. Primus Inter Pares 1  7   9  30         4. Rotterdam 6           7   8  32
5. Maasstad '87 1        7   5  23         5. HZP Schiedam 3        7   6  23½        5. De IJssel 2           7   5  27
6. NRSG W. Steinitz 4    7   5  21½        6. E.B.S.V. 2            7   5  26½        6. Zwijndrecht 3         7   5  23½
7. Krimpen a/d IJssel 5  7   4  20½        7. Ortec-C.S.V. 6        7   3  20         7. NRSG W. Steinitz 3    7   4  22½
8. Groenoord 6           7   0  16½ D      8. CHESS 3               7   0  18  D      8. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 7   2  17½ D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. Charlois Europoort 5  6  12  35½ K      1. Berkel 1              6  10  34  K      1. W.S.V. 3              7  13  39½ K
2. Spijkenisse 5         6   8  25½ P      2. Hillegersberg 4       6   8  23½ P      2. De Zwarte Pion 3      7  13  38  P
3. W.S.V. 5              6   6  23½ P      3. Nieuwerkerk a/d IJ. 4 6   7  28  P      3. Maassluis 2           7  10  29  P
4. Ortec-C.S.V. 7        6   6  23         4. Schiebroek/W.Regina 4 6   7  24½        4. CIOB/Groothfd 4 (-2)  7   5  30
5. E.B.S.V. 3            6   5  22½        5. Barendrecht 2         6   4  19         5. Shah Mata 5           7   5  24
6. De IJssel 3           6   4  23         6. W.S.V. 4              6   3  21½        6. Papendrecht/Albl. 3   7   4  21½
7. S.O.'81 4             6   1  15         7. Eeuwig Schaak 2       6   3  17½        7. De Pionier 4          7   3  24½
                                                                                      8. Krimpen a/d IJssel 6  7   1  17½

Eindstanden RSB-competitie seizoen 1999/2000
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Groenoord 1           7  13  36½ K      1. CHESS 1               7  12  34  K      1. De De Willige Dame 1  7  11  35½ K
2. C.S.V. 2              7  11  34         2. NRSG W. Steinitz 1    7   8  31         2. Overschie 2           7  10  34½
3. Shah Mata 1           7  11  34         3. Messemaker 1847 2     7   7  26½        3. Zwijndrecht 1         7  10  34
4. Rotterdam 4           7   7  27         4. Hillegersberg 2       7   6  29         4. Dordrecht 2           7   9  31
5. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   6  25½        5. RSR Ivoren Toren 2    7   6  27½        5. Spijkenisse 2         7   7  28
6. HZP Schiedam 1        7   4  26         6. W.S.V. 1              7   6  27         6. Charlois Europoort 3  7   6  26½
7. Schiebroek/W.Regina 1 7   3  20  D      7. Krimpen a/d IJssel 2  7   6  24½ D      7. De Penning 1          7   3  18  D
8. Rokado 1              7   1  21  D      8. C.S.V. 3              7   5  24½ D      8. S.O.'81 1             7   0  16½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Groothoofd 2          7  14  42  K      1. Sliedrecht 2          6  10  28  K      1. Groenoord 2           7  12  33  K
2. Messemaker 1847 3     7  10  30½        2. De Zwarte Pion 1      6  10  27         2. De IJssel 1           7  11  36
3. Papendrecht/Albl. 1   7   9  29½        3. Shah Mata 2           6   9  28½        3. Reeuwijk 1            7   8  28½
4. Zwijndrecht 2         7   7  28         4. Groenoord 3           6   5  25         4. E.B.S.V. 1            7   7  28½
5. S.O.'81 2             7   7  25         5. Hendrik-Ido-Ambacht 1 6   4  22½        5. NRSG/W. Steinitz 2    7   6  26½
6. Dordrecht 3           7   6  26½        6. Spijkenisse 3         6   4  21½        6. Schiebroek/W.Regina 2 7   5  24½
7. Overschie 3           7   2  20  D      7. Rotterdam 5           6   0  15½ D      7. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7   4  26½ D
8. Sliedrecht 3          7   1  22½ D         Schiebroek/W.Regina 3 teruggetrokken    8. Messemaker 1847 4     7   3  20½ D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Lombardijen 1         7   9  31  K      1. De IJssel 2           7  14  37  K      1. Barendrecht 1         7  12  37  K
2. De Pionier 1          7   9  30         2. Moerkapelle 2         7  11  33½        2. 't Springende Peert 1 7   9  34
3. Beijerland 1          7   9  29½        3. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 7   9  31½        3. Onesimus 2            7   8  29½
4. Ashtapada 1           7   8  31         4. C.S.V. 6              7   9  31         4. Hendrik-Ido-Ambacht 2 7   8  29
5. Spijkenisse 4         7   8  27         5. Messemaker 1847 5     7   6  25         5. R.E.T. 1 (-2)         7   6  27½
6. Caballo Blanco 1      7   7  28         6. Schoonhoven 1         7   5  26½        6. De Pionier 2          7   5  25½
7. Onesimus 1            7   6  30  D      7. E.B.S.V. 2            7   2  25         7. Shah Mata 3           7   5  25
8. De Zwarte Pion 2      7   0  17½ D      8. W.S.V. 4              7   0  14½ D      8. Spijkenisse 5         7   1  16½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Krimpen a/d IJssel 3  7  12  39  K      1. Het Houten Paard 1    7  14  41½ K      1. C.S.V. 4              7  13  41½ K
2. Hillegersberg 3       7  11  34½        2. Ontspanning 1         7  10  32         2. Maassluis 1           7  11  38
3. De Willige Dame 2     7  10  33         3. Stellendam 1          7   8  30½        3. Unilever 1            7  10  34
4. Shah Mata 4           7   9  33½        4. 't Springende Peert 2 7   8  30½        4. Rotterdam 6           7   6  27½
5. Eeuwig Schaak 1       7   8  28         5. De Pionier 3          7   6  26         5. Krimpen a/d IJssel 4  7   6  23
6. Hendrik-Ido-Ambacht 3 7   4  14½        6. Numansdorp 1          7   6  25½        6. HZP Schiedam 3        7   5  22
7. Charlois Europoort 4  7   1  22½        7. Ashtapada 2           7   4  20         7. Berkel 1              7   3  19½
8. Maasstad '87 1        7   1  19  D      8. De Zwarte Pion 3      7   0  18  D      8. W.S.V. 3              7   2  18½ D

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. Groenoord 4           7  12  35  K      1. Primus Inter Pares 1  7  14  44½ K      1. RSR Ivoren Toren 3    7  13  44½ K
2. NRSG W. Steinitz 3    7  12  33½        2. HZP Schiedam 2        7  12  40         2. IJsselmonde 1         7  11  35½
3. CHESS 2               7  10  35         3. Zwijndrecht 3         7   8  30½        3. Groothoofd 3          7  10  35
4. W.S.V. 2              7  10  34½        4. Dordrecht 4           7   8  28         4. Papendrecht/Albl. 2   7   6  26½
5. Schiebr/W.Regina 4    7   5  26         5. Rock 1                7   6  25½        5. Overschie 4           7   6  22
6. RSR Ivoren Toren 4    7   4  21½        6. Groothoofd 4          7   4  21         6. Lombardijen 2         7   4  25
7. C.S.V. 5              7   3  23½        7. S.O.'81 3             7   4  20½        7. C.S.V. 7              7   4  20
8. Maassluis 2           7   0  15  D      8. Krimpen a/d IJssel 5  7   0  14  D      8. Hillegersberg 4       7   2  15½ D

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. Unilever 2            6  10  28  K      1. De IJssel 4           5   9  21  K      1. Sliedrecht 4          7  13  30  K
2. W.S.V. 5              6  10  24½ P      2. Groenoord 6           5   8  18½ P      2. De IJssel 3           7  10  25½ P
3. Moerkapelle 3         6   7  23         3. Papendrecht/Albl. 3   5   4  15½        3. Nieuwerkerk a/d IJ. 4 7   8  22½
4. C.S.V. 8              6   7  23         4. CHESS 3               5   4  11         4. E.B.S.V. 4            7   8  21
5. S.O.'81 4             6   6  18½        5. Lombardijen 3         5   3  12         5. Messemaker 1847 6     7   7  19
6. E.B.S.V. 3            6   2   5½        6. Spijkenisse 6         5   2  12         6. Groenoord 5           7   6  20½
7. IJsselmonde 2         6   0   3½           Shah Mata 5 teruggetrokken              7. Eeuwig Schaak 2       7   4  17
                                                                                      8. Krimpen a/d IJssel 6  7   0  12½

Vierde klasse D
1. De Penning 2          7  13  26  K
2. Spijkenisse 7         7  11  29½ P
3. Westmaas 1            7  11  28½
4. HZP Schiedam 4        7   7  21½
5. De Pionier 4          7   6  16½
6. Barendrecht 2         7   5  20½
7. Dordrecht 5           7   2  16
8. Papendrecht/Albl. 4   7   1   9½

Eindstanden RSB-competitie seizoen 2000/2001
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Shah Mata 1           8  13  37  K      1. NRSG W. Steinitz 1    7  13  40  K      1. RSR Ivoren Toren 2    7  11  36½ K
2. C.S.V. 2              8  12  42½ P      2. Sliedrecht 2          7   9  33½        2. Overschie 2           7   9  31
3. HZP Schiedam 1        8  11  36½        3. Spijkenisse 2         7   8  32½        3. Schiebroek/W.Regina 1 7   8  29
4. Charlois Europoort 2  8  10  33½        4. Zwijndrecht 1         7   8  27         4. Messemaker 1847 2     7   8  28½
5. S.O. Rotterdam 3      8   8  32½        5. Dordrecht 2           7   7  30         5. Hillegersberg 2       7   6  24½
6. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 8   7  29         6. Rokado 1              7   4  23½        6. Groenoord 2           7   5  26½
7. S.O. Rotterdam 4      8   7  28½        7. Groothoofd 2          7   4  19  D      7. W.S.V. 1              7   5  26  D
8. De Willige Dame 1     8   3  27  D      8. Charlois Europoort 3  7   3  18½ D      8. Lombardijen 1         7   4  22  D
9. CHESS 1               8   1  21½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. De Penning 1          7  12  35  K      1. De IJssel 1           7  14  45½ K      1. S.O. Rotterdam 5      7  13  38½ K
2. De Pionier 1          7   9  34         2. Shah Mata 2           7  12  35         2. C.S.V. 3              7  12  39½
3. Beijerland 1          7   9  31½        3. Papendrecht/Albl. 1   7  10  31½        3. Zwijndrecht 2         7   7  24½
4. 't Springende Peert 1 7   8  27         4. C.S.V. 4              7   8  26½        4. NRSG W. Steinitz 2    7   6  26
5. De Zwarte Pion 1      7   6  28         5. HZP Schiedam 2        7   6  25½        5. Spijkenisse 4         7   6  22½
6. Het Houten Paard 1    7   5  22½        6. Hendrik-Ido-Ambacht 1 7   3  23½        6. De IJssel 2           7   5  28½
7. Spijkenisse 3         7   4  24  D      7. Groenoord 4           7   3  21½ D      7. Krimpen a/d IJssel 3  7   5  24½ D
8. Ashtapada 1           7   3  22  D      8. S.O. Rotterdam 6      7   0  15  D      8. Dordrecht 3           7   2  20  D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Krimpen a/d IJssel 2  7  11  36½ K      1. Unilever 1            7  14  41  K      1. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7  14  45½ K
2. Primus Inter Pares 1  7   9  28½        2. Messemaker 1847 4     7  10  36         2. S.O. Rotterdam 7      7  10  33½
3. Messemaker 1847 3     7   8  28½        3. W.S.V. 3              7   8  34         3. Messemaker 1847 5     7  10  31½
4. Schiebroek/W.Regina 2 7   7  29         4. RSR Ivoren Toren 4    7   7  28         4. HZP Schiedam 3        7  10  30
5. E.B.S.V. 1            7   7  28½        5. Krimpen a/d IJssel 4  7   7  27½        5. C.S.V. 6              7   4  25
6. Reeuwijk 1            7   7  26         6. De IJssel 3           7   6  25½        6. Groenoord 5           7   4  21
7. RSR Ivoren Toren 3    7   4  26  D      7. C.S.V. 7              7   2  16         7. Overschie 4           7   2  20
8. Groenoord 3           7   3  21  D      8. Papendrecht/Albl. 3   7   2  16         8. W.S.V. 4              7   2  17½

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Overschie 3           7  14  41  K      1. Moerkapelle 2         6  11  35  K      1. Stellendam 1          7  11  32½ K
2. Unilever 2            7  10  33         2. Maassluis 1           6  11  30½        2. Barendrecht 1         7  10  36½
3. Zwijndrecht 3         7   9  35½        3. Berkel 1              6   6  23         3. Ontspanning 1         7  10  30½
4. Moerkapelle 3         7   9  31½        4. Schiebroek/W.Regina 3 6   5  18½        4. Numansdorp 1          7   8  30
5. IJsselmonde 1         7   5  25½        5. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 6   4  23         5. 't Springende Peert 2 7   6  25½
6. Groothoofd 4          7   5  24         6. CHESS 2               6   3  20         6. De Penning 2          7   5  26½
7. Charlois Europoort 4  7   4  23         7. E.B.S.V. 2            6   2  18         7. De Pionier 3          7   5  22
8. C.S.V. 8              7   0  10½                                                   8. De Zwarte Pion 2      7   1  20½

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. W.S.V. 2              7  13  35½ K      1. Lombardijen 2         7  11  34  K      1. Onesimus 1            7  12  37½ K
2. NRSG W. Steinitz 3    7   9  38         2. Rock 1                7  10  34         2. Shah Mata 3           7  11  30½
3. Shah Mata 4 (-2)      7   9  36½        3. Onesimus 2            7   9  31½        3. R.E.T. 1              7   8  29
4. Sliedrecht 3          7   9  35½        4. De Pionier 2          7   7  28½        4. Papendrecht/Albl. 2   7   7  29
5. C.S.V. 5              7   7  28½        5. De Willige Dame 2     7   6  28½        5. Eeuwig Schaak 1       7   6  27½
6. Hillegersberg 3       7   4  22         6. Spijkenisse 5         7   5  22         6. Groothoofd 3          7   5  25
7. Nieuwerkerk a/d IJ. 4 7   3  21         7. Ashtapada 2           7   4  24         7. Sliedrecht 4          7   5  24½
8. Hendrik-Ido-Ambacht 3 7   0   7         8. Dordrecht 4           7   4  21½        8. Hendrik-Ido-Ambacht 2 7   2  21

Vierde klasse A                            Vierde klasse B                            Vierde klasse C
1. W.S.V. 5 (-2)         5   7  22  K      1. Westmaas 1            5   8  21  K      1. Lombardijen 3         5   9  19½ K
2. Maassluis 2           5   7  21         2. Maasstad '87 1        5   8  18         2. Krimpen a/d IJssel 5  5   6  18
3. Groenoord 6           5   7  20         3. Krimpen a/d IJssel 6  5   5  14½        3. Dordrecht 5           5   6  15
4. E.B.S.V. 3            5   4  12½        4. Messemaker 1847 6     5   4  14½        4. Spijkenisse 6         5   4  15
5. Schiebroek/W.Regina 4 5   2   9½        5. De Pionier 4          5   3  13         5. De IJssel 4           5   4  15
6. S.O. Rotterdam 8      5   1   5         6. Eeuwig Schaak 2       5   2   9         6. Papendrecht/Albl. 4   5   1   7½

Eindstanden RSB-competitie seizoen 2001/2002
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. VastNed Rotterdam 3   7  10  29½ K      1. Overschie 2           7  11  35½ K      1. De Willige Dame 1     7  11  33½ K
2. NRSG W. Steinitz 1    7   9  31½        2. Hillegersberg 2       7   9  31         2. Messemaker 1847 2     7  10  34½
3. RSR Ivoren Toren 2    7   9  31         3. Schiebroek/W.Regina 1 7   9  29½        3. Zwijndrecht 1         7  10  33½
4. HZP Schiedam 1        7   8  32         4. CHESS 1               7   7  29         4. De IJssel 1           7   7  29½
5. Groenoord 1           7   6  29         5. Groenoord 2           7   7  28         5. Rokado 1              7   6  29
6. Charlois Europoort 2  7   6  24         6. Spijkenisse 2         7   7  27½        6. Sliedrecht 2          7   6  24
7. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   4  25  D      7. De Penning 1          7   4  24½ D      7. Krimpen a/d IJssel 2  7   4  22  D
8. VastNed Rotterdam 4   7   4  22  D      8. VastNed Rotterdam 5   7   2  19  D      8. Dordrecht 2           7   2  18  D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Shah Mata 2           7  12  38½ K      1. Messemaker 1847 3     7  13  37  K      1. W.S.V. 2              7  10  35  K
2. Lombardijen 1         7  12  33         2. W.S.V. 1              7  12  39         2. C.S.V. 3              7  10  32
3. Unilever 1            7  10  33         3. NRSG W. Steinitz 2    7   9  31½        3. Charlois Europoort 3  7   9  28½
4. De Pionier 1          7  10  31½        4. De IJssel 2           7   7  29         4. E.B.S.V. 1            7   8  30½
5. De Zwarte Pion 1      7   4  25½        5. HZP Schiedam 2        7   7  26½        5. Moerkapelle 2         7   7  27
6. Het Houten Paard 1    7   4  25  D      6. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7   6  24½        6. Schiebroek/W.Regina 2 7   6  26½
7. Spijkenisse 3         7   4  25  D      7. Lombardijen 2         7   2  18  D      7. Primus Inter Pares 1  7   5  26½ D
8. Stellendam 1          7   0  12½ D      8. C.S.V. 4              7   0  18½ D      8. NRSG W. Steinitz 3    7   1  18  D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Papendrecht/Albl. 1   7  14  40  K      1. RSR Ivoren Toren 3    6  12  38½ K      1. Barendrecht 1         7  14  43  K
2. Onesimus 1            7  11  38½        2. Zwijndrecht 3         6  10  30         2. VastNed Rotterdam 6   7  12  40½
3. Hendrik-Ido-Ambacht 1 7   8  25         3. C.S.V. 7              6   6  23½        3. RSR Ivoren Toren 4    7  10  31½
4. Zwijndrecht 2         7   7  24         4. Moerkapelle 3         6   5  21½ D      4. C.S.V. 6              7   8  25½ D
5. 't Springende Peert 1 7   6  28         5. Charlois Europoort 4  6   5  21  D      5. Hendrik-Ido-Ambacht 2 7   4  23½ D
6. Groothoofd 2          7   6  24  D      6. E.B.S.V. 3            6   2  17½ D      6. Papendrecht/Albl. 3   7   4  23½ D
7. Hoeksche Waard 1      7   4  25  D      7. Groothoofd 3          6   2  16  D      7. Krimpen a/d IJssel 5  7   4  18½ D
8. Overschie 3           7   0  19½ D                                                 8. Dordrecht 5           7   0  18  D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Derde klasse E
1. Sliedrecht 3          7  12  37  K      1. Krimpen a/d IJssel 4  6  10  29  K      1. Spijkenisse 4         6   9  30  K
2. Krimpen a/d IJssel 3  7  11  40         2. Unilever 2            6   9  27½        2. Ontspanning 1         6   8  27½
3. De Willige Dame 2     7   8  35½        3. Messemaker 1847 6     6   7  27         3. De Pionier 2          6   8  24½
4. Rock 1                7   8  32         4. Onesimus 2            6   7  24½        4. Oostflakkee 1         6   8  24  D
5. Dordrecht 4           7   8  30  D      5. W.S.V. 4              6   5  23  D      5. De Penning 2          6   5  24  D
6. Eeuwig Schaak 1       7   7  27  D      6. VastNed Rotterdam 7   6   3  19½ D      6. De Zwarte Pion 2      6   3  18½ D
7. Lombardijen 3         7   2  13  D      7. Maassluis 2           6   1  17½ D      7. Shah Mata 4           6   1  19½ D
8. Papendrecht/Albl. 4   7   0   9½ D

Derde klasse F                             Derde klasse G                             Derde klasse H

1. Messemaker 1847 4     7  14  41½ K      1. Ashtapada 1           6  12  43  K      1. Groenoord 3           6  10  29  K
2. W.S.V. 3              7  12  40½        2. De Pionier 3          6   8  28         2. Messemaker 1847 5     6   7  26
3. Schiebroek/W.Regina 3 7  10  34         3. Shah Mata 3           6   8  24½        3. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 6   6  25
4. Hillegersberg 3       7   6  24½ D      4. R.E.T. 1              6   7  23½ D      4. VastNed Rotterdam 8   6   6  23  D
5. Nieuwerkerk a/d IJ. 4 7   5  24  D      5. Spijkenisse 5         6   5  22½ D      5. De IJssel 3           6   5  23  D
6. Maasstad '87 1        7   4  22  D      6. Eeuwig Schaak 2       6   2  15½ D      6. CHESS 2               6   5  21½ D
7. C.S.V. 5              7   4  19  D      7. H.I.Ambacht 3 (-2)    6  -2  11  D      7. HZP Schiedam 3        6   3  20½ D
8. Krimpen a/d IJssel 6  7   1  18½ D

Derde klasse I                             Derde klasse J
1. Maassluis 1           6  12  40  K      1. Dordrecht 3           6  11  37½ K
2. E.B.S.V. 2            6   9  30         2. Papendrecht/Albl. 2   6  11  32½
3. Berkel 1              6   8  28         3. 't Springende Peert 2 6   6  22½
4. Ashtapada 2           6   7  24½ D      4. Barendrecht 2         6   4  16½ D
5. De Pionier 4          6   4  16  D      5. Hoeksche Waard 2      6   4  15½ D
6. IJsselmonde 1         6   2  18  D      6. Westmaas 1            6   3  22  D
7. Groenoord 4           6   0  11½ D      7. Sliedrecht 4          6   3  21½ D

Eindstanden RSB-competitie seizoen 2002/2003
Promotieklasse                              Eerste klasse A                            Eerste klasse B
 1. RSR Ivoren Toren 2   10  17  52  K      1. Rokado 1              7  13  37  K      1. De IJssel 1           7  11  35½ K
 2. Hillegersberg 1      10  14  45½        2. Zwijndrecht 1         7   9  33½        2. Schiebr/W.Regina 1    7  10  31½
 3. Shah Mata 1          10  13  44         3. Sliedrecht 2          7   8  30½        3. Messemaker 1847 2     7   9  34½
 4. Groenoord 1          10  13  39         4. Spijkenisse 2         7   8  28½        4. W.S.V. 1              7   9  32½
 5. Charlois Europoort 2 10  12  47         5. VastNed Rotterdam 4   7   7  29½ D      5. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   9  31
 6. De Willige Dame 1    10  11  43½        6. CHESS 1               7   7  27  D      6. Shah Mata 2           7   4  21½ D
 7. Dordrecht 2          10  10  37  D      7. Messemaker 1847 3     7   4  21½ D      7. Groenoord 2           7   2  19½ D
 8. Overschie 2          10   9  36½ D      8. Papendrecht/Albl. 1   7   0  16½ D      8. Hillegersberg 2       7   2  18  D
 9. NRSG W. Steinitz 1   10   8  42½ D
10. HZP Schiedam 1       10   2  29½ D
11. C.S.V. 2             10   1  23½ D

Tweede klasse A                             Tweede klasse B                            Tweede klasse C

 1. Onesimus 1            7  11  36  K      1. Krimpen a/d IJssel 2  7  13  37½ K      1. RSR Ivoren Toren 3    7  14  38½ K
 2. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7   9  31         2. Charlois Europoort 3  7  10  33½        2. Dordrecht 3           7  10  37
 3. Moerkapelle 2         7   9  30½        3. E.B.S.V. 1            7  10  33         3. HZP Schiedam 2        7  10  35½
 4. W.S.V. 2              7   8  26         4. Dordrecht 4           7   7  25½        4. NRSG W. Steinitz 2    7   8  32
 5. Maassluis 1           7   6  27         5. Lombardijen 1         7   6  30         5. Zwijndrecht 2         7   5  25½
 6. Messemaker 1847 4     7   6  25½        6. Schiebr/W.Regina 2    7   6  25½ D      6. C.S.V. 3              7   4  18½ D
 7. VastNed Rotterdam 5   7   5  26½ D      7. Barendrecht 1         7   4  24  D      7. Krimpen a/d IJssel 3  7   3  22½ D
 8. De IJssel 2           7   2  21½ D      8. Groenoord 3           7   0  15  D      8. Sliedrecht 3          7   2  14½ D

Tweede klasse D                             Derde klasse A                             Derde klasse B
 1. De Pionier 1          7  12  33  K      1. Het Houten Paard 1    7  12  37½ K      1. Papendrecht/Albl. 2   7  13  36  K
 2. Spijkenisse 3         7  11  32½        2. De Pionier 2          7  11  33  P      2. VastNed Rotterdam 6   7  10  35  P
 3. De Zwarte Pion 1      7   9  33½        3. Spijkenisse 4         7  10  32½        3. Dordrecht 5           7   9  33
 4. Ashtapada 1           7   7  29½        4. Oostflakkee 1         7   9  30         4. Onesimus 2            7   9  29
 5. De Penning 1          7   5  26         5. Ontspanning 1         7   6  27½        5. De Willige Dame 2     7   6  26
 6. Unilever 1            7   5  25½ D      6. Ashtapada 2           7   4  18  D      6. Messemaker 1847 5     7   4  24  D
 7. Hendrik-Ido-Ambacht 1 7   5  24  D      7. Stellendam 1          7   3  25½ D      7. De Pionier 3          7   3  21½ D
 8. 't Springende Peert 1 7   2  20  D      8. 't Springende Peert 2 7   1  20  D      8. Overschie 3           7   2  19½ D

Derde klasse C                              Derde klasse D                             Vierde klasse A
 1. Schiebr/W.Regina 3    7  12  35  K      1. W.S.V. 3              7  12  35½ K      1. Moerkapelle 3         5   9  26½ K
 2. Hoeksche Waard 1      7  11  38  P      2. RSR Ivoren Toren 4    7  10  32  P      2. IJsselmonde 1         5   8  28½ P
 3. Zwijndrecht 3         7   9  31         3. VastNed Rotterdam 7   7  10  32         3. Charlois Europoort 4  5   5  21
 4. Lombardijen 2         7   8  31         4. NRSG W. Steinitz 3    7   7  30         4. E.B.S.V. 3            5   4  17
 5. E.B.S.V. 2            7   6  22½        5. C.S.V. 4              7   6  26         5. Nieuwerkerk a/d IJ. 4 5   2  14½
 6. Rock 1                7   5  23½        6. Shah Mata 3           7   4  23½ D      6. Spijkenisse 5         5   2  12½
 7. Krimpen a/d IJssel 4  7   4  23½ D      7. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 7   4  23  D
 8. Berkel 1              7   1  19½ D      8. Unilever 2            7   3  22  D


Vierde klasse B                             Vierde klasse C                            Vierde klasse D
 1. Shah Mata 4           6  12  32½ K      1. De Penning 2          5   8  27½ K      1. De IJssel 3           6  12  30  K
 2. Dordrecht 6           6   8  26½        2. De Zwarte Pion 2      5   7  25½ P      2. CHESS 2               6   9  29½ P
 3. Sliedrecht 4          6   8  24½        3. Hoeksche Waard 2      5   7  21½        3. Krimpen a/d IJssel 6  6   5  24
 4. Barendrecht 2         6   6  21½        4. Maassluis 2           5   6  23½        4. W.S.V. 4              6   5  22½
 5. Westmaas 1            6   4  23½        5. De Pionier 4          5   1  12         5. Lombardijen 3         6   4  22½
 6. Papendrecht/Albl. 3   6   4  22         6. Hendrik-Ido-Ambacht 2 5   1  10         6. Groenoord 4           6   4  18
 7. VastNed Rotterdam 8   6   0  17½                                                   7. Eeuwig Schaak 2       6   3  21½

Vierde klasse E
 1. Krimpen a/d IJssel 5  5   9  24  K
 2. Maasstad '87 1        5   6  21
 3. Eeuwig Schaak 1       5   5  20½
 4. Hillegersberg 3       5   4  19½
 5. Dordrecht 7           5   3  18
 6. HZP Schiedam 3        5   3  17

Eindstanden RSB-competitie seizoen 2003/2004
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Groenoord 1           7  10  31½ K      1. Spijkenisse 2         7  11  33  K      1. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7  13  35  K
2. VastNed Rotterdam 3   7   9  32         2. NRSG W. Steinitz 1    7  10  30½        2. Messemaker 1847 2     7  11  36½ P
3. Hillegersberg 1       7   9  31         3. Sliedrecht 2          7   9  31         3. Overschie 2           7   7  27
4. De IJssel 1           7   9  30         4. Zwijndrecht 1         7   8  30½        4. RSR Ivoren Toren 3    7   7  26
5. De Willige Dame 1     7   8  28         5. Dordrecht 2           7   8  30         5. HZP Schiedam 1        7   6  29
6. Shah Mata 1           7   6  26         6. Onesimus 1            7   4  25         6. W.S.V. 1              7   6  23½
7. Rokado 1              7   3  22  D      7. De Pionier 1          7   4  22  D      7. Krimpen a/d IJssel 2  7   4  27  D
8. Charlois Europoort 2  7   2  23½ D      8. C.S.V. 2              7   2  22  D      8. Schiebroek/W.Regina 1 7   2  20  D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Dordrecht 3           7  12  39½ K      1. VastNed Rotterdam 4   7  13  34½ K      1. Shah Mata 2           7  13  33½ K
2. W.S.V. 2              7   9  30         2. RSR Ivoren Toren 4    7  11  32½ P      2. Maassluis 1           7   9  31
3. Hoeksche Waard 1      7   9  30         3. Hillegersberg 2       7  10  30½        3. Papendrecht/Albl. 2   7   9  27½
4. Papendrecht/Albl. 1   7   8  29½        4. E.B.S.V. 1            7   9  35         4. Groenoord 2           7   7  26½
5. Messemaker 1847 3     7   8  27         5. W.S.V. 3              7   5  25         5. Charlois Europoort 3  7   6  30½
6. Moerkapelle 2         7   6  27         6. HZP Schiedam 2        7   3  22½        6. VastNed Rotterdam 5   7   6  26½
7. Zwijndrecht 2         7   3  20½ D      7. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7   3  21  D      7. NRSG W. Steinitz 2    7   4  28  D
8. Schiebroek/W.Regina 2 7   1  20½ D      8. Messemaker 1847 4     7   2  23  D      8. Dordrecht 4           7   2  20½ D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. CHESS 1               7  13  39  K      1. Hendrik-Ido-Ambacht 1 7  11  34  K      1. Zwijndrecht 3         7  13  36½ K
2. De Zwarte Pion 1      7  11  30         2. 't Springende Peert 1 7   9  32  P      2. De IJssel 2           7  12  37  P
3. Lombardijen 1         7  10  35         3. Barendrecht 1         7   8  31         3. C.S.V. 3              7   9  28½
4. De Penning 1          7   9  32         4. Ontspanning 1         7   7  27½        4. IJsselmonde 1         7   6  28½
5. Het Houten Paard 1    7   6  26         5. De Zwarte Pion 2      7   6  29½        5. Spijkenisse 4         7   6  26½
6. Spijkenisse 3         7   5  24½        6. Oostflakkee 1         7   5  24         6. Moerkapelle 3         7   4  24½
7. Ashtapada 1           7   2  20  D      7. De Penning 2          7   5  23½ D      7. Sliedrecht 3          7   4  21  D
8. De Pionier 2          7   0  15½ D      8. Lombardijen 2         7   5  22½ D      8. E.B.S.V. 2            7   2  21½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Vierde klasse A
1. Onesimus 2            6  11  33½ K      1. Krimpen a/d IJssel 3  7  13  37  K      1. De Pionier 3          5  10  29½ K
2. Groenoord 3           6   9  30½ P      2. Unilever 1            7  11  33½ P      2. Hendrik-Ido-Ambacht 2 5   8  25½ P
3. VastNed Rotterdam 6   6   9  28  P      3. VastNed Rotterdam 7   7   9  29½        3. Ontspanning 2         5   5  19½
4. Shah Mata 4           6   6  24         4. Dordrecht 5           7   6  28         4. 't Springende Peert 2 5   4  21½
5. Krimpen a/d IJssel 4  6   4  19         5. Shah Mata 3           7   6  25         5. Hoeksche Waard 3      5   2  14
6. De IJssel 3           6   3  20½        6. De Willige Dame 2     7   6  24         6. Dordrecht 7           5   1  10
7. C.S.V. 4              6   0  12½ D      7. Onesimus 3            7   4  26½ D
   NRSG W. Steinitz 3 teruggetrokken       8. CHESS 2               7   1  20½ D

Vierde klasse B                            Vierde klasse C                            Vierde klasse D

1. Sliedrecht 4          6  10  32½ K      1. Overschie 3           6  12  38½ K      1. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 6  10  30½ K
2. HZP Schiedam 3        6   9  28  P      2. Charlois Europoort 4  6   7  23         2. Eeuwig Schaak 1       6  10  30  P
3. RSR Ivoren Toren 5    6   8  27½        3. Moerkapelle 4         6   6  22         3. Hillegersberg 3       6   6  22½
4. Berkel 1              6   7  26         4. Spijkenisse 5         6   5  26         4. Krimpen a/d IJssel 5  6   5  24
5. Dordrecht 6           6   6  26         5. C.S.V. 5              6   5  21         5. VastNed Rotterdam 8   6   4  20½
6. E.B.S.V. 3            6   2  14½        6. Schiebroek/W.Regina 3 6   5  20         6. W.S.V. 4              6   4  19
7. Nieuwerkerk a/d IJ. 4 6   0  13½        7. Berkel 2              6   2  17½        7. Maasstad '87 1        6   3  21½

Vierde klasse E
1. Hoeksche Waard 2      6  12  35½ K
2. Papendrecht/Albl. 3   6   8  27½ P
3. Groenoord 4           6   5  23½
4. Ashtapada 2           6   5  22½
5. De Pionier 4          6   5  21
6. Maassluis 2           6   4  18
7. Krimpen a/d IJssel 6  6   3  20

Eindstanden RSB-competitie seizoen 2004/2005
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Messemaker 1847 2     7   9  30½ K      1. Rokado 1              7  13  32½ K      1. Overschie 2           7  13  33½ K
2. S.O. Rotterdam 3      7   8  30  P      2. RSR Ivoren Toren 3    7   9  33½        2. Charlois Europoort 2  7   9  34
3. Shah Mata 1           7   8  28½        3. Zwijndrecht 1         7   8  30½        3. HZP Schiedam 1        7   8  31
4. Groenoord 1           7   8  28         4. W.S.V. 1              7   8  28½        4. CHESS 1               7   8  28
5. De Willige Dame 1     7   7  28½        5. Sliedrecht 2          7   7  28         5. Dordrecht 3           7   7  29
6. De IJssel 1           7   7  28         6. Dordrecht 2           7   6  27½        6. NRSG W. Steinitz 1    7   6  32½
7. Spijkenisse 2         7   6  28  D      7. S.O. Rotterdam 4      7   3  24  D      7. Onesimus 1            7   5  24  D
8. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   3  22½ D      8. Shah Mata 2           7   2  19½ D      8. RSR Ivoren Toren 4    7   0  12  D


Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Krimpen a/d IJssel 2  7  11  35½ K      1. Moerkapelle 2         7   9  32½ K      1. Schiebroek/W.Regina 1 6  11  30½ K
2. W.S.V. 2              7  11  33½        2. Charlois Europoort 3  7   9  31         2. E.B.S.V. 1            6   8  28
3. HZP Schiedam 2        7  10  31½        3. De IJssel 2           7   9  26½        3. Spijkenisse 3         6   7  24½
4. Papendrecht/Albl. 1   7   9  31         4. C.S.V. 2              7   8  27½        4. S.O. Rotterdam 5      6   6  23
5. Hendrik-Ido-Ambacht 1 7   6  29½        5. Messemaker 1847 3     7   7  31½        5. Zwijndrecht 2         6   5  22
6. Hillegersberg 2       7   6  25         6. Groenoord 2           7   7  29½        6. Unilever 1            6   4  22½
7. Maassluis 1           7   3  22½ D      7. Krimpen a/d IJssel 3  7   7  29  D      7. W.S.V. 3              6   1  17½ D
8. S.O. Rotterdam 6      7   0  15½ D      8. Papendrecht/Albl. 2   7   0  16½ D         Groenoord 3 na 2e ronde teruggetrokken


Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Het Houten Paard 1    7  11  31  K      1. Oostflakkee 1         7  14  40½ K      1. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7  14  37½ K
2. De Pionier 1          7  10  33         2. Ontspanning 1         7  12  38  P      2. Messemaker 1847 4     7  12  42½ P
3. De Zwarte Pion 1      7   9  30½        3. Spijkenisse 4         7  10  33         3. Shah Mata 3           7  10  30
4. De Penning 1          7   7  30         4. De Zwarte Pion 2      7   8  29½        4. IJsselmonde 1         7   8  34
5. Hoeksche Waard 1      7   7  24         5. Hoeksche Waard 2      7   4  25½        5. Krimpen a/d IJssel 4  7   6  27
6. Lombardijen 1         7   6  30         6. Ashtapada 1           7   4  21         6. De Pionier 3          7   3  19½
7. 't Springende Peert 1 7   5  25  D      7. De Pionier 2          7   2  21½ D      7. C.S.V. 3              7   3  18½ D
8. Onesimus 2            7   1  20½ D      8. Hendrik-Ido-Ambacht 2 7   2  15  D      8. Papendrecht/Albl. 3   7   0  15  D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Vierde klasse A
1. Dordrecht 4           7  14  38  K      1. NRSG W. Steinitz 2    7  13  38  K      1. De Penning 2          7  14  38½ K
2. Sliedrecht 3          7  10  35  P      2. Schiebroek/W.Regina 2 7  12  37  P      2. W.S.V. 5              7  12  33½ P
3. Overschie 3           7   7  30½        3. S.O. Rotterdam 7      7   8  30½        3. Sliedrecht 4          7   9  33  P
4. Eeuwig Schaak 1       7   7  27½        4. Dordrecht 5           7   7  28         4. Lombardijen 2         7   6  26
5. Zwijndrecht 3         7   7  27½        5. Barendrecht 1         7   6  23         5. Ontspanning 2         7   5  26½
6. Shah Mata 4           7   5  24½        6. De Willige Dame 2     7   5  26½        6. Dordrecht 6           7   5  24½
7. De IJssel 3           7   5  22  D      7. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 7   4  24½ D      7. Hoeksche Waard 3      7   4  22½
8. Moerkapelle 3         7   1  19  D      8. HZP Schiedam 3        7   1  16½ D      8. Krimpen a/d IJssel 6  7   1  19½

Vierde klasse B                            Vierde klasse C

1. Spijkenisse 5         7  10  36  K      1. 't Springende Peert 2 6   9  28½ K
2. Charlois Europoort 4  7   9  32½ P      2. Messemaker 1847 5     6   7  25  P
3. RSR Ivoren Toren 5    7   8  32  P      3. Krimpen a/d IJssel 5  6   6  24½
4. E.B.S.V. 2            7   8  30½        4. W.S.V. 4              6   6  23
5. C.S.V. 4              7   8  28½        5. CHESS 2               6   5  23
6. Schiebroek/WR 3 (-2)  7   6  27         6. Berkel 1              6   5  21½
7. Berkel 2              7   3  23½        7. Onesimus 3            6   4  22½
8. IJsselmonde 2         7   2  14

Eindstanden RSB-competitie seizoen 2005/2006
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Erasmus 1             8  13  40½ K      1. RSR Ivoren Toren 3    7  14  37  K      1. Spijkenisse 2         7  13  34½ K
2. Sliedrecht 1          8  12  35½        2. CHESS 1               7  12  35½        2. Charlois Europoort 2  7  11  36½
3. Shah Mata 1           8  10  35½        3. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   9  33½        3. Zwijndrecht 1         7   9  30
4. De Willige Dame 1     8  10  33         4. Krimpen a/d IJssel 2  7   7  25½        4. HZP Schiedam 1        7   7  30
5. Overschie 2           8   9  30½        5. Erasmus 2             7   5  26½        5. W.S.V. 1              7   6  28
6. Groenoord 1           8   8  32½        6. Dordrecht 2           7   5  25         6. Dordrecht 3           7   4  23½ D
7. De IJssel 1           8   6  31  D      7. Sliedrecht 2          7   4  24  D      7. Erasmus 3             7   4  23  D
8. Rokado 1              8   2  27  D      8. Het Houten Paard 1    7   0  17  D      8. Moerkapelle 2         7   2  18½ D
9. C.S.V. 1              8   2  22½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. De Pionier 1          7  11  36  K      1. W.S.V. 2              7  14  39½ K      1. Messemaker 1847 3     7  12  38½ K
2. Erasmus 4             7  11  32½        2. De IJssel 2           7  11  31½        2. Papendrecht/Albl. 1   7  10  32½
3. Onesimus 1            7  10  37         3. Shah Mata 2           7   9  30½        3. E.B.S.V. 1            7   9  33
4. Messemaker 1847 4     7   9  29½        4. Lombardijen 1         7   6  27         4. Sliedrecht 3          7   9  32½
5. HZP Schiedam 2        7   7  25         5. Erasmus 5             7   6  26         5. RSR Ivoren Toren 4    7   8  32½
6. De Penning 1          7   6  28         6. Groenoord 2           7   5  27½        6. S.O. Rotterdam 5      7   6  26
7. Ontspanning 1         7   2  19½ D      7. Zwijndrecht 2         7   5  24  D      7. C.S.V. 2              7   2  13½ D
8. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7   0  16½ D      8. Spijkenisse 4         7   0  18  D      8. Unilever 1 (-2)       7  -2  13½ D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Oostflakkee 1         7  13  37½ K      1. Onesimus 2            7  14  42  K      1. IJsselmonde 1         7  10  38½ K
2. Hendrik-Ido-Ambacht 1 7  10  29         2. Maassluis 1           7  10  34½ P      2. Krimpen a/d IJssel 3  7  10  33  P
3. S.O. Rotterdam 4      7   9  33         3. Dordrecht 5           7   9  31         3. Spijkenisse 5         7   8  33
4. Dordrecht 4           7   6  26½        4. Overschie 3           7   7  28½        4. Eeuwig Schaak 1       7   8  25½
5. Hoeksche Waard 1      7   6  26         5. De Willige Dame 2     7   5  25         5. Barendrecht 1         7   7  29
6. Charlois Europoort 3  7   5  24  D      6. Krimpen a/d IJssel 5  7   4  23½ D      6. Groenoord 3           7   7  24½
7. Spijkenisse 3         7   5  24  D      7. W.S.V. 4              7   4  19½ D      7. Shah Mata 3           7   6  25  D
8. De Zwarte Pion 1      7   2  23  D      8. Messemaker 1847 5     7   3  20  D      8. 't Springende Peert 2 7   0  15½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Vierde klasse A
1. W.S.V. 3              7  12  33½ K      1. 't Springende Peert 1 7  11  34  K      1. Hendrik-Ido-Ambacht 2 5   9  24½ K
2. S.O. Rotterdam 7      7  12  30½ P      2. Charlois Europoort 4  7  11  33  P      2. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 5   8  27  P
3. RSR Ivoren Toren 5    7   7  31         3. Hoeksche Waard 2      7  10  37         3. Erasmus 6             5   5  20
4. Papendrecht/Albl. 2   7   7  29½        4. De Pionier 2          7  10  31½        4. Dordrecht 6           5   5  18
5. Sliedrecht 4          7   7  28         5. S.O. Rotterdam 6      7   6  25½        5. Papendrecht/Albl. 3   5   2  17½
6. Shah Mata 4           7   5  24½        6. De Zwarte Pion 2      7   4  24         6. Krimpen a/d IJssel 6  5   1  13
7. Krimpen a/d IJssel 4  7   4  24  D      7. De Penning 2          7   3  20  D
8. De IJssel 3           7   2  22  D      8. Ashtapada 1           7   1  19  D

Vierde klasse B                            Vierde klasse C                            Vierde klasse D

1. Berkel 1              6  12  40½ K      1. Moerkapelle 3         5   9  28  K      1. CHESS 2               5  10  34  K
2. C.S.V. 3              6   9  29  P      2. Papendrecht/Albl. 4   5   7  22½ P      2. Onesimus 3            5   8  25  P
3. Zwijndrecht 3         6   8  27½        3. C.S.V. 4              5   6  23         3. HZP Schiedam 3        5   6  21½
4. E.B.S.V. 2            6   6  25         4. RSR Ivoren Toren 6    5   4  18         4. Ontspanning 2         5   2  15½
5. Charlois Europoort 5  6   4  18½        5. Berkel 2              5   2  15         5. De Pionier 3          5   2  14
6. Messemaker 1847 6     6   3  20         6. IJsselmonde 2         5   2  13½        6. Lombardijen 2         5   2  10
7. IJsselmonde 3         6   0   7½

Eindstanden RSB-competitie seizoen 2006/2007
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Spijkenisse 2         7  11  35  K      1. W.S.V. 1              7  14  37  K      1. Rokado 1              7  12  36½ K
2. Sliedrecht 1          7  11  34½        2. CHESS 1               7   8  28½        2. Charlois Europoort 2  7  10  37½ P
3. RSR Ivoren Toren 3    7   8  27         3. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   7  27½        3. Erasmus 2             7  10  30
4. Overschie 2           7   8  26         4. Oostflakkee 1         7   7  27½        4. HZP Schiedam 1        7   8  31
5. Shah Mata 1           7   7  29         5. Krimpen a/d IJssel 2  7   6  29         5. Zwijndrecht 1         7   6  27½
6. S.O. Rotterdam 3      7   6  28         6. Dordrecht 2           7   6  28         6. W.S.V. 2              7   4  21½
7. Groenoord 1           7   3  22½ D      7. De IJssel 1           7   4  23½ D      7. C.S.V. 1              7   4  20½ D
8. De Willige Dame 1     7   2  22  D      8. De Pionier 1          7   4  23  D      8. Messemaker 1847 3     7   2  19½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. 3-Torens 1            7  12  38½ K      1. Sliedrecht 2          7  14  34  K      1. RSR Ivoren Toren 4    7  13  35  K
2. Onesimus 1            7  12  38  P      2. Papendrecht/Albl. 1   7  10  31½        2. S.O. Rotterdam 4      7  11  37
3. Erasmus 3             7   7  31         3. IJsselmonde 1         7   8  28         3. Shah Mata 2           7  11  35
4. Hendrik-Ido-Ambacht 1 7   7  26         4. Erasmus 4             7   7  29½        4. Erasmus 5             7   8  27½
5. De IJssel 2           7   6  28         5. Groenoord 2           7   6  30½        5. Krimpen a/d IJssel 3  7   7  26
6. Maassluis 1           7   6  25         6. Moerkapelle 2         7   6  26½        6. Dordrecht 3           7   4  26½
7. Messemaker 1847 4     7   4  20½ D      7. S.O. Rotterdam 5      7   4  22½ D      7. Onesimus 2            7   2  19½ D
8. W.S.V. 3              7   2  17  D      8. 't Springende Peert 1 7   1  21½ D      8. Sliedrecht 3          7   0  17½ D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Charlois Europoort 3  7  14  39½ K      1. Spijkenisse 3         7  14  41  K      1. De Zwarte Pion 1      7  14  40½ K
2. HZP Schiedam 2        7  12  34½        2. De Willige Dame 2     7  10  32  P      2. CHESS 2               7  11  36½ P
3. Het Houten Paard 1    7   8  28½        3. 3-Torens 2            7   9  31½        3. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7  10  30½
4. S.O. Rotterdam 6      7   6  30½        4. Eeuwig Schaak 1       7   7  24½        4. Spijkenisse 4         7   7  30½
5. Hoeksche Waard 1      7   6  27½        5. Charlois Europoort 4  7   6  27½        5. De Pionier 2          7   5  26
6. De Penning 1          7   5  25½        6. RSR Ivoren Toren 5    7   5  22½        6. S.O. Rotterdam 7      7   4  19
7. Dordrecht 4           7   3  21½ D      7. Hendrik-Ido-Ambacht 2 7   4  24½ D      7. Groenoord 3           7   3  19  D
8. Lombardijen 1         7   2  16½ D      8. Overschie 3           7   1  20½ D      8. Papendrecht/Albl. 2   7   2  22  D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Vierde klasse A
1. De Zwarte Pion 2      7  14  37½ K      1. Barendrecht 1         6  10  29  K      1. Zwijndrecht 3         4   7  21  K
2. Zwijndrecht 2         7  12  40  P      2. Unilever 1            6   8  30  P      2. 3-Torens 3            4   6  18  P
3. Papendrecht/Albl. 3   7   8  28½        3. Shah Mata 3           6   8  29½ P      3. Ashtapada 1           4   4  17  P
4. Spijkenisse 5         7   8  28         4. Ontspanning 1         6   6  28         4. Charlois Europoort 5  4   3  17½
5. Moerkapelle 3         7   6  22         5. Onesimus 3            6   6  23         5. Messemaker 1847 5     4   0   6½
6. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 7   5  26         6. Hoeksche Waard 2      6   4  19            IJsselmonde 2 na 4e ronde teruggetrokken
7. Sliedrecht 4          7   2  22½ D      7. Dordrecht 5           6   0   9½ D
8. C.S.V. 2              7   1  19½ D         C.S.V. 3 na 6e ronde teruggetrokken

Vierde klasse B                            Vierde klasse C

1. Krimpen a/d IJssel 4  6  12  36  K      1. HZP Schiedam 3        5   7  25½ K
2. Shah Mata 4           6   8  28  P      2. Erasmus 7             5   7  25  P
3. De Pionier 3          6   8  25  P      3. W.S.V. 4              5   6  22  P
4. 't Springende Peert 2 6   7  24         4. De IJssel 3           5   6  21½
5. Erasmus 6             6   4  20½        5. Krimpen a/d IJssel 5  5   4  18½
6. HZP Schiedam 4        6   3  20½        6. Papendrecht/Albl. 4   5   0   7½
7. 3-Torens 4            6   0  14

Eindstanden RSB-competitie seizoen 2007/2008
Promotieklasse                             Eerste klasse A                            Eerste klasse B
1. Sliedrecht 1          7  11  36½ K      1. De Willige Dame 1     7  11  34½ K      1. Zwijndrecht 1         7  12  34½ K
2. S.O. Rotterdam 3      7  11  34         2. Oostflakkee 1         7   8  32         2. Erasmus 2             7  10  32½
3. Shah Mata 1           7  10  30½        3. CHESS 1               7   8  30½        3. HZP Schiedam 1        7   9  29
4. Rokado 1              7   9  29         4. Krimpen a/d IJssel 2  7   7  28½        4. Onesimus 1            7   8  29
5. Charlois Europoort 2  7   8  33         5. Dordrecht 2           7   7  28         5. Charlois Europoort 3  7   8  27½
6. RSR Ivoren Toren 3    7   4  21         6. Nieuwerkerk a/d IJ. 1 7   7  26½        6. Groenoord 1           7   6  28
7. Overschie 2           7   2  20  D      7. 3-Torens 1            7   7  26  D      7. W.S.V. 2              7   2  22  D
8. W.S.V. 1              7   1  20  D      8. Sliedrecht 2          7   1  18  D      8. RSR Ivoren Toren 3    7   1  21½ D

Tweede klasse A                            Tweede klasse B                            Tweede klasse C

1. Dordrecht 3           7  11  31½ K      1. De IJssel 1           7  13  44½ K      1. Messemaker 1847 3     7  11  37½ K
2. Papendrecht/Albl. 1   7   9  32         2. S.O. Rotterdam 4      7  12  38         2. Shah Mata 2           7  11  33½
3. Het Houten Paard 1    7   9  29½        3. Erasmus 3             7  11  34         3. De IJssel 2           7  10  32
4. Spijkenisse 3         7   8  30         4. Hendrik-Ido-Ambacht 1 7   8  33         4. IJsselmonde 1         7   8  32
5. C.S.V. 1              7   7  27½        5. Barendrecht 1         7   6  29½        5. De Zwarte Pion 1      7   8  29½
6. Maassluis 1           7   6  28½        6. Groenoord 2           7   4  20         6. S.O. Rotterdam 5      7   6  26
7. Hoeksche Waard 1      7   4  24½ D      7. Shah Mata 3           7   2  16  D      7. CHESS 2               7   2  20  D
8. Zwijndrecht 2         7   2  20½ D      8. De Zwarte Pion 2      7   0  9   D      8. Erasmus 5             7   0  13½ D

Tweede klasse D                            Derde klasse A                             Derde klasse B
1. Krimpen a/d IJssel 3  7  12  34  K      1. W.S.V. 3              7  12  36  K      1. Lombardijen 1         7  11  37  K
2. Erasmus 4             7   9  32         2. Charlois Europoort 4  7  10  34  P      2. Eeuwig Schaak 1       7  10  30½ P
3. HZP Schiedam 2        7   8  27½        3. Papendrecht/Albl. 2   7   9  33½        3. De Pionier 2          7   9  27
4. De Penning 1          7   7  29         4. RSR Ivoren Toren 5    7   9  32½        4. Dordrecht 4           7   8  32½
5. De Willige Dame 2     7   7  28½        5. De IJssel 3           7   5  26         5. Ashtapada 1           7   7  29
6. De Pionier 1          7   6  28         6. Messemaker 1847 4     7   5  25         6. Krimpen a/d IJssel 4  7   6  27
7. Moerkapelle 2         7   4  25  D      7. Zwijndrecht 3         7   4  24½ D      7. Nieuwerkerk a/d IJ. 3 7   4  24½ D
8. Unilever 1            7   3  20  D      8. Moerkapelle 3         7   2  12½ D      8. Spijkenisse 5         7   1  16½ D

Derde klasse C                             Derde klasse D                             Vierde klasse A
1. Nieuwerkerk a/d IJ. 2 7  13  38  K      1. Onesimus 2            7  12  35½ K      1. Overschie 3           7  14  41½ K
2. S.O. Rotterdam 6      7  11  36½ P      2. Spijkenisse 4         7  10  33  P      2. Charlois Europoort 6  7  11  34  P
3. Sliedrecht 3          7   9  31         3. Ontspanning 1         7  10  32         3. Sliedrecht 4          7   8  27  P
4. Charlois Europoort  5 7   8  31         4. 't Springende Peert 1 7   8  26½        4. Messemaker 1847 5     7   7  29  P
5. Shah Mata 4           7   5  23         5. Hoeksche Waard 2      7   6  27         5. 3-Torens 3            7   6  25
6. 3-Torens 2            7   4  24         6. HZP Schiedam 3        7   4  24½        6. HZP Schiedam 4        7   5  27½
7. W.S.V. 4              7   4  22½ D      7. S.O. Rotterdam 7      7   4  24½ D      7. C.S.V. 2              7   4  24
8. Onesimus 3            7   2  18  D      8. Erasmus 7             7   2  21  D      8. Hendrik-Ido-Ambacht 3 7   1  16

Vierde klasse B                            Viertallencompetitie

1. Oostflakkee 2         7  12  34½ K      1. Charlois Europoort    7  10  17½
2. Papendrecht/Albl. 3   7  11  38  P      2. De Penning            7  10  17
3. Hendrik-Ido-Ambacht 2 7  11  37  P      3. De IJssel             7   9  16
4. Groenoord 3           7   8  29½ P      4. De Pionier            7   7  16
5. Dordrecht 5           7   5  23½        5. Hoeksche Waard        7   6  13½
6. Krimpen a/d IJssel 5  7   3  23         6. Lombardijen           7   6  13
7. IJsselmonde 2         7   3  20         7. Eeuwig Schaak         7   4  10½
8. Barendrecht 2         7   3  18½        8. 3-Torens              7   4  8½

Wordt vervolgd... (clubbladen, etc)